Яка користь фолієвої кислоти для вагітних?

Яка користь фолієвої кислоти для вагітних?
Яка користь фолієвої кислоти для вагітних?
Багато вагітних жінок знають про речовину під назвою фолієва кислота, але не всі розуміють її важливість при вагітності. Фолієва кислота, або іншими словами вітамін В9 відіграє дуже важливу роль для організму вагітної:

  ● вона формує кров’яні клітини;
  ● бере участь у формуванні нервових трубок плода і плаценти;
  ● формує РНК і ДНК.

Брак цієї кислоти в організмі вагітної може призвести до наступного:

  ● нездатність виносити вагітність;
  ● відшаровування плаценти;
  ● вроджені аномалії дитини;
  ● проблеми в розумовому розвитку малюка;
  ● депресія, анемія, токсикоз, біль у ногах.

Фолієва кислота потрапляє в організм разом з їжею. Також вона синтезується в кишківнику, тому, якщо у вас в організмі нестача цієї речовини, перевірте свій шлунково-кишковий тракт. Вітамін В9 містять в собі такі продукти, як: морква, бобові, зелені овочі, гречка, вівсянка, злаки, банани, апельсини, горіхи, гриби, фініки, абрикоси, гарбуз, диня, різні коренеплоди, дріжджі. У продуктах тваринного походження він також є, а це: печінка, курка, яловичина і свинина, яєчний жовток, молоко і сир, лосось, тунець.

Якщо ви часто вживаєте алкоголь, рівень фолієвої кислоти у вашому організмі знижується. Також приготування їжі під температурою знищує запаси вітаміну В9 в ній. Намагайтеся вживати в їжу побільше біфідобактерій, вони сприяють поліпшенню вироблення В9 в ШКТ. Так як під час вагітності організм особливо потребує в фолієвій кислоті, можна приймати її окремо, купивши в аптеці. Але краще пройти обстеження і порадитися з лікарем, а не займатися самолікуванням.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.