Літак і вагітність: чи безпечний переліт для вагітних?

Літак і вагітність: чи безпечний переліт для вагітних?
Літак і вагітність: чи безпечний переліт для вагітних?
Іноді жінкам в положенні доводиться планувати переліт на літаку. Переживання за здоров’я свого майбутнього малюка змушують вагітну задуматися над питанням: чи можна літати жінкам в положенні на літаку і наскільки це небезпечно?

Перельоти в кінці першого і протягом другого триместрів вважаються відносно безпечними, звичайно, за умови, якщо жінку нічого не турбує. У перші 8 тижнів вагітності гінекологи рекомендують утриматися від перельотів. Незважаючи на те, що немає достовірних даних про вплив перельоту на плід, лікарі аргументують заборону важливістю цього періоду в розвитку малюка. Адже саме в перші місяці ембріон імплантується, а його клітини активно діляться.

У третьому триместрі акушери не радять літати літаками, оскільки великий ризик стрімкого початку пологової діяльності. Саме тому багато авіакомпаній ввели обмеження для вагітних на останніх місяцях.

Протипоказання до перельоту і можливі ускладнення

  • Загроза переривання вагітності пов’язан аз гіпертонусом або маточною кровотечею можуть привести до погіршення стану вагітної.
  • Тривалі перельоти можуть стати причиною венозного застою і загострення тромбоемболічної хвороби.
  • Гіпоксичний стан у плода може посилитися при перельоті через зміни атмосферного тиску.
  • Неправильне положення плаценти або її передчасне відшарування в умовах перельоту небезпечні розвитком кровотечі і передчасними пологами.
  • Виражені симптоми раннього токсикозу або гестозу можуть посилитися на висоті, тому гінекологи рекомендують утримуватися від польотів в цей час.
  • Багатоплідна вагітність, а також вагітність в результаті екстракорпорального запліднення є протипоказанням до перельоту.
  • Існує думка, що переліт в літаку супроводжується додатковим опроміненням пасажирів, проте даний факт нічим не підтверджений.

Якщо вагітна відчуває себе добре і гінеколог дозволив здійснити переліт на літаку, то жінка повинна все одно бути обережною і дотримуватися наступних рекомендацій.

  • Вибирати місце краще в бізнес-класі. Крісла там зручніше і м’якше, тому жінці легше буде переносити переліт.
  • Незважаючи на гарне самопочуття, вагітна повинна все одно взяти з собою заспокійливі препарати і спазмолітики.
  • Якщо буде тривалий переліт, то варто періодично вставати з крісла і трохи розминати ноги, щоб уникнути застійних явищ.

Якщо у жінки є протипоказання до перельоту або вона боїться висоти, то варто розглянути інші способи пересування, наприклад, поїздки на автомобілі або в поїзді.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.