Можна приймати Етамзилат під час вагітності

Можна приймати Етамзилат під час вагітності
Можна приймати Етамзилат під час вагітності
Етамзилат відомий багатьом дівчатам препарат. Його часто використовують при рясній менструації і для скорочення тривалості критичних днів. Після зачаття, особливо в перші місяці, жінка може зіткнутися з кровотечами або кровомазанням із статевих шляхів, які найчастіше свідчать про порушення з боку плаценти і плода.

Фармакологічні властивості

Етамзилат натрію є активною речовиною препарату. Його основна дія – гемостатичний ефект, тобто здатність зупиняти кровотечу за рахунок посилення «склеювання» тромбоцитів, зміцнення стінок судин і забезпечення звуження їх просвіту. Після внутрішньом’язового введення активна речовина починає діяти вже через 15 хвилин, а при використанні таблеток – через 1 годину.

Не проводені дослідження не доводять безпеку препарату або тератогенну дію на плід, тому однозначно прогнозувати вплив Етамзилату неможливо. Однак у медичній практиці не зафіксовані чіткі причинно-наслідкові зв’язки між прийомом препарату та розвитком ускладнень з боку плода, тому в даний час Етамзилат широко використовується в акушерській практиці.

Показання

    • Маточна кровотеча.
    • Загроза переривання вагітності.

Спосіб застосування

Разовий прийом становить 0,5 г, далі приймають по 0,25 г кожні 4-6 годин. Тривалість прийому обов’язково повинен встановлювати лікар. Часто для швидкого досягнення ефекту таблетована форма препарату в першу добу може бути замінена на ін’єкційну.

Протипоказання

АналогиЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.