Що робити, якщо мало молока?

Що робити, якщо мало молока?
Що робити, якщо мало молока?
Годуючі мами, особливо коли лактація ще не налагоджена, часто стикаються з тим, що у них стає мало молока.

Як же бути в такій ситуації, що б збільшити кількість молока, так необхідного маленькій дитині? Для початку, не переживати. Адже за вироблення грудного молока відповідають гормони. А вони дуже чутливі до настрою. Тому, коли мама відчуває позитивні емоції, балує себе чимось приємним, то і грудного молока стає більше.

Крім цього, потрібно збільшити кількість прикладань дитини до грудей і не обмежувати його перебування коло неї. Потрібно пам’ятати, що чим більше дитина стимулює смоктанням груди, тим більше молока з’явиться в ній у майбутньому. Організм мами відчуває, що її малюкові потрібно більше харчування і відповідно намагається йому його дати.

Добре використовувати тепле пиття перед і навіть під час годування. Від теплого пиття розширюються молочні протоки, і грудничку легше дістатися до жирного заднього молочка.

Обов’язково годуйте вночі. Особливо в період з трьох до шести ранку. Саме в цей час особливо важливо стимулювати вироблення гормонів, відповідаючих за грудне вигодовування.

Використовуйте спосіб «шкіра до шкіри» Це робиться по-різному. Наприклад, голенького немовлята частіше викладайте до себе на живіт, годуйте в теплій ванній, знімайте з нього одяг, коли прикладаєте до грудей, відповідно і з себе теж. Контакт «шкіра до шкіри» дуже позитивно вплине на обох. У мами збільшиться кількість молока, а дитина відчуватиме почуття захищеності і близькості до мами.

Пам’ятайте, що майже у всіх годуючих жінок час від часу молока стає менше. Це абсолютно нормальне явище, яке називається лактаційним кризом. Головне спокійно пережити цей період.

І ще – стежте за своєю дитиною. Якщо він спокійний і веселий, у нього пружна шкіра і здоровий вигляд, то молока йому вистачає. Так, як не почуття наповненості грудей, ні контрольні зважування після годувань, не дадуть правдивої інформації про те, чи вистачає малюку молока. А зважувати дитину достатньо раз на місяць.

Приємного вам годування!Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.