Вибираємо гурток або секцію для дитини

Вибираємо гурток або секцію для дитини
Вибираємо гурток або секцію для дитини
Зараз вибір гуртків та секцій для малюків дошкільного віку дуже великий – це студії раннього розвитку, художні школи, спів, танці, спортивні секції, басейн і т.д. На якому з них зупинити вибір? І навіщо це потрібно дитині? Для початку давайте визначимося …

Заняття для дошкільнят: які вони?

Багато клубів пропонують програму всебічного розвитку для малюків, наприклад, за 1 годину занять діти встигають зробити аплікацію, попрацювати з пластиліном, намалювати малюнок, пограти в рухливі ігри, проспівати пісеньку, вивчити птахів, тварин, обіграти казку і т.д. У чому перевага таких занять? Діти дошкільного віку основний розвиток повинні отримувати в грі. Їх не можна надовго саджати за парти, адже це суперечить їх природі. Заняття, які вимагають максимальної концентрації уваги повинні бути короткими і чергуватися з рухливими іграми. Ще один плюс таких груп у тому, що вони підходять як спокійним дітям, так і дуже активним. Якщо дитина діяч за своєю природою, йому потрібно все і відразу, він не концентрується на одній справі, а в групах всебічного розвитку він може поступово цьому навчитися.

Оцінити здатності і бажання дитини складно, адже він може не знати або не вміти їх висловити. А батьки часом проектують на дітей свої бажання, нереалізовані в дитинстві. У групах всебічного розвитку у мам є можливість побачити і зрозуміти, до чого тягнеться дитина, і що в нього виходить найкраще.

Ось які висновки я зробила:

  • – Вік дітей, які займаються в одній групі, має бути приблизно однаковим.
  • – Всі заняття для дошкільнят повинні проводитися в ігровій формі, без будь-якого тиску, але дисципліну ніхто не відміняв.
  • – Оскільки бажання дитини вгадати складно, вибирайте секцію відповідно до віку і темпераменту малюка. Вести його на футбол в 3 роки, тільки тому, що так хоче дідусь як мінімум – нерозумно.
  • – Мотивація повинна бути правильною. Ніколи не мотивуйте дитину прикладом подружок, друзів або престижем обраного гуртка. Адже багато мам «тягнуть» своїх дітей в ту чи іншу секцію тільки тому, що дитина сусідки там вже рік як займається або тому, що ранній розвиток – це дуже модно. Малюк повинен отримувати задоволення від процесу навчання.
  • – Не всім дітям підходять командні види спорту, як і не всім дано малювання, але пробувати можна і потрібно. Якщо дитині подобається, але не виходить, то всебічний розвиток зайвим не буде.
  • – Завдання для дітей повинні відповідати віковим особливостям.

Кілька слів хочеться сказати про ранній розвиток. Не намагайтеся завчасно навчити дитину читати і писати. Від цього він все одно нікуди не дінеться. А ось дати йому необхідні життєві знання і навички – це першочергові питання у дошкільному розвитку. Повірте, коли малюк у два роки знає алфавіт, але не розуміє, в чому небезпека вогню або рухається назустріч автомобіля, пишається тут нічим.

Зустріч з викладачем

На мій погляд, від викладача, який буде проводити заняття вашого гуртка, залежить практично 90% успіху, а точніше, бажання і ентузіазм дитини до занять. Не завжди педагог, який подобається батькам здатний знайти підхід до дітей і вміє їх мотивувати. Мені в цьому сенсі дуже пощастило. У 3,5 роки ми пішли в групу всебічного розвитку. Моя дитина після невдалих походів в дитячий сад був наляканий, ставився до нових людей з недовірою, не відпускав мене ні на хвилину, а при думці, що йому доведеться зайти в приміщення для занять у нього починалася істерика (йому здавалося, що я його залишу, як у дитячому садку). Мої вмовляння не допомагали, тому перед нашим педагогом стояло непросте завдання. Вона виявилася грамотним дитячим психологом, не намагалася нав’язати або сподобається моєму малюку, не примушувала брати участь його в іграх, які йому не подобалися. Не знаю, як їй це вдалося, але через місяць син виконував всі завдання з великим задоволенням і без моєї участі. Через 2-3 місяці він став практично лідером у групі, хоча ці якості йому ніколи не були притаманні. Чому це проявилося? По-перше, викладач встигала приділити увагу персонально кожній дитині, не виділяючи при цьому когось одного, а по-друге, дитина займалася тим, що йому цікаво. Під час занять особливий акцент ставився на розвиток творчих здібностей, але урок проходив динамічно, а, головне, діти не нудьгували.

Яку мету ви переслідуєте, обираючи гурток для дітей?

Водити дітей по гуртках і секціях стало модно, тому батькам в першу чергу слід задати собі питання, а навіщо це потрібно? Мої спостереження, показують, що багато батьків водять своїх дітей на заняття для «галочки». Вони не вникають у навчальний процес, не особливо цікавляться особистістю викладача, а деякі, взагалі, толком не знають, чим займається їхня дитина на уроці. Зате фрази «ми ходимо на танці» або «ми з 1 року вчимо англійську» можна почути на кожній дитячій площадці. А про дітей шкільного віку кажуть, що, неважливо яку секцію відвідує, головне, максимально завантажити, щоб не бовтався без діла. Ситуації плачевні, адже вони підтверджують, що про дітей багато батьків не думають і зовсім.

Малюки навряд чи зможуть висловити свої справжні бажання, а багато школярів непослідовні у своєму виборі. Сьогодні він попроситься на спів, а завтра скаже, що передумав і займеться карате. Спостерігайте за своїми дітьми. Буде розумно вибирати гурток, орієнтуючись на темперамент і характер дитини. Активним малюкам життєво необхідно реалізовувати свою енергію. Як правило, вони легко заводять знайомства, адаптуються в будь-якій компанії. Таким дітям підійдуть командні види спорту. Зрозуміло, спортивні секції приймають дітей з 5-6 років, а з 3-4 можна направити енергію на акробатику, активні ігри, басейн, танці. Замкнутим і сором’язливим малюкам можна почати з творчих занять, наприклад, ліплення, малювання, але щоб трохи розкрити дитину краще відправитися в театральний гурток. Починаючи з 3-4 років, як правило, це щось на зразок лялькового театру, рольових ігор. Сюди ж можна направити любителів уваги і «балакунів». Агресивних дітей слід вести не на бокс, як прийнято вважати, а в художньо майстерню. Тут навчать малюка направляти негативну енергію в мирне русло. До того ж через творчість простіше виявити причини дитячої агресії і страхи. Що стосується контактних видів єдиноборств, то час їм приходить з 6, а деяким з 8 і навіть 12 років. А ось музика і спів для загального розвитку нікому не завадять. У ранньому віці заняття спрямовані на розвиток ритму і слуху. Діти раннього шкільного віку можуть почати навчання грі на якомусь музичному інструменті. Такі заняття підійдуть посидющим і спокійним дітям, тому вимагають величезних зусиль. До речі, вважаю помилковою думку, що якщо дитина погано вчиться в школі, то про гуртки, секції і мислити не варто. Нехай це буде творчий або спортивний розвиток, але воно так само важливо, як і основні предмети.

При виборі гуртка для дитини керуйтеся здоровим глуздом і не позбавляйте дитину дитинства. Чекати високих результатів від дошкільника не варто. Гурток повинен приносити радість і задоволення малюкові, а не бути «галочкою» для мами.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.