Чи можна робити інгаляції під час вагітності?

Чи можна робити інгаляції під час вагітності?
Чи можна робити інгаляції під час вагітності?
Інгаляції -найбільш безпечний метод лікування застуди для вагітних. Під час вдихання парів лікарські речовини надходять безпосередньо до місця запалення – в дихальні шляхи. Величезною перевагою інгаляційного методу лікування для вагітних є той факт, що в загальний кровотік речовина, яка вдихається, не потрапляє, а значить його вплив на плід зводиться до мінімуму.

Інгаляції є не тільки способом лікування кашлю, але і нежиті. Додатково зволожуючи слизову оболонку дихальних шляхів, інгаляції сприяють швидкому їх звільненню від скупчення патологічноого слизу, зменшують набряк і запалення в просвіті носових ходів і бронхів.

Як проводити інгаляції при вагітності?

Як розчинможна використовувати звичайний фізіологічний або лужний розчин, відвари трав і ефірні масла, розведені з водою. Для парових інгаляцій частіше використовуються відвари трав, які мають протизапальну і відхаркувальну дію. До них відносяться чебрець, шавлія, ромашка, мати-й-мачуха, алтей, подорожник. Однак використовувати збори з цих трав варто вкрай обережно через імовірність розвитку алергічної реакції. Під час вагітності імунна система починає більш активно реагувати на будь які чужорідні речовини, тому алергія може розвиватися навіть на фітопрепарати, які до цього організм переносив нормально. Теж стосується і ефірних масел, тому перед використанням необхідно перевірити організм на реакцію гіперчутливості і проконсультуватися про можливість їх застосування з лікарем.

З обережністю варто ставитися до парових інгаляцій при лихоманці, оскільки гарячий потік повітря може погіршити стан вагітної. У таких випадках після попередньої консультації з доктором рекомендується скористатися небулайзером.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.