Чи безпечна флюорографія при вагітності?

Чи безпечна флюорографія при вагітності?
Чи безпечна флюорографія при вагітності?
Флюорографія – простий спосіб діагностики патології серця і захворювань органів дихання на ранніх стадіях. За свідченнями під час вагітності лікарі можуть призначити флюорографічне обстеження, і тоді у жінки виникають природні запитання з приводу безпеки проведення цього методу дослідження.

Чи безпечна флюорографія при вагітності?

Флюорографія є різновидом рентгенівського дослідження, яке проводиться за допомогою рентген-променів. Гінекологи не рекомендують жінкам в положенні проводити флюорографію за можливого розвитку ускладнень з боку здоров’я плоду. Особливо небезпечно проведення цього обстеження в першому триместрі – час, коли інтенсивно відбувається розподіл і диференціювання клітин нового організму.

Якщо флюорографія проводилася на ранніх термінах, то негативний вплив рентген-променів може призвести до загибелі плоду. У такому випадку у жінки діагностується самовільний аборт або завмерла вагітність. Однак можливо, що флюорографія не зачепить здоров’я майбутньої дитини, тоді плід буде нормально розвиватися далі.

Як убезпечити плід при флюорографії?

Якщо все ж у вагітних є необхідність виконання флюорографії, то потрібно максимально убезпечити плід в утробі. Під час обстеження жінці надягають спеціальний свинцевий захисний фартух, який називають екрануючим. Свою назву цей фартух отримав через здатність відображати рентген-промені, тим самим захищаючи прикриті їм внутрішні органи, зокрема збільшену матку з плодом.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.