Як підготувати дитину до дитячого саду і допомогти йому адаптуватися?

Як підготувати дитину до дитячого саду і допомогти йому адаптуватися?
Як підготувати дитину до дитячого саду і допомогти йому адаптуватися?
Віддаючи, дитину в дитячий сад кожна мама бажає, щоб адаптація пройшла швидко і безболісно. Якщо постаратися й правильно підготувати малюка до нового щабля в його житті, то звикнути і освоїтися йому буде нескладно.

Важливі навички та режим

Є діти, які самостійно не їдять, не ходять в туалет, загалом, не володіють елементарними навичками. Не чекайте, що дитину всьому навчать в саду. Прищеплюйте необхідні знання та звички самостійно і тоді маляті буде легше звикнути до нових умов. Звичайно, все потрібно робити поступово. Для початку запропонуйте дитині самостійно з’їсти обід. Це простіше зробити, коли вся родина збирається за столом. Не привчайте малюка їсти на самоті або біля телевізора.

Пам’ятайте про режим. За кілька місяців до першого відвідування садка привчайте дитину до необхідного розпорядку дня. Це стосується ранніх підйомів, сніданку, обіду, прогулянок в один і той же час і т.д. Дітям, яких з дитинства привчили до самостійності і режиму, легше адаптуватися в дитячому садку. Можна періодично гуляти на території саду, який прийме малюка восени.

Загартовуємо

Влітку, напередодні вступу в дитячий сад, зміцнюємо імунітет дитини. Давайте йому якомога більше овочів, фруктів, частіше проводите час на свіжому повітрі, біля водойм, загартовуйте малюка. Звичайно, навіть самі здорові діти в першому півріччі хворіють гострими респіраторними вірусними інфекціями, але при правильному підході загартовані малюки переносять захворювання легше і швидше.

Готуємося до розлуки

Дитина повинна поступово звикати до того, що він може знаходитися зі сторонніми дорослими людьми. Найчастіше діти в саду опиняються в абсолютно незвичних для себе умовах. Багато дітей бояться або не сприймають вихователя. Звичайно, це питання часу і правильного педагогічного підходу. Але дитині, звиклій залишатися без мами, наприклад, з бабусею або тіткою буде легше прийняти той факт, що є люди яким батьки його довіряють. Вчіть своє чадо спілкуванню з однолітками. На майданчику, в колективі не поспішайте втручатися в дрібні конфлікти дітей. У дитячому садку мама не зможе опинитися поряд, щоб захистити малюка.

Хорошим варіантом для звикання до колективу і педагогів можуть стати студії раннього розвитку. Малюків там вчать не тільки потрібним знанням і творчості, а і спілкуванню з іншими дітьми. Для початку ви будете перебувати на заняттях разом з дитиною, виконувати з ним завдання вихователя, грати. Поступово можна буде відлучати його від маминої присутності, але без поспіху і тиску.

Як правильно говорити з дитиною про садок?

Батьки вважають, що якщо розповісти малюкові про всі принади дитячого садка з погляду дорослого, то він все зрозуміє і з радістю буде його відвідувати. Можливо, іноді так трапляється, але це не тому, що дитина з першого разу зрозуміла ваші роз’яснення і згодна з ними. Напевно тут зіграли роль інші фактори. Малюк може вважати, що мама його кинула, більше не любить. Він не розуміє чому батьки залишають його в колективі, навіщо йому щодня треба туди ходити, як йому поводитися. І таких питань у голові дитини виникає безліч, а страхи – від невідомості. З дітьми потрібно розмовляти зрозумілою для них мовою. Обіграйте ситуацію з іграшками малюка, розкажіть казку головними героями якої будуть улюблені тварини. Персонажів змайструєте самостійно з пластиліну або кольорового картону. У казці або грі регулярно програвайте негативні моменти, з якими дитина може зіткнутися в колективі. Зупиняйтеся на важких місцях, задавайте питання. Нехай малюк сам намагається на них відповісти, а ви наштовхує і наводьте на правильне рішення. Покажіть на буквальному прикладі, як дитині вийти з конфліктної ситуації, як захистити себе. Спочатку вишиковуйте з дитиною довірливі відносини, не обманюйте, не тікайте, коли заводите малюка в групу. Як би складно не було, але намагайтеся без емоцій вести діалог.

Залишаємося послідовні

Діти відчувають всі батьківські сумніви і коливання, тому, якщо ви вирішили, що маляті все-таки прийшов час піти в дитячий сад, то залишайтеся послідовні, хоч іноді це і складно. Багато мам, бачачи невдоволення, сльози своїх дітей моментально змінюють своє рішення. Це велика помилка. Все що ви можете зробити це трохи «зменшити обороти», тобто водити малюка в сад через день або забирати після обіду.

У присутності дитини ніколи не відзивайтеся негативно про педагога або про будь-які моменти з життя саду. Діти сприймають все буквально, а ще переказують слова батьків.

З якого віку вести дитину в садок?

У гарний дитячий садок дитину потрібно віддавати якомога раніше, а поганий йому і зовсім не потрібен. Звичайно, не все так однозначно. Адже у кожної мами свої вимоги та пріоритети. Психологи рекомендують дітям до трьох років перебувати з мамами. Але вік дитини не може говорити про його готовність до садка. Все залежить від темпераменту дитини. Активні діти, діячі за своєю природою легше адаптуються в колективі і соціумі. Таких малюків не можна тримати без спілкування, інакше їх нестримна енергія може направлятися не в те русло. Якщо ви бачите, що дитина тягнеться до інших дітей, колективу, спокійно переносить розлуку з мамою, то можна вести його в ясла в 1,5-2 роки.

Є діти, які взагалі не потребують великого колективу їм достатньо подружиться з однією дитиною у дворі. Вони більш спокійні, але образливі, більше інших прив’язані до мамам. Шумним, рухливим іграм воліють творчу, копітку роботу, не виключно, а переважно. Слід уважно ставитися до соціалізації таких дітей. Якщо у дитини відвідування саду викликає виключно негативні емоції, у вигляді істерик, нервових розладів, то варто поставити питання про необхідність його відвідин.

Є чимало мам-супротивників дитячого саду. І ця точка зору має право на існування. Якщо у батьків вистачає сил займатися розвитком дитини без садка, то в цьому немає нічого поганого. До того ж діти бувають і «несадівські», наприклад, малюки, психологічно прив’язані до мамам, які часто хворіють і т.д. Звичайно, батькам не варто забувати про необхідність соціалізації дітей. На сьогоднішній день існує безліч клубів раннього розвитку, секцій і гуртків, вони цілком можуть стати альтернативою садочку.

Питання про те, з якого віку вести дитину в дитячий сад залишається індивідуальним. Якщо після відвідування саду ви спостерігаєте у малюка порушення в поведінці, не стабільний психоемоційний стан або період адаптації сильно затягнувся, то є сенс звернутися до дитячого психолога.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.