Відпочинок на морі під час вагітності

Відпочинок на морі під час вагітності
Відпочинок на морі під час вагітності
Літо завжди асоціюється з відпусткою і морем. Пляж, хвилі, вологе свіже повітря, чиста морська вода – ось атрибути справжнього відпочинку. Якщо період вагітності збігся з літом, то майбутня мама, безсумнівно, замислюється про відпочинок на морі, але часто її зупиняють питання безпеки такої подорожі. Отже, чи можна планувати відпочинок на морі і на що варто звернути увагу?

Вагітність та відпочинок на морі

Будь-який відпочинок під час вагітності приносить жінці та її майбутній дитині, безсумнівно, користь. Проте відпочинок на морі корисний лише в тому випадку, якщо жінку нічого не турбує і її здоров’ю нічого не загрожує.

Гінекологи не рекомендують подорожувати в перші місяці вагітності. У цей період організм жінки тільки адаптується до свого нового стану, запліднена яйцеклітина імплантується, а її клітини інтенсивно діляться і диференціюються, формуючи органи і системи. Зміна клімату, спекотне сонце можуть стати причиною відшарування поки що нещільно прикріпленого плодового яйця, розвитку маткової кровотечі і мимовільного аборту. Однак якщо поїздка була запланована задовго, то варто додатково проконсультуватися з гінекологом з приводу безпеки відпочинку на морі.

Якщо вагітність проходить нормально, то найбільш безпечним часом для морських подорожей є другий триместр. Приємні враження від відпочинку, безсумнівно, підуть на користь малюку, а майбутня мама зможе відпочити від сірих буднів.

Останні тижні вагітності всеж краще провести вдома. У цей період жінка повинна бути готова до того, що вбудь-який момент може початися родова діяльність і з’явиться необхідність негайної госпіталізації в пологовий будинок.

Протипоказання до відпочинку на морі

Коли протипоказаний відпочинок на морі під час вагітності:

  • Патологічний стан плаценти: передлежання або передчасне старіння.
  • Виражений ранній токсикоз або пізній гестоз.
  • Загроза переривання вагітності, найбільш часто причиною якої є гіпертонус матки.
  • Гострі соматичні захворювання або період загострення хронічної патології.

Аптечка вагітної для подорожі на море

Вагітна відчуває себе чудово, гінеколог не має жодних заперечень з приводу поїздки на море, тоді можна сміливо збиратися в дорогу. Оскільки вагітність непередбачувана, то жінка обов’язково повинна взяти з собою вдорогу наступні речі та медикаменти:

  • Обмінну карту і паспорт.
  • Спазмолітичні препарати, назва і дозування яких заздалегідь варто обговорити з гінекологом (Папаверин, Ріабал, Магній В6, Но-шпа).
  • Полівітаміни, прописані лікарем.
  • М’який проносний засіб може стати в нагоді, оскільки зміна клімату може посилити часту проблему вагітних – запор.
  • В аптечці можуть стати в нагоді заспокійливі засоби, наприклад, настоянка пустирника.

Правила відпочинку на морі

Правила відпочинку для вагітної досить прості:

  • При виборі місця відпочинку необхідно віддавати переваги курортам, близьким за кліматом зоні з місцем основного проживання. Також варто уникати відвідування екзотичних країн через ризик зараження неспецифічними інфекційними захворюваннями.
  • Обов’язково зверніть увагу на чистоту пляжу і морської води. Намагайтеся відпочивати намалолюдних пляжах подалі від промислових міст і порту.
  • Спекотна погода шкідлива для вагітної, тому не варто перебувати на пляжі при температурі вище 30 градусів.
  • З обережністю варто ставитися до сонячних ванн під прямимисонячними променями- це може бути небезпечно.
  • А ось купатися вагітним в морі можна. Знаходження в солоній воді не тільки сприятливо впливає на судини шкіри, але і сприяє зниженню тонусу м’язів спини. Плавання вимагає великих фізичних зусиль, тому перед поїздкою окремо варто проконсультуватисяз гінекологом з цього питання.

Правильно організований відпочинок наморі подарує майбутніх мам і подарує масу позитивних емоцій, допоможе морально і фізично підготуватися до майбутнього материнства.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.