Розвиваючі ігри для дітей 2-3 років

Розвиваючі ігри для дітей 2-3 років
Розвиваючі ігри для дітей 2-3 років
Дітлахи 2-3-річного віку із величезною швидкістю засвоюють нові знання, стрімко розширюють свій словниковий запас, із задоволенням навчаються новим навичкам і тому вже багато чого вміють. На цьому неповторному етапі дитячого життя батькам слід так планувати заняття з дитиною, щоб охопити всі основні сфери його становлення.

Ігри на розвиток сенсомоторних навичок

Підбірка нижченаведених ігор сприяє формуванню однакової тактильної сприйнятливості обох дитячих ручок.

«Відгадай, що це»

У непрозорому просторому мішечку знаходяться предмети, найрізноманітніші за формою, величиною і матеріалу виготовлення.

Завдання:

 • Попросіть малюка намацати в мішечку який-небудь предмет і, не дістаючи його звідти, відгадати, що ж це таке. Порадьте дитині діяти кожною ручкою по черзі.
 • Дитина з закритими очима повинна діставати предмети з мішечка то однієї, то іншою ручкою, обмацувати їх і відгадувати, що саме йому попалося. Нехай малюк розповість про свої відчуття.
 • Ускладнить завдання. Малюк повинен спробувати визначити форму і величину предмета, обмацуючи його зовні, через тканину мішечка, то правою, то лівою рукою. Щоб допомогти йому, ви можете теж опустити руку на мішечок і обмацати той предмет, який знайшла дитина. Заодно перевірите і власні здібності. 🙂

«В чому різниця»

Під час прогулянки разом з малюком наповніть відерце різними предметами: камінчиками, листочками, шишками, гілочками і т.п. Вдома висипте на стіл вміст відерця і спільно з крихіткою обговоріть особливості кожного з однакових предметів, порівнюючи їх один з одним.

А потім можна дати своєму Карапузик наступні завдання:

 • Розглядаючи предмети, запропонуйте дитині зважити в руках, наприклад, два камінчика і встановити, який з них важче.
 • Поясніть малюку, що різні речі важать теж по-різному: листочок легкий, а камінь важкий. Нехай дитина сама порівняє їх вагу.
 • Кроха обмацує кожен предмет, а ви коментуєте, щоб дитина змогла засвоїти поняття «гладкий», «шорсткий», «колючий», «пухнастий», «твердий», «м’який».

«Доторкнись і скажи»

На столі стоять глибокі тарілки (або миски) з квасолею, горохом, гречкою, манкою.

Завдання:

 • Дитя по черзі опускає ручки в ємності, чіпає, обмацує боби і крупи, порівнюючи свої відчуття, а ви допомагаєте навідними питаннями підібрати відповідні слова. Обов’язково вимовляєте частіше назви продуктів, з якими грає дитина, і пропонуйте йому повторювати за вами.
 • Попросіть малюка виконати попереднє завдання із закритими очима – це посилить його відчуття. Попутно звертайте увагу крихти на те, що квасоля велика і довгаста, горох подрібніше і круглий, а манка дрібна-дрібна, ледве намацаєш крупинки.
 • Насипте манку, яка була в тарілці, на темний лист пластику, паперу і т.п. Уважно розгляньте разом з малюком крупинки і запропонуйте одну-дві з них потерти між пальчиками, щоб оцінити розміри, а потім покажіть, як можна «малювати» всякі візерунки на цій крупі.

«Яка буває вода»

 • Відкривши кран, регулюйте температуру води, щоб дитя вчилося навпомацки визначати холодну, теплу, гарячу воду.
 • Якщо є можливість зішкребти «сніг» з морозилки, то покажіть дитині, що вода може мати і такий ось цікавий вид. Малюк побачить, як буквально на його очах снігоподібна маса тане і перетворюється в калюжку.
 • Потім дістаньте з морозильної камери заздалегідь підготовлені фігурні формочки з різнобарвним льодом (його можна отримати, додавши у воду фарби). Розкажіть малюкові доступною мовою про перехід води в стан льоду під впливом низьких температур і потім разом поспостерігайте за зворотним процесом – таненням в теплі крижаних фігурок.
 • Ці ігри (і подібні до них) не тільки розвивають координацію дрібних рухів, але і розширюють дитячі уявлення про властивості різних речовин.

  Пізнавальні ігри

  Головна мета таких ігрових занять – розширювати коло понять крихти про навколишній світ, допомагати малюкові знайомитися з різними явищами природи, а також розвивати його логіку, увагу, пам’ять.

  Ви можете запропонувати дитині:

  • Розкласти на столі предмети, застосовуючи поняття «позаду-попереду», «вправо-вліво», «вище-нижче».
  • Знайти серед спеціально підібраних картинок ті, на яких зображені захід / схід сонця, дощ, гроза, снігопад, замерзла річка (міцний мороз), плаваючі в море люди (сильна спека), жовте осіннє листя яке летить за вітром (прохолода).
  • Сортувати за кольором одяг після прання.
  • Зібрати по черзі 2-3 малюнка, кожен з яких розрізаний на досить великі частини.
  • Вказати на наявні в квартирі низькі і високі предмети (сервант, буфет, шафа і стіл, стільці, табурети, лавки); широкі і вузькі (шафа-пенал на кухні або у ванній і шифоньєр в спальні, килим на стіні або палас на підлозі і килимок біля ліжка або на вході в квартиру); довгі і короткі (столова ложка і чайна ложечка, шарфи різної довжини, панчохи (колготи) і шкарпетки, штани і шорти).
  • Відшукати предмети за двома конкретними ознаками (припустимо, квадратний і зелений або круглий і червоний).
  • Визначити по запаху (з закритими очима), що за продукти знаходяться на столі. При цьому дати дитині можливість гарненько понюхати предмети, підносячи їх ближче до його носика.

  Намагайтесь не втомлювати малюка, для чого відводите на кожен вид діяльності не більше 10-15 хвилин і міняйте малорухливі ігри на активні. Пам’ятайте: у віці 2-3 років дитина просто не в змозі довго концентрувати свою увагу на чомусь одному.

  Ігри на розвиток слуху

  Ці ігрові заняття дуже корисні для розвитку у дітей загального і музичного слуху, а також для тренування їх спостережливості і вміння зіставляти / аналізувати / робити логічні висновки.

  Вчіть малюка:

  • грати на музичних іграшках-інструментах (гармошка, електропіаніно, труба, синтезатор, гітара, барабанна установка);
  • рухатися в такт музиці або відстукувати її ритм;
  • слухати спів тата, мами, бабусі і підспівувати їм;
  • дізнаватися різні звуки на прогулянці і вдома і правильно називати їх;
  • знаходити джерело звуків і вказувати на них (машина, трамвай, собака, птах, кіт, вода, фен, чайник).

  Як бачите, є багато цікавих ігрових занять, які можна проводити практично в будь-якій обстановці і які здатні довго утримувати дитячу увагу. Але найголовніше: ці ігри успішно працюють на результат – інтелектуальний та фізичний розвиток вашої дитини.  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.