Ступені зрілості плаценти

Ступені зрілості плаценти
Ступені зрілості плаценти
Плацента – це найважливіший орган в процесі виношування дитини. Саме через неї до дитини надходять усі поживні речовини, вона виконує функції нирок, легенів, шлунка і кишечника, захищає від інфекцій. Плацента – орган тимчасовий, він з’являється тільки під час виношування дитини та відторгається під час пологів.

Що таке ступінь зрілості плаценти?

Ступінь зрілості плаценти – це показник, який обов’язково вказується при кожному ультразвуковому дослідженні. У перебігу вагітності плацента росте разом з дитиною, розвивається і старіє. Чим вище ступінь зрілості – тим менше функцій вона може виконувати. Існує 4 ступеня зрілості плаценти.

Ступеня зрілості плаценти по тижнях

  • 0 ступінь плаценти характерна для терміну до 30 тижня
  • 1 ступінь плаценти характерна для терміну з 30 по 34 тиждень
  • 2 ступінь плаценти характерна для терміну з 35 по 39 тиждень
  • 3 ступінь плаценти характерна для терміну з 39 тижня

Відхилення від норми, на жаль, зустрічаються в наш час досить часто. Причиною тому можуть бути гормональні порушення, хронічні захворювання або фізіологічні особливості. Однак всі відхилення суто індивідуальні і призначити лікування може тільки лікар. Особливо небезпечно передчасне старіння плаценти особливо на ранніх термінах. У таких випадках вагітній призначається спеціальний курс лікування. При діагностуванні передчасного старіння плаценти, обов’язково потрібно провести допплерометарію для того, щоб визначити роботу кровотоку і виявлення гіпоксії плоду. Така вагітність може загрожувати передчасними пологами і повинна спостерігатися більш ретельно.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.