Чим поїти дитину при грудному вигодовуванні

Чим поїти дитину при грудному вигодовуванні
Чим поїти дитину при грудному вигодовуванні
Питання «допоювання» немовлят викликає безліч суперечок і сумнівів у молодих батьків. Фахівці з грудного вигодовування твердять, що допаювати дитину, який харчується виключно материнським молоком не слід, а серед педіатрів взагалі немає на цей рахунок єдиної думки. Хочеться прояснити ситуацію і зрозуміти, чим і з якого віку поїти малюка, який знаходиться на грудному вигодовуванні (ГВ).

Вода при грудному вигодовуванні

Чому одні фахівці доводять, що поїти додатковою рідиною дитини необхідно, а інші категорично проти і наполягають виключно на материнському молоці? Розглянемо обидві точки зору.

Чому допаювати не потрібно?

  – Материнське молоко на 88% складається з води, тому новонароджені, які прикладаються до грудей на вимогу, прекрасно обходяться без додаткового пиття приблизно до 6 місяців. Можу з упевненістю підтвердити цю теорію, тому що свого малюка не допаювати саме до півроку.
  – У перші місяці після пологів часті прикладання сприяють поліпшенню лактації. Через додаткове пиття малюк вживає менше грудного молока, відповідно стільки ж і прибуде. Адже тільки постійне перебування новонародженого «на грудях» дає позитивний результат. Нескладно здогадатися, що додаткове поєття ставить під загрозу подальше ГВ.
  – Малюк може недоїдати, адже його шлунок ще дуже малий. Якщо його напоїти водою, то, ймовірно, для основного харчування не опиниться в ньому місця. Самий явний наслідок – маленька надбавка у вазі. Мамам, діти яких не набирають достатню масу тіла, хочеться порадити, приберіть воду і годування по годинах, а на кілька днів «прив’яжіть» дитину до грудей. Підсумок вас приємно здивує. Зрозуміло, мова не йде про діток з патологіями. Хоча, як показує життя материнське молоко, підживлене любов’ю і турботою, дійсно творить неможливе, тому часті прикладання до грудей, якщо вони можливі, зайвими не будуть.
  Грудне молоко ідеально підходить для «незміцнілого» кишечника малюка. Справа в тому, що до 6 місяців в ньому формується мікрофлора і від її правильного становлення буде залежати наскільки легко організм зможе справлятися з шкідливими бактеріями. Можна сказати, що материнське молоко забезпечує оптимальний баланс в травній системі дитини. Думаю, що багато лікарів підтвердять той факт, що діти на ГВ рідше хворіють на кишкові розлади і простіше їх переносять.

Коли ж знадобиться вода грудничку?

Є ситуації, коли малюк потребує питної води до 6 місяців. Насправді їх небагато:

  Влітку, в сильну спеку, коли ризик зневоднення великий, педіатри рекомендують допаювати водою дітей, які перебувають на ГВ. Але хочеться відзначити один момент і зокрема поділитися своїм досвідом. Якщо ви в змозі прикладати дитину до грудей як вдома, так і на вулиці, незалежно від того захотів він їсти або пити, то немає необхідності в додатковому допаювані. Такий режим вигодовування іноді стомлює. Так, і не всі жінки готові бути для своїх дітей і їжею, і водою в будь-якому місці, і в будь-який час, думаю, що саме тому багато педіатри в питанні допаювання новонароджених так категоричні.
  – Якщо в приміщенні сухе, тепле повітря і немає можливості змінити умови, то воду давати потрібно. Знову-таки, при частих ГВ і кількості мокрих пелюшок не менше 12 шт. за добу гострої необхідності в додатковому пиття немає.
  – При груднічковій жовтяниці лікар може порекомендувати воду.
  – При нежиті, застуді, проносі, блювоті, а особливо при підвищенні температури тіла слід давати дитині тепле (ближче до кімнатної температури) питво, щоб заповнювати втрату рідини, адже в стані хвороби зневоднення може наступити дуже швидко.

Яку воду давати дитині?

Це повинна бути чиста, некип’ячена, вода без газу. Необов’язково купувати саме дитячу. Якщо ви впевнені в якості та безпеці води, яку п’єте самі, то і малюкові вона підійде. Поїти дитину, що перебуває на грудному вигодовуванні, краще з чайної ложки, а ближче до 6 місяців можна спробувати з чашки.

Молоко малюкам при грудному вигодовуванні

Ще не так давно коров’ячим і козячим молоком замінювали материнське, і годували малюків до року. Сучасна наука довела, що це неприпустимо і може негативно позначитися на здоров’ї крихти. Якщо мама не може годувати дитину грудьми, то єдина альтернатива – дитяча молочна суміш. Коров’яче молоко багате кальцієм і фосфором, але проблема в тому, що цих мінералів в ньому в 6 разів більше, ніж в материнському. На перший погляд може здатися, що в цьому немає нічого поганого, але насправді коров’яче молоко – це непосильне навантаження на печінку і нирки малюка. В якості прикорму вводити його в раціон дитини можна тільки після 1 року і не більше однієї склянки в день. Після трьох років, коли всі системи і органи малюка зміцніли, споживання цього продукту можна не обмежувати.

Соки малюкам при грудному вигодовуванні

Ще не так давно соки вводили першим прикормом малюкам з 3-4 місяців. Є батьки, які дотримуються такої схеми досі, хоча Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) буквально сурмить, що в цьому немає необхідності, більш того це може серйозно нашкодити травній системі дитини, спровокувати алергію. Молодим мамам нагадаємо, що фруктові соки вводяться в раціон малюка не в першу і навіть не в третю чергу прикорму. Цей продукт дається не раніше 10-місячного віку, адже саме в соках гострої необхідності у організму немає. Американські вчені, взагалі, знайшли взаємозв’язок між зловживанням соками і ожирінням у дітей. Звичайно, немовлятам це навряд чи загрожує, але глюкоза з соків безперешкодно потрапляє в кров, що істотно підвищує рівень цукру в крові. Тому фруктові пюре принесуть набагато більше користі. Коли прийде час спробувати сік, почніть з яблучного свіжовичавленого, згодом можна додати трохи груші.

Сподіваюся, що нам вдалося відповісти на питання щодо необхідності пиття під час ГВ.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.