Підготовка до пологів

Підготовка до пологів
Підготовка до пологів
Одним прекрасним ранком з’явилося стійке відчуття, що саме сьогодні все і відбудеться. Це переконання нічим не підкріплено: живіт не болить, малюк тихо ворушиться. Однак десь глибоко в свідомості засіла думка, що ближче до вечора або пізно вночі відбудеться довгоочікувана зустріч з дитиною. Так, у багатьох вагітних жінок є це передбачення. Підсвідомо вони відчувають прихід пологів. Слід довіряти цьому передчуттю. І підготуватися до пологів.

Підготовка до пологів: що потрібно зробити?

1. Документи

Навіть якщо документи вже складені, слід перевірити, щоб в наявності були: паспорт, медичний поліс, свідоцтво пенсійного фонду, родовий сертифікат і обмінна карта вагітної жінки. Всі інші документи в пологовому будинку не потрібні.

2. Сумка для пологового будинку

Звичайно ж, вона зібрана задовго, але краще перевірити, щоб в ній обов’язково лежали предмети особистої гігієни, нижня білизна, прокладки, спеціальні нічні сорочки, тапочки-сланці, компресійні панчохи, одноразові підгузники для малюка. Це той мінімум, який повинен бути обов’язково. Все інше – на розсуд і за бажанням жінки. Читайте – «Що взяти в пологовий будинок».

3. Телефон

А як же без нього. Зв’язок із зовнішнім світом, і, особливо, з рідними і близькими людьми, повинен бути обов’язково. Не варто забувати зарядку для мобільного.

4. Обмеження в їжі

Не потрібно наїдатися в цей день, немов все це востаннє. Чим менше буде в шлунково-кишковому тракті, тим краще буде всім – і жінці, і персоналу в пологовому будинку. Їсти краще легкозасвоювану їжу в невеликих кількостях.

5. Очищення кишківника

Добре, якщо вийде повністю спорожнити кишківник. Якщо ж є схильність до закрепів і вже пару днів нічого не було, то оптимальний вихід – зробити клізму. Це не складно, а ефект в пологах буде чудовий. Жінці самій буде незручно, коли в потужному періоді разом з дитиною з ануса полізуть калові маси.

6. Підготовка промежини

Зайва рослинність в тому місці, де буде виходити дитина, в пологах не потрібна. Тому слід її акуратно прибрати за допомогою спеціального депілюючого крему або одноразового верстата.

7. Психологічний настрій

Це найскладніше. Навіть досвідчені жінки, які народжували перед пологами відчувають страх. Що вже говорити про первісток. Потрібно постаратися згадати все про майбутню подію (цьому ж вчили на лекціях і заняттях у школі матері). Провести аутотренінг з метою позбутися від підсвідомого страху.

8. Готовність для дитини

А тепер, коли все перевірено і жінка готова до пологів, потрібно подивитися – а чи все готове до того, щоб в будинок принести дитину? Час в пологовому будинку пролетить непомітно, через 4-5 днів жінка разом з малюком повернеться додому. І тут вже все має бути пристосоване для малюка і годуючої мами. Прочитайте, нашу, статтю – «Підготовка будинку до появи малюка».

Буває, що жінка зовсім не готується до пологів. Деякі жінки працюють до останнього, у частини жінок пологи починаються в той момент, коли вона не вдома або в дорозі. І в цьому немає нічого страшного: навіть якщо породіллю привезуть в пологовий будинок, підібравши її на вулиці, жінку в акушерському стаціонарі забезпечать усім необхідним на перший час. Малюк з’явиться на світ в належний час незалежно від того, готова до цього мама чи ні.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.