Ознаки (симптоми) другої вагітності

Ознаки (симптоми) другої вагітності
Ознаки (симптоми) другої вагітності
Здається, що якщо якась подія в житті вже була, то будь-яке повторення буває значно простіше і краще. Начебто припущення звучить логічно: жінка, що народжувала легко помітить ознаки другої вагітності. Однак це буває далеко не завжди. Навіть великодосвідчена жінка іноді не відразу зрозуміє, що перші зміни вказують на вагітність.

Які фактори змінюють сприйняття другої вагітності

1. Часовий проміжок

Від часу, що пройшов з останньої вагітності, залежить багато. З роками жінка поступово забуває про те, що було в перший раз. У більшості випадків, якщо після пологів проходить більше десяти років, наступна вагітність буде сприйматися так, немов усе вперше.

2. Стан здоров’я

Якщо після пологів жінка не мала серйозних проблем зі здоров’ям, то ознаки другої вагітності можуть нічим не відрізнятися від виношування вагітності в перший раз. Але при перенесених хворобах шлунково-кишкового тракту, симптоми раннього токсикозу можуть бути яскравіше і вираженіше. При виникненні ендокринної патології або при вираженому набиранні маси тіла це обов’язково позначиться на проявах чергової вагітності.

3. Стать плода

Якщо в першу вагітність жінка носила хлопчика, а в другу завагітніла дівчинкою, то перші ознаки можуть дуже сильно відрізнятися. Однак це буває не завжди, і відмінності відчуттів на перших тижнях зовсім не означає, що у плода інша стать.

4. Емоційні чинники

Деякий вплив на сприйняття вагітності завжди робить навколишнє життя. Активна жінка, що робить кар’єру, може навіть не звернути уваги на деякі симптоми. Відповідно, домогосподарка швидше помітить прояви вагітності. При наявності вираженої стресової ситуації жінка навряд чи стане реагувати на незначну симптоматику, яка виникає на тлі другої вагітності.

Друга вагітність: ознаки і прояви

1. Перші місяці

Початок другої вагітності може супроводжуватися тими ж симптомами, які були в перший раз. Проявів раннього токсикозу (нудота, блювота) може не бути або вони можуть швидко закінчитися. Хоча можлива і зворотна ситуація. Раніше і виражено можуть зреагувати молочні залози (збільшення в розмірах, нагрубання, болі в області сосків). Як правило, буває реакція на гострі запахи і на харчові продукти.

2. Середина вагітності

Через те, що організм багато пам’ятає з минулого разу, живіт починає збільшуватися більш швидкими темпами, і навколишні раніше помічають збільшений животик. Повторновагітна жінка може значно раніше почати відчувати ворушіння плоду. Однак в силу того, що здоров’я після першої вагітності не додалося, можуть проявитися хронічні хвороби та стани (наприклад, пієлонефрит частіше загострюється близько 20 тижнів).

3. Закінчення вагітності

На останніх місяцях вагітності живіт у жінки опускається раніше, що значно полегшує дихання. Раніше розсуваються кістки таза, що змінює ходу і може стати причиною больових відчуттів в тазових суглобах. Якщо при першій вагітності не було варикозного розширення вен на ногах, то при другій ця неприємна проблема може виникнути. Позитивною відмінністю повторних пологів буде більш швидке протікання родового акту (перейми не такі болючі, шийка матки відкриється швидше, потужний період коротше).

Далеко не у всіх і не завжди будь-які наступні вагітності якось відрізняються від першої. Частина жінок щоразу носять дитину абсолютно однаково. Однак є жінки, які з кожною новою вагітністю отримують нові й незвичні симптоми.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.