Спорт і вагітність: заборонені та допустимі навантаження

Спорт і вагітність: заборонені та допустимі навантаження
Спорт і вагітність: заборонені та допустимі навантаження
Під час вагітності не варто прагнути до спортивних досягнень або готуватися до марафону. Тим більше що заняття спортом не покращують перебіг пологів, не впливають на еластичність матки, наявність розривів, ускладнень. Ці чинники більшою мірою зумовлені генетичною схильністю вагітної. Фізичні навантаження потрібні не малюкові в утробі, а майбутній мамі, щоб тримати себе в хорошій формі. Тому основне завдання дати розумне навантаження, яка підготує тіло до післяпологовий період не тільки у фізіологічному сенсі, а психологічному. Спорт прекрасно розсіює нудьгу, додає впевненості в собі, підвищує життєвий тонус і настрій. А як відомо щаслива мама – щасливий малюк. Називаючи фізичне навантаження при вагітності словом спорт – ми маємо на увазі фізкультуру допустиму для майбутніх мам.

Прийнято вважати, що жінки, які активно займалися спортом до вагітності можуть продовжувати і під час, але трохи знизивши навантаження. Частково це правда, але при вагітності організм може дати збій незалежно від того спортсменка майбутня мама або танцівниця. Від загрози переривання не застрахований ніхто, тому можна вашому організму давати фізичне навантаження чи ні, вирішує тільки лікар за результатами аналізів та УЗД.

На які чинники варто звернути увагу, роблячи вибір на користь занять спортом?

Якщо майбутня мама чекає двійню або вже немолода, то варто задуматися. Багатоплідна вагітність і вікова категорія старше 35 років у групі ризику. Необов’язково лікар заборонить фізкультуру, але займатися можна тільки з максимальною обережність. Навіть при невеликому дискомфорті в області спини і внизу живота варто хоча б до з’ясування причин припинити тренування.

Якщо лікар наполягає, щоб майбутня мама провела всю вагітність лежачи, задерши догори ноги, це не означає, що він жартує. Є ситуації, коли не до жартів і жінці для благополучного результату вагітності доводиться весь термін лежати на збереженні. У таких випадках найбільшим навантаженням можуть бути прогулянки перед сном.

Категоричні протипоказання до спортивних занять:

  – Гіпертонус матки
  – Загроза переривання вагітності, кров’янисті виділення
  – Багатоплідна вагітність
  Сильний токсикоз
  – Захворювання нирок
  – Загострення хронічних захворювань
  – Багатоводдя, «підтікання» навколоплідних вод

Який вид спорту вибрати майбутнім мамам?

Отже, у вас немає протипоказань і лікуючий лікар дозволив вам фізичні навантаження, який же вид спорту вибрати?

Це не повинні бути контактні види єдиноборств, екстремальні види спорту, навантаження де є сильні тряски, наприклад, біг, верхова їзда, стрибки, катання на велосипеді, по наших дорогах, великий теніс. Травмонебезпечні види такі, як, ковзани, ролики, лижі. Виключіть вправи на розтяжку, прес, затримку дихання, різкі повороти і нахили, підняття важких предметів. Професійні заняття будь-якими видами спорту доведеться залишити. Головне, ваші навантаження повинні бути безпечними і приносити максимальне задоволення. Якщо не хочеться займатися або долає слабкість, то займатися через силу не варто.

А що ж можна?

Думки лікарів щодо плавання і помірної ходьби практично одноголосні. Щоденні піші прогулянки на свіжому повітрі поліпшують кровообіг, роботу серцево-судинної системи, є хорошою профілактикою респіраторних вірусних інфекцій, заспокоюють нерви, знімають головний біль, запобігають набору зайвої ваги.

Якщо вам ближче плавання, то підійдіть відповідально до вибору басейну. Нехай це краще буде загальний басейн, при державному спортивному комплексі, де тренуються діти і спортсмени, ніж приватний. У великих басейнах дотримуються санітарні норми і добре хлорують воду. Нагадаємо, що хлорка не проникає до малюка і не може йому нашкодити, але вона добре знезаражує воду. Деякі спорткомплекси пропонують спеціальну оздоровчу аквааеробіку для майбутніх мам, яку проводять кваліфіковані тренера. А якщо захочеться вільного плавання, тоді басейн 2 рази на тиждень. Плавання так само як і ходьба сприятливо впливає на організм, та й при зайвій вазі не перевантажує суглоби.

Останнім часом великою популярністю користується йога, гімнастика для вагітних. Це спеціальний комплекс вправ, розроблений для майбутніх мам. У такій фізкультури також багато плюсів. До того ж ви будете перебувати серед майбутніх мам, з якими буде цікаво спілкуватися та обмінюватися досвідом. Особливу увагу зверніть на тренера, він повинен бути професіоналом і фахівцем саме в роботі з вагітними, адже йому доведеться мати справу з жінками, які потребують спеціального підходу.

Протиріччя серед фахівців викликає біг. Деякі з них вважають легкі пробіжки допустимими. Проконсультуйтеся з цього питання зі своїм гінекологом. На підставі своїх спостережень вона може припустити, припустима для вас це навантаження.

Від спорту потрібно отримувати заряд бадьорості і гарного настрою, а не навпаки. Дискомфорту або болю бути не повинно. Під час фізкультури пийте воду, не перегрівайтеся і не перестарайтеся. І пам’ятайте, чим ближче до пологів, тим менше навантаження.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.