Прянички для діток на замовення
На замовлення прянички для ваших діток

Чим поїти дитину при грудному вигодовуванні

Чим поїти дитину при грудному вигодовуванні
Чим поїти дитину при грудному вигодовуванні
Питання «допоювання» немовлят викликає безліч суперечок і сумнівів у молодих батьків. Фахівці з грудного вигодовування твердять, що допаювати дитину, який харчується виключно материнським молоком не слід, а серед педіатрів взагалі немає на цей рахунок єдиної думки. Хочеться прояснити ситуацію і зрозуміти, чим і з якого віку поїти малюка, який знаходиться на грудному вигодовуванні (ГВ).

Вода при грудному вигодовуванні

Чому одні фахівці доводять, що поїти додатковою рідиною дитини необхідно, а інші категорично проти і наполягають виключно на материнському молоці? Розглянемо обидві точки зору.

Чому допаювати не потрібно?

  – Материнське молоко на 88% складається з води, тому новонароджені, які прикладаються до грудей на вимогу, прекрасно обходяться без додаткового пиття приблизно до 6 місяців. Можу з упевненістю підтвердити цю теорію, тому що свого малюка не допаювати саме до півроку.
  – У перші місяці після пологів часті прикладання сприяють поліпшенню лактації. Через додаткове пиття малюк вживає менше грудного молока, відповідно стільки ж і прибуде. Адже тільки постійне перебування новонародженого «на грудях» дає позитивний результат. Нескладно здогадатися, що додаткове поєття ставить під загрозу подальше ГВ.
  – Малюк може недоїдати, адже його шлунок ще дуже малий. Якщо його напоїти водою, то, ймовірно, для основного харчування не опиниться в ньому місця. Самий явний наслідок – маленька надбавка у вазі. Мамам, діти яких не набирають достатню масу тіла, хочеться порадити, приберіть воду і годування по годинах, а на кілька днів «прив’яжіть» дитину до грудей. Підсумок вас приємно здивує. Зрозуміло, мова не йде про діток з патологіями. Хоча, як показує життя материнське молоко, підживлене любов’ю і турботою, дійсно творить неможливе, тому часті прикладання до грудей, якщо вони можливі, зайвими не будуть.
  Грудне молоко ідеально підходить для «незміцнілого» кишечника малюка. Справа в тому, що до 6 місяців в ньому формується мікрофлора і від її правильного становлення буде залежати наскільки легко організм зможе справлятися з шкідливими бактеріями. Можна сказати, що материнське молоко забезпечує оптимальний баланс в травній системі дитини. Думаю, що багато лікарів підтвердять той факт, що діти на ГВ рідше хворіють на кишкові розлади і простіше їх переносять.

Коли ж знадобиться вода грудничку?

Є ситуації, коли малюк потребує питної води до 6 місяців. Насправді їх небагато:

  Влітку, в сильну спеку, коли ризик зневоднення великий, педіатри рекомендують допаювати водою дітей, які перебувають на ГВ. Але хочеться відзначити один момент і зокрема поділитися своїм досвідом. Якщо ви в змозі прикладати дитину до грудей як вдома, так і на вулиці, незалежно від того захотів він їсти або пити, то немає необхідності в додатковому допаювані. Такий режим вигодовування іноді стомлює. Так, і не всі жінки готові бути для своїх дітей і їжею, і водою в будь-якому місці, і в будь-який час, думаю, що саме тому багато педіатри в питанні допаювання новонароджених так категоричні.
  – Якщо в приміщенні сухе, тепле повітря і немає можливості змінити умови, то воду давати потрібно. Знову-таки, при частих ГВ і кількості мокрих пелюшок не менше 12 шт. за добу гострої необхідності в додатковому пиття немає.
  – При груднічковій жовтяниці лікар може порекомендувати воду.
  – При нежиті, застуді, проносі, блювоті, а особливо при підвищенні температури тіла слід давати дитині тепле (ближче до кімнатної температури) питво, щоб заповнювати втрату рідини, адже в стані хвороби зневоднення може наступити дуже швидко.

Яку воду давати дитині?

Це повинна бути чиста, некип’ячена, вода без газу. Необов’язково купувати саме дитячу. Якщо ви впевнені в якості та безпеці води, яку п’єте самі, то і малюкові вона підійде. Поїти дитину, що перебуває на грудному вигодовуванні, краще з чайної ложки, а ближче до 6 місяців можна спробувати з чашки.

Молоко малюкам при грудному вигодовуванні

Ще не так давно коров’ячим і козячим молоком замінювали материнське, і годували малюків до року. Сучасна наука довела, що це неприпустимо і може негативно позначитися на здоров’ї крихти. Якщо мама не може годувати дитину грудьми, то єдина альтернатива – дитяча молочна суміш. Коров’яче молоко багате кальцієм і фосфором, але проблема в тому, що цих мінералів в ньому в 6 разів більше, ніж в материнському. На перший погляд може здатися, що в цьому немає нічого поганого, але насправді коров’яче молоко – це непосильне навантаження на печінку і нирки малюка. В якості прикорму вводити його в раціон дитини можна тільки після 1 року і не більше однієї склянки в день. Після трьох років, коли всі системи і органи малюка зміцніли, споживання цього продукту можна не обмежувати.

Соки малюкам при грудному вигодовуванні

Ще не так давно соки вводили першим прикормом малюкам з 3-4 місяців. Є батьки, які дотримуються такої схеми досі, хоча Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) буквально сурмить, що в цьому немає необхідності, більш того це може серйозно нашкодити травній системі дитини, спровокувати алергію. Молодим мамам нагадаємо, що фруктові соки вводяться в раціон малюка не в першу і навіть не в третю чергу прикорму. Цей продукт дається не раніше 10-місячного віку, адже саме в соках гострої необхідності у організму немає. Американські вчені, взагалі, знайшли взаємозв’язок між зловживанням соками і ожирінням у дітей. Звичайно, немовлятам це навряд чи загрожує, але глюкоза з соків безперешкодно потрапляє в кров, що істотно підвищує рівень цукру в крові. Тому фруктові пюре принесуть набагато більше користі. Коли прийде час спробувати сік, почніть з яблучного свіжовичавленого, згодом можна додати трохи груші.

Сподіваюся, що нам вдалося відповісти на питання щодо необхідності пиття під час ГВ.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.