Комплекс вправ для вагітних вдома

Комплекс вправ для вагітних вдома
Комплекс вправ для вагітних вдома
У багатьох жінок виникає питання, а чи потрібна гімнастика під час вагітності та чи безпечна вона? Усі мріють зберегти м’язи в тонусі і не запускати свою фігуру під час вагітності. Виконувати комплекс вправ і не набирати зайву вагу, поки ви вагітні, не так вже й складно. Для вас підійдуть такі особливо популярні види гімнастики, як басейн, йога або фітнес. Якщо ж вам такі види гімнастики не по кишені, виконуйте вправи гімнастикою вдома. Для цього в інтернеті є безліч різних відео-фото уроків і статей.

Але не потрібно забувати, що для гімнастики існує ряд протипоказань. Не варто застосовувати навантаження на прес або займатися бігом, постійно перевіряйте пульс, він повинен бути не нижче 150 уд. в хв., якщо ви відчуєте під час тренувань напругу в районі матки, зупиніть тренування, гуляйте більше, корисність піших прогулянок і свіжого повітря добре позначається на здоров’я мами і малюка. Не слід займатися гімнастикою, якщо у вас є загроза переривання вагітності чи якісь ускладнення вагітності. І не забувайте, що для кожного триместру вправи повинні нести різні навантаження.

Спортивні вправи для вагітної
Спортивні вправи для вагітної

Плюсів у занятті гімнастикою дуже багато, вона допомагає підтримувати форму, кровообіг, готує до пологів і швидше відновлює форму після пологів. Комплекс гімнастичних вправ для жінок під час вагітності ділиться на вправи, які виконуються стоячи, лежачи на боці і сидячи. Ось кілька простих вправ, але досить ефективних, які можуть виконати здорові мами:

  ● Ходьба. Вправа виконується стоячи на місці, всі здійснювані рухи повинні бути розміреними, без напруження м’язів живота або спини. Коліна не варто піднімати надто високо.
  ● Випади. Виконуйте випади, виставляючи одну ногу вперед, залишаючи при цьому другу ногу прямою. Трохи присідайте. Такі ж випади робіть в сторони. Вагу при цьому переносите, спочатку на одну ногу, потім на іншу. Спину тримаєте рівно.
  Ноги на ширині плечей, руки зігніть в ліктях і поставте їх на плечі, робіть невеликі нахили в різні сторони, видихаючи при цьому.
  ● Сядьте на стілець, стопи на підлозі, робіть перекати з носка на п’яти. Ця вправа допомагає запобігти варикозному розширенню вен і застою крові в судинах.
  ● Початкове положення – лежачи на боці, ногу, яка лежить на підлозі, потрібно зігнути в коліні, другу ж ногу опускайте і піднімайте під таким кутом, щоб не відчувати дискомфорт.
  ● У такому ж становищі виконуйте кругові рухи ногою.
  ● Вихідна позиція – рачки, вигніть спину нагору і прогинайте вниз. Можна виконувати такі рухи також і в сторони.
  ● Також на четвереньках потрібно випрямити одну ногу і підняти вгору, те ж саме повторіть другою ногою, виконайте такі ж підйоми, але вже убік.

Ці вправи розроблені для тіла. Також є гімнастика, яка готує промежину до пологів. Наприклад, вправа «Кегеля», яка допомагає розминати м’язи тазового дна. Цю розминку рекомендують жінкам, які народжують не в перший раз, або вагітним старше 35 років. Ця вправа дуже проста, але перед початком потрібно знайти м’яз, який відповідає за пружність промежини. Дієвим способом зрозуміти, де він розташований, є переривання процесу сечовипускання. Потім, для її розробки можна його розтискати і стискати, в будь-який зручний для вас час. Це всі основні поради по фізичних вправах для вагітних. Слідкуйте за собою і завжди будете красиві і задоволені собою!Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.