Гіперемезіс у вагітних – надмірна блювота

Гіперемезіс у вагітних - надмірна блювота
Гіперемезіс у вагітних – надмірна блювота
Така форма раннього токсикозу, як гіперемезіс вагітних, вважається серйозною патологією, виявляється сильною нудотою, регулярною блювотою, відчуттям слабкості. Часта блювота виснажує, зневоднює організм, для нормального функціонування органів вагітної та повноцінного розвитку дитини катастрофічно не вистачає речовин і рідини. Згідно зі статистикою, до такої патології схильний 1% жінок.

Гіперемезіс досить складно контролювати, але регулярне відвідування лікаря, своєчасно поставлений діагноз, точне дотримання призначень якого дозволять впоратися з проблемою, запобігши тим самим більш серйозній стадії, виключивши самі неприємні і небажані наслідки. Не варто нехтувати порадами фахівця, в іншому випадку недоїдання, зневоднення стануть серйозною загрозою матері і дитині.

Надмірна блювота – підстава для того, щоб негайно вирушати до лікаря. Крім цього, приводом для тривоги є невдалі спроби зупинити блювоту, наприклад, їжа або пиття не затримуються в організмі навіть протягом години, тоді слід відразу телефонувати до свого лікаря. Необхідно відзначити ще один явний показник надмірної блювоти – це рідкісне сечовипускання, його відсутність протягом 6 годин. Крім цього, тривожною ознакою є занадто темний колір сечі, поява специфічного запаху.

Обов’язково варто викликати швидку, якщо почалася блювота з кров’ю, сильно піднялася температура, вагітну супроводжує почуття сильної слабкості, млявості, з’явилося сильне почуття болю в районі живота, запаморочення, непритомність.

Як правильно лікувати надмірну блювоту?

При зневодненні організму призначається стандартний курс лікування, першим етапом якого є внутрішньовенне введення рідини. Після чого призначається курс обстежень, результати яких дозволять встановити справжню причину погіршення стану. У залежності від ряду факторів, лікар може наполягти на госпіталізації, але, як правило, продовжують внутрішньовенно вводити рідину.

При гіперемезісі ефективні різні препарати, вибір яких залежить від методики лікаря і наявності протипоказань у пацієнтки, на практиці доведено доцільність призначення лікування «дроперидолом» в комплексі з антигістамінними засобами, рідиною, вітамінами. Препарат починає діяти практично відразу після введення, в результаті – блювота припиняється, вагітна починає приймати їжу, пити. Після нормалізації стану вагітну виписують, призначають курс лікування, відповідний її стану. Як правило, лікар призначає спеціальну дієту, що запобігає появі блювоти.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.