Прянички для діток на замовення
На замовлення прянички для ваших діток

Що робити, якщо мало молока?

Що робити, якщо мало молока?
Що робити, якщо мало молока?
Годуючі мами, особливо коли лактація ще не налагоджена, часто стикаються з тим, що у них стає мало молока.

Як же бути в такій ситуації, що б збільшити кількість молока, так необхідного маленькій дитині? Для початку, не переживати. Адже за вироблення грудного молока відповідають гормони. А вони дуже чутливі до настрою. Тому, коли мама відчуває позитивні емоції, балує себе чимось приємним, то і грудного молока стає більше.

Крім цього, потрібно збільшити кількість прикладань дитини до грудей і не обмежувати його перебування коло неї. Потрібно пам’ятати, що чим більше дитина стимулює смоктанням груди, тим більше молока з’явиться в ній у майбутньому. Організм мами відчуває, що її малюкові потрібно більше харчування і відповідно намагається йому його дати.

Добре використовувати тепле пиття перед і навіть під час годування. Від теплого пиття розширюються молочні протоки, і грудничку легше дістатися до жирного заднього молочка.

Обов’язково годуйте вночі. Особливо в період з трьох до шести ранку. Саме в цей час особливо важливо стимулювати вироблення гормонів, відповідаючих за грудне вигодовування.

Використовуйте спосіб «шкіра до шкіри» Це робиться по-різному. Наприклад, голенького немовлята частіше викладайте до себе на живіт, годуйте в теплій ванній, знімайте з нього одяг, коли прикладаєте до грудей, відповідно і з себе теж. Контакт «шкіра до шкіри» дуже позитивно вплине на обох. У мами збільшиться кількість молока, а дитина відчуватиме почуття захищеності і близькості до мами.

Пам’ятайте, що майже у всіх годуючих жінок час від часу молока стає менше. Це абсолютно нормальне явище, яке називається лактаційним кризом. Головне спокійно пережити цей період.

І ще – стежте за своєю дитиною. Якщо він спокійний і веселий, у нього пружна шкіра і здоровий вигляд, то молока йому вистачає. Так, як не почуття наповненості грудей, ні контрольні зважування після годувань, не дадуть правдивої інформації про те, чи вистачає малюку молока. А зважувати дитину достатньо раз на місяць.

Приємного вам годування!Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.