26 тиждень – Вагітність на двадцять шостому тижні

Вагітність на 26 тижні
Вагітність на 26 тижні
Ваш малюк радує вас своєю присутністю вже шість місяців. Він вже істотно додав у вазі і до цього часу важить близько 900 грамів, зріст теж істотно змінився і до цього терміну може становити близько 30-ти сантиметрів. Це час, коли він вже може подивитися на світ широко відкритими очима. Хоча він відкриває їх зрідка і не на тривалий час, але він вже реагує на яскраве освітлення. На цьому тижні вже формуються чіткі риси обличчя дитини, які індивідуальні і неповторні.

Вушні і носові хрящики теж сформувалися, хоча зараз вони ще зовсім м’які. Але вушка малюка вже не прилягають до черепа, а смішно відстовбурчені. Ваша дитина стає індивідуальністю і набуває свої неповторні риси – форму вушної раковини, відбитки пальців, хоча для вас з самого першого дня вагітності він вже став найбільш особливим на світі. Дихальна система крихітки вже на стадії завершення формування. Вона майже готова включитися в роботу, як тільки дитина з’явиться на світ.

На цьому терміні продовжується формування органів сприйняття, малюк вже розрізняє смаки, гірке і солодке, його слух загострюється, і він вже прислухається до звуків, видаваним організмом мами (шуму легких, стуку серця, роботі кишечника, крові, що біжить по судинах), також він реагує на зовнішні звукові подразники. Саме з цим пов’язані рекомендації фахівців – уникати різких і неприємних звуків, дратівливих шумів і віддавати перевагу на період вагітності легким і приємним мелодіям, тому що навіть у малюків в цьому тендітному віці сформований хороший музичний смак і для них краще музика Вівальді і Моцарта (доведено вченими).

Поступово ручки і ніжки дитини починають набувати округлі форми, це пов’язано з початком відкладення жирових тканин. Але, так як основна маса жиру формуватиметься пізніше, зараз дитина виглядає ще досить худенькою і слабкою. До пологів ще не скоро, а за цей час він ще встигне «від’їсти щічки». Без жирового прошарку його шкіра червона, зморщена і покрита пушком, необхідним для терморегуляції організму дитини. Між мозком і внутрішніми органами налагоджуються нервові зв’язки, які в момент народження подадуть сигнал легеням для першого вдиху і подальшого самостійного дихання.

Зміни в організмі жінки

На двадцять шостому тижні вагітності вашим органам в черевній порожнині вже не так вільно, і це стає причиною печії, задишки, тяжкості в ногах, прискореного серцебиття і больових відчуттів в попереку і нижній частині живота. Багато факторів можуть проявитися в більшій чи меншій мірі, все дуже індивідуально і залежить від багатьох факторів, але ви повинні бути готові і не лякатися здуття, розладів травлення, запорів, слабкості, запаморочення, посилення апетиту і багато чого іншого. Візити до лікаря стануть досить частими, і він зможе виявити причини, роз’яснити і розвіяти ваші страхи.

Збалансоване харчування позбавить вас від стрімкого набору ваги, до цього часу нормою вважається приріст ваги в межах від семи до десяти кілограмів у цілому. Але ви не повинні турбуватися про свою фігуру, так як більша частина ваги доводиться на малюка, плаценту і навколоплідні води. Лікарі категорично не рекомендують в період вагітності різні дієти, так як маляті для гармонійного розвитку необхідний будівельний матеріал. Він знайде все необхідне в організмі матусі, але це може серйозним чином позначитися на здоров’ї вагітної жінки. Велика частина шляху вже пройдена до зустрічі з вашим малюком і зовсім скоро ви зможете побачити його.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.