Ігри з однорічною дитиною

Ігри з однорічною дитиною
Ігри з однорічною дитиною
Дитина у віці 1 року вже багато розуміє і вміє. У нього інтенсивно формується довгострокова пам’ять, розширюється його лексикон, досягаючи приблизно 20 слів. Допитливий малюк продовжує активно досліджувати властивості тих предметів, які він бачить навколо себе, і навіть придумує для них власні «слова» -позначення. Завдання батьків – використовуючи різноманітні ігри, підтримувати і зміцнювати невгамовний інтерес малятка до навколишнього світу.

Важливо знати

Мами і тата однорічних малюків, збираючись з ними пограти, не повинні забувати таких правил:

 • Не слід пропонувати дитині занадто багато різних предметів для гри, тому що це послаблює, розсіює його увагу.
 • Необхідно відразу припинити гру, як тільки стане помітно, що малюкові нудно, він втомився і т.п.
 • Використання іграшок з дрібними деталями чудово розвиває моторику крихітних ручок, але одночасно несе в собі серйозну загрозу здоров’ю крихти. Адже маленькі дітки намагаються спробувати «на зуб» будь-який предмет і можуть проковтнути його. Тому під час гри постійно стежте за дитиною!
 • Всі іграшки повинні бути дуже міцними, безпечними і не вимагати складного гігієнічного догляду.

Зробіть все для того, щоб малюкові була цікава кожна хвилина його маленького життя!

Розвиваючі ігри вдома

Мета таких ігрових занять – покращувати моторику пальців і координацію рухів тіла, формувати навички концентрації уваги на власних діях, розвивати мислення.

Пасивні гри

Ігри з дрібними предметами:

 • Сядьте разом з дитиною на розстелену на підлозі ковдру і розкладіть на ній невеликі гладкі камінці, ґудзики, квасолю. Поставте перед малюком стакан, кухоль, банку і покажіть йому, як можна наповнювати ємності різними предметами, а потім висипати їх на ковдру і знову збирати.
 • Завдання можна ускладнити: нехай дитя заповнить стакан тільки квасолею, кухоль – тільки гудзиками, а банку – камінчиками. Покажіть, що предмети можна брати по одному і класти в ємність, а можна набирати їх жменями.
 • Поставте перед малюком миску з пшоном, манкою або чистим морським піском. У цьому сипучому матеріалі закопайте глибше маленьку іграшку і запропонуйте дитині знайти її. Потім помінятися ролями: нехай малюк сам тепер сховає іграшку, а ви будете шукати.
 • Посадіть малюка за стіл і поставте перед ним якусь ємність з дрібними предметами. Покажіть крихті, як можна їх діставати по одному (або відразу по кілька штук) і кидати на ковдру, розстеленій на підлозі. Потім пересядьте з дитиною на підлогу і всі ці гудзики, камінчики, прищіпки разом знову складіть в ємність.

Малювання
Для однорічного малюка найкраще підійдуть спеціальні пальчикові фарби. Малютка з насолодою занурюватиме ручки в різнокольорові пластикові баночки і виводити на папері свої перші карлючки. Вчіть дитину, як малювати кружечки, рівні палички і зигзаги.

Конструктори
Купіть найпростіші іграшки: матрьошку, яскраві кубики, пірамідку з різнокольоровими кільцями. Це буде цікавим завданням для малюка: адже при складанні предметів йому доведеться враховувати колір і розміри кожного з них. Допомагаючи дитині, частіше повторюйте назви колірних тонів і відтінків, щоб вони поступово закріплювалися в дитячій пам’яті.

Розгляд ілюстрацій в книзі
Спочатку покажіть дитині кольорові зображення різних об’єктів в дитячій книзі і скажіть їх назви. А потім попросіть крихітку вказувати на той предмет, який ви будете називати. Такі заняття розвивають спостережливість малюка і привчають пов’язувати назву предмета з його зовнішнім виглядом.

Рухливі ігри

Ігри з м’ячем:

 • Перекочування м’яча один одному
  Покажіть дитині, як слід штовхнути м’ячик, щоб він покотився в потрібному напрямку. Якщо у малюка не вийшло направити м’яч до вас, попросіть його піти за м’ячем який котиться, після чого знову штовхнути його в вашу сторону. Цінність такої гри полягає в різноманітності динамічних рухів, які тренують м’язи маленької дитини.
 • Боулінг
  Поставте в один ряд кеглі або навіть звичайні пластикові пляшки. Потім покажіть крихті, як треба збивати їх м’ячем, і запропонуйте зробити так само. Бийте по кеглю, пояснюючи всі свої дії, щоб дитя вчилося у вас влучності ударів.

Змійка
З підручних предметів (наприклад, з важких книг) влаштуйте невелику звивисту доріжку. Покажіть дитині, як м’яким рухом змусити м’ячик котитися до самого виходу. А потім попросіть його теж закотити м’яч у цей “тунель”.

Різнокольорові хмари
Дістаньте з шафи всі свої шарфики і косиночки, а потім покажіть крихті, як зім’яту тканину підкинути вгору – і вона строкатим хмаркою опуститься йому на руки. Грати краще на ковдрі чи матраці, постеленому на підлогу, щоб дитя, не втримавшись на ніжках, впало на щось м’яке.

Хто швидше
Дайте малюкові каталку, самі візьміть іншу, а потім запропонуйте йому позмагатися, хто першим приїде і іграшку, наприклад, до дверей або до дивану. Зрозуміло, переможцем повинна бути тільки дитина. 🙂

Ігри у ванній
Гумові і пластикові іграшки, надувний круг і шапочка з пінопластом – це основний «реквізит», який дозволить вашому малюкові провести час у ванній весело, активно і з користю для здоров’я. Під вашим невсипущим наглядом дитя буде гратися у воді, спробує поплавати на спинці і животику і навіть попірнати.

Не відходьте від дитини ні на єдину секунду!

Граємо і розвиваємося на вулиці

Розваги для однорічного малюка на свіжому повітрі придумати нескладно:

 • Якщо настала осінь, частіше разом з малятком годуєте хлібом пташок, милуйтеся красою опалого листя: ось сонячно жовті і сліпуче червоні, ось коричневі, а тут на кущику ще залишилися зелені листочки. І на завершення запропонуйте малюкові зібрати з них маленький букетик. Прийшовши додому, пропрасуйте праскою кожен лист і складіть з них осінню композицію. Це творіння довго-довго буде радувати вас своїми яскравими фарбами!
 • Взимку дозвольте дитині покатати улюбленого ведмедика на санках і самому скотитися на них з малесенької гірки, а потім вперше в житті пограти з вами в сніжки.
 • Навесні енергійний «годовасік» з вашою допомогою відправить в далеке плавання паперовий кораблик, спробує наздогнати метелика-капусницю, повчиться правильно зривати квіти – разом зі стеблом, а не одну лише квітучу головку. 🙂
 • А влітку малюка-однолітку на вулиці чекає стільки всього цікавого! Ігри з м’ячиком, малювання на асфальті кольоровою крейдою, виготовлення пасок в пісочниці … А ще – гойдалки, гірка і маса інших розваг!

Словом, коли вашій дитині виповнюється рік, справжнє життя у нього і у вас тільки починається. 🙂Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.