Чи можна приймати Аспірин під час вагітності (ацетилсаліцилову кислоту)

Чи можна приймати Аспірин під час вагітності (ацетилсаліцилову кислоту)
Чи можна приймати Аспірин під час вагітності (ацетилсаліцилову кислоту)
Вже багато років Аспірин залишається надійним препаратом від головного болю і високої температури. Іноді Аспірин призначають пацієнтам з варикозною хворобою і при деяких захворюваннях серця. Тому після того як жінка дізнається про своє цікаве положення, у неї часто виникає питання про безпеку прийому даного препарату в період вагітності.

Фармакологічні властивості

Широкий спектр дії Аспірину дозволяє використовувати препарат для симптоматичного лікування багатьох захворювань. У своєму складі Аспірин містить ацетилсаліцилову кислоту, яка забезпечує протизапальну, знеболюючу, антиагрегантну та жарознижувальну дію. Після прийому активна речовина препарату всмоктується в ШКТ і поширюється по всьому організму, проникаючи в тому числі і через гематоплацентарий бар’єр. Саме тому не рекомендується приймати Аспірин (ацетилсаліцилову кислоту) в найвідповідальніші періоди вагітності: перший і останній триместри.

У першому триместрі прийом Аспірину може стати причиною анатомічних аномалій розвитку плоду. У передродовому періоді ацетилсаліцилова кислота здатна викликати передчасні пологи, післяпологову маткову кровотечу.

Показання

  • Больовий синдром.
  • Підвищення в’язкості крові.

Спосіб застосування

Незважаючи на протипоказання до препарату в деяких випадках вагітним все ж призначають Аспірин, але його добова доза не повинна перевищувати 100 мг.

Протипоказання

  • Перший триместр.
  • Виразкова хвороба шлунка.
  • Передпологовий період.
  • Порушення згортання крові.
  Бронхіальна астма.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.