Симптоми вагітності і як швидко вони з’являться?

Симптоми вагітності і як швидко вони з'являться?
Симптоми вагітності і як швидко вони з’являться?
Будь-яка жінка може досить рано відчути наявність вагітності. Ця здатність закладена природою, головне, знати, на що треба звертати увагу. Буває, що молоді жінки ігнорують перші симптоми або пояснюють їх наявність зовсім іншими причинами. Однак трапляється й по-іншому: жінка дуже хоче народити малюка і починає знаходити у себе неіснуючі симптоми. У будь-якому випадку жінці слід вести календар менструального циклу, щоб чітко знати дату приходу чергової менструації.

Які можуть бути симптоми вагітності?

1. Суб’єктивні відчуття

Виражена сонливість та швидка втомлюваність не є обов’язковими або явними ознаками вагітності, але досить часто виникають у жінок на перших тижнях після зачаття. Часом буває підвищення працездатності або незвичайна агресивність по відношенню до оточуючих людей. Іноді виникають неприємні стани, що супроводжуються запамороченням і сильним головним болем.

2. Об’єктивні симптоми

Зовнішніх ознак, які теж не будуть однозначно свідчити про наявність вагітності, не так багато, але вони часом бувають дуже яскравими і вираженими. Не помітити їх неможливо, але і стверджувати, що це вірні симптоми вагітності, не можна. Наприклад, набухання молочних залоз часто буває перед місячними. Проте, жінка може звернути увагу:

  – На нудоту, яка виникає у відповідь на вид харчових продуктів, і може посилитися до стану блювоти;

  – На набухання молочних залоз і незначні болі в області сосків, при яких жінці неприємно використовувати звичну для неї до того нижню білизну;

  – На зміни в нюху, коли різко підвищується сприйнятливість до звичайних і незвичних запахів;

  – На зміни апетиту і харчової поведінки, коли жінка або нічого не може їсти, або навпаки постійно хоче їсти, або з’являється бажання з’їсти якусь незвичайну їжу.

3. Відсутність менструації

Затримка менструації не завжди є точним симптомом вагітності, особливо якщо часовий проміжок становить кілька днів. Іноді місячні не приходять в строк з інших причин. Наприклад, стресова ситуація на тлі іспитів або гормональний збій після будь-якої хвороби. Однак затримка менструації більше трьох днів повинна змусити жінку задуматися про можливі причини. І перше, що слід виконати – зробити тест на вагітність.

Як швидко з’являться симптоми вагітності?

Яйцеклітина з яєчника виходить в середині менструального циклу, відповідно, зачаття і вагітність наступають приблизно через 2 тижні від першого дня останньої менструації. Плодове яйце переміщується в матку і прикріплюється до стінки плодовмістилища. З того моменту, як судинна система з’єднує жінку з плодовим яйцем, починаються всі гормональні та обмінні зміни. Як правило, термін вагітності при цьому становить 23 тижні. Саме з цього моменту починають з’являтися перші симптоми у вигляді змін емоційного стану, появи нудоти, і відбувається затримка менструації.

Кожна жінка може припустити наявність вагітності щодо змін в організмі, але тільки відсутність менструації в призначені терміни і позитивний тест на вагітність свідчать про настання бажаної події.2 коментарі

 1. анжелыка

  внене були критичны дны 6 до 12 через тиждень вмене началась нудота ы часто болить голова ы мало ниючы болы в животы щоце може бути

 2. Світлана

  Почалася нудота,неможу дивитися на їжу,часом болить голова,збільшення молочних залоз,що це може бути?????Признаки чого це???Допоможіть!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.