15 тиждень – Вагітність на п’ятнадцятому тижні

Вагітність на 15 тижні
Вагітність на 15 тижні

Розвиток малюка

На етапі п’ятнадцятий тиждень вагітності у дитини через прозору шкірку починають просвічуватися меленькі кров’яні судини. Дані досліджень свідчать, що в такий час маленьке сердечко дитини перекачує через себе приблизно 23 літри крові за добу. У цей час шкіра дитини, за кольором швидше червона, ніж рожева, дуже тонка. Брови відрізняються кількома тонкими волосками і пробиваються волоски, як на голові, так і на поверхні всього тіла. Якщо малюк буде з темним волоссям, то його фолікули починають виробляти особливий спеціальний пігмент. Ручки вже не тільки можуть згинатися в ліктях або зап’ястях, дитина вже може стиснути крихітні кулачки. На цьому етапі жовчний міхур виробляє жовч, що надходить в кишки. Коли дитина народиться, завдяки жовчі перші виділення кишечника придбають характерне чорно-зелене забарвлення.

Свій сечовий міхур плід опорожняє автоматично. Сеча, потрапляючи в амніотичну рідину, підтримує її компонентний склад. Але сеча малюка – зовсім не найважливіша складова навколоплідних вод. Вони оновлюються постійно по 8 або навіть 10 разів за добу. Такий процес дає можливість підтримати їх стерильність для збереження необхідного хімічного складу (необхідне співвідношення кількості води, органічних речовин, а також мінералів). Величезну роль для малюка грають амніотична рідина і плодовий міхур. Вони виконують функції захисту від механічних пошкоджень, створюють можливості для вільних рухів, і суттєво допомагають у розвитку внутрішніх органів (легень, нирок, а також травної системи). А найважливіше те, що амніотична рідина буде найпершою в житті дитини середовищем проживання. Водне середовище – улюблене і звичне середовище проживання для дитини. Саме тому широку популярність у світі набули ідеї пологів у воді і навіть ідеї раннього навчання плаванню малюків. На п’ятнадцятому тижня вагітності дитина може дорости до 93 і навіть до 103 мм і важити приблизно 50 г. За розмірами його можна порівняти з манго.

Стан матері

Як правило, до початку п’ятнадцятого тижня сім’єю вже сформовано усвідомлене і здорове ставлення до прийдешніх змін в зв’язку з додатком. Близькі люди намагаються підтримати і допомогти вагітній, для якої дуже важливі одностайність і згуртованість, будь-яку участь домочадців. На цьому етапі у деяких жінок утворюється коричнювата, простягнута посередині живота, лінія від пупка до лобка. Вона з’являється в результаті відкладення меланіну – певної пігментної речовини. Це ще один результат гормональних перебудов в організмі. Утворення пігментної лінії не повинно викликати у жінки ніяких занепокоєнь, після пологів така лінія завжди зникає. Починаючи з п’ятнадцятого тижня вагітності, для жінки може стати тісним звичний для неї одяг, і їй необхідно потурбуватися про поповнення гардероба зручними і вільними речами.

При акуратному промацуванні живота, можна відчути, що дно матки розміщене приблизно на 7,5 см вниз від області пупка. За допомогою ультразвуку на п’ятнадцятому тижні лікар може більш точно визначити дату настання пологів. Другий триместр визначає, як самий благодатний період вагітності.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.