Годування груддю: чим небезпечний лактостаз?

Годування груддю: чим небезпечний лактостаз?
Годування груддю: чим небезпечний лактостаз?
Вас виписали після пологів, і ось Ви вдома. Поруч малюк, і всі Ваші помисли спрямовані на благо маленького чоловічка. Ви вже потроху почали освоюватися в ролі матері і взялися годувати дитину грудьми.

Начебто все чудово, але несподівано ввечері у Вас різко піднімається температура. Ваші груди, недавно так добре виглядали, раптово почервоніли і стала гарячими на дотик.

Що це? Викликати «швидку допомогу»? Або дочекатися ранку і помчати в жіночу консультацію? Чим збивати температуру? Чи можна годувати дитину?

Не можна, а потрібно! У Вас лактостаз застій молока в часточках або протоках молочної залози. Проблема, що часто зустрічається у годуючих матусь. Застій молока відбувається в результаті утворення молочної пробки. Причин тому безліч. Недосипання, стреси, неправильне прикладання малюка, переохолодження грудей.

Індивідуальне будова молочної залози, вузькі протоки, занадто тісний одяг – все це може привести до лактостазу. А лактостаз до ще більш грізного ускладнення – маститу.

Застій молока – що робити

Тому перше, що повинна знати майбутня або мама – як проводити профілактику утворення молочної пробки.

Забудьте про тісну бюстгальтері. Придбайте спеціальний одяг для годуючих мам. Якщо є відчуття, що після годування в грудях ще залишилося молоко – обов’язково зціджуйте.

Під час годування небажано тримати груди двома пальцями. Тим самим ви здавлюєте протоки, що може стати причиною застою молока.

Постарайтеся не хвилюватися через дрібниці. Стреси можуть з’явитися причиною спазму проток. Попросіть рідних допомогти Вам перший час після пологів. Одягайтеся тепліше, особливо якщо народження крихітки відбулося в холодну пору року. Уникайте протягів.

Часто у молодих мам з’являються тріщини на сосках. Через них по протоках в часточки молочної залози можуть проникнути інфекційні агенти різного роду. Тому при виникненні тріщин негайно беріться за їх лікування. Мазі з декспантенолом допоможуть Вам у цьому.

Зневоднення призводить до згущення молока, йому складніше просуватися по протоках. Як наслідок – все той же лактостаз. Тому пийте не менше півтора літрів чистої води на добу. Це також допоможе уникнути проблем з нестачею молока. При цьому потрібно повністю спорожняти груди!

Як розпізнати мастит, Ви вже зрозуміли. Хворобливість в молочній залозі, почервоніння шкіри, підвищення температури, ущільнення або грудочки в грудях. Якщо лактостаз тримається більше двох днів або температура піднялася вище тридцяти восьми градусів – обов’язково зверніться до лікаря.

Що робити при застої молока?

У разі появи застою молока частіше прикладайте малюка до хворої грудини. Регулярно масажуйте груди від периферії до центру. Зціджуйте груди, особливо болючі ділянки або ущільнення. Якщо зціджування або годування груддю заподіює біль – попросіть розцідити груди, наприклад, акушерку. Деякі жінки звертаються за допомогою до чоловіків. Тепла вода (душ або ванна) перед годуванням полегшують виділення молока. Спіть на спині.

Малюк повинен бути правильно прикладений до грудей. У цьому випадку дитина зможе висмоктати молоко з усіх областей. Не натискайте на груди, коли притримуйте її при годуванні.

Ситуацію, коли Ви не можете позбавитися від застою, можна виправити фізіотерапією. Ультразвуковий масаж молочної залози прибере молочну пробку, дозволивши молоку вільно текти по протоках. Як варіант, використовуються зігріваючі компреси – спиртові, з камфорним маслом.

Огляд грудей після кожного годування і дотримання правил гігієни дозволить Вам попередити багато проблем.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.