Риніт і вагітність

Риніт і вагітність
Риніт і вагітність
Під час вагітності жіночий організм зазнає колосальних гормональних змін, які відбиваються навіть на стані слизової носа. При цьому розвивається неприємний, болісний, в деяких випадках досить тривалий риніт (або простіше – нежить) вазомоторної природи.

Естрогени і прогестерон – основні винуватці цього патологічного стану. Вони запускають відразу кілька механізмів розвитку захворювання: розширення судин, застій рідини і, отже, набряклість слизової. Дія гормонів стає найбільш активною і відчутною в другій половині вагітності, тому й специфічний риніт частіше починається саме в цей час.

Симптоми і наслідки

Закладеність носа, слизові виділення, відчуття браку повітря, затуманення, головний біль, дратівливість, поганий сон – це все може турбувати вагітну жінку при нежиті вазомоторного характеру. Але такі симптоми з’являються і при інших, досить поширених серед майбутніх мам, захворюваннях, наприклад, при алергії або вірусних інфекціях. А саме вони є поганими супутниками вагітності не тільки через риніт, тому дуже важливо не ставити собі діагноз самостійно, а в обов’язковому порядку звертатися до лікаря.

Постійна набряклість слизової носа і порушення нормального носового дихання має наслідки і для мами, і для малюка, що розвивається в її животі. Природою з самого початку закладено механізми зволоження, очищення, зігрівання вдихуваного повітря, але тільки якщо він проходить через носові ходи. В іншому випадку підвищується ризик зараження різними повітряно-крапельними інфекціями. Крім того, порушення нормального дихання – це прямий шлях до гіпоксії, тобто нестачі кисню, яка відбивається і на дитині, так як він отримує кисень тільки з маминої крові.

Як полегшити симптоми риніту

Назальні краплі з судинозвужувальною дією – це ефективний засіб для усунення набряку слизової носа, але під час вагітності їх застосування зовсім не бажано, адже судини знаходяться не тільки в носі. Основні органи, що забезпечують життя малюка, плацента і пуповина, складаються саме з судинних утворень. На них також може діяти активна речовина ліків, викликаючи спазм і, отже, зменшуючи приплив крові до дитини. Крім того, застосування судинозвужувальних крапель під час вагітності загрожує розвитком носової кровотечі. Використання таких засобів повинно проводитися тільки за рекомендацією лікаря з суворим дотриманням дозування.

Існують і немедикаментозні способи полегшення симптомів вазомоторного риніту:

    • Піднесене положення голови під час сну.
    Інгаляції з травами, теплі компреси на область носа.
    • Зволоження слизової спеціальними спреями і краплями на основі фізрозчину, морської води. Такий засіб можна зробити самостійно з найпростішою неароматизованою аптечною морською сіллю.
    • Створення оптимальних умов (вологості і температури) в спальні, особливо взимку.

Якщо нежить довгий час не припиняється, слід звернутися до отоларинголога. Самолікування з використанням лікарських засобів під час вагітності несе подвійну небезпеку. Не забувайте про це!Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.