Прянички для діток на замовення
На замовлення прянички для ваших діток

Відпочинок на морі під час вагітності

Відпочинок на морі під час вагітності
Відпочинок на морі під час вагітності
Літо завжди асоціюється з відпусткою і морем. Пляж, хвилі, вологе свіже повітря, чиста морська вода – ось атрибути справжнього відпочинку. Якщо період вагітності збігся з літом, то майбутня мама, безсумнівно, замислюється про відпочинок на морі, але часто її зупиняють питання безпеки такої подорожі. Отже, чи можна планувати відпочинок на морі і на що варто звернути увагу?

Вагітність та відпочинок на морі

Будь-який відпочинок під час вагітності приносить жінці та її майбутній дитині, безсумнівно, користь. Проте відпочинок на морі корисний лише в тому випадку, якщо жінку нічого не турбує і її здоров’ю нічого не загрожує.

Гінекологи не рекомендують подорожувати в перші місяці вагітності. У цей період організм жінки тільки адаптується до свого нового стану, запліднена яйцеклітина імплантується, а її клітини інтенсивно діляться і диференціюються, формуючи органи і системи. Зміна клімату, спекотне сонце можуть стати причиною відшарування поки що нещільно прикріпленого плодового яйця, розвитку маткової кровотечі і мимовільного аборту. Однак якщо поїздка була запланована задовго, то варто додатково проконсультуватися з гінекологом з приводу безпеки відпочинку на морі.

Якщо вагітність проходить нормально, то найбільш безпечним часом для морських подорожей є другий триместр. Приємні враження від відпочинку, безсумнівно, підуть на користь малюку, а майбутня мама зможе відпочити від сірих буднів.

Останні тижні вагітності всеж краще провести вдома. У цей період жінка повинна бути готова до того, що вбудь-який момент може початися родова діяльність і з’явиться необхідність негайної госпіталізації в пологовий будинок.

Протипоказання до відпочинку на морі

Коли протипоказаний відпочинок на морі під час вагітності:

  • Патологічний стан плаценти: передлежання або передчасне старіння.
  • Виражений ранній токсикоз або пізній гестоз.
  • Загроза переривання вагітності, найбільш часто причиною якої є гіпертонус матки.
  • Гострі соматичні захворювання або період загострення хронічної патології.

Аптечка вагітної для подорожі на море

Вагітна відчуває себе чудово, гінеколог не має жодних заперечень з приводу поїздки на море, тоді можна сміливо збиратися в дорогу. Оскільки вагітність непередбачувана, то жінка обов’язково повинна взяти з собою вдорогу наступні речі та медикаменти:

  • Обмінну карту і паспорт.
  • Спазмолітичні препарати, назва і дозування яких заздалегідь варто обговорити з гінекологом (Папаверин, Ріабал, Магній В6, Но-шпа).
  • Полівітаміни, прописані лікарем.
  • М’який проносний засіб може стати в нагоді, оскільки зміна клімату може посилити часту проблему вагітних – запор.
  • В аптечці можуть стати в нагоді заспокійливі засоби, наприклад, настоянка пустирника.

Правила відпочинку на морі

Правила відпочинку для вагітної досить прості:

  • При виборі місця відпочинку необхідно віддавати переваги курортам, близьким за кліматом зоні з місцем основного проживання. Також варто уникати відвідування екзотичних країн через ризик зараження неспецифічними інфекційними захворюваннями.
  • Обов’язково зверніть увагу на чистоту пляжу і морської води. Намагайтеся відпочивати намалолюдних пляжах подалі від промислових міст і порту.
  • Спекотна погода шкідлива для вагітної, тому не варто перебувати на пляжі при температурі вище 30 градусів.
  • З обережністю варто ставитися до сонячних ванн під прямимисонячними променями- це може бути небезпечно.
  • А ось купатися вагітним в морі можна. Знаходження в солоній воді не тільки сприятливо впливає на судини шкіри, але і сприяє зниженню тонусу м’язів спини. Плавання вимагає великих фізичних зусиль, тому перед поїздкою окремо варто проконсультуватисяз гінекологом з цього питання.

Правильно організований відпочинок наморі подарує майбутніх мам і подарує масу позитивних емоцій, допоможе морально і фізично підготуватися до майбутнього материнства.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.