20 тиждень – Вагітність на двадцятому тижні

Вагітність на 20 тижні
Вагітність на 20 тижні
На двадцятому тижні вагітності матуся вже розуміє, що половина терміну вже пройшла і всього через кілька тижнів її крихітка, поки ще плід, буде вже офіційно вважатися дитиною, здатною самостійно існувати поза утробою матері. Тільки недавно мама зі змішаним почуттям розглядала тест, на якому чітко вималювалися дві смужки, а вже зараз нове життя важить 260 грамів і досягає 16-ти сантиметрів у довжину.

Цей тиждень не настільки багатий змінами крихти, в основному вони торкнуться поверхні тіла. Поступово стає чотиришаровою і потовщується його шкіра – епідерміс. Її верхній шар скоро прикраситься лініями – індивідуальним малюнком, який є у всіх на долонях, подушечках пальців, ступнях. Дерма знаходиться під епідермісом, вони взаємопов’язані мережею нервових закінчень і капілярів, там же розташовані волосяні фолікули. Підшкірна жирова клітковина знаходиться глибше. Білий воскоподібний секрет виробляють сальні залози. Це первородне мастило, яке на тілі утримується за допомогою лануго і є захистом шкіри малюка від впливу амніотичної рідини (навколоплідних вод).

Сердечко крихти вже б’ється, частота ударів в хвилину 120 – 160. Його навіть можна почути, правда, за допомогою стетоскопа. На цьому тижні малюк злегка привідкрив оченята і рухає зіницями. Вже сформувалася сітківка ока. Тіло ще дуже маленьке, але вже його вид нам цілком звичний. Тільки личко густо вкрите складочками і зморшками, так як підшкірно-жирова клітковина, почавши активно відкладатися під дермою всього тіла, ще не дісталася до личка вашої крихти, але чекати залишилося недовго.

Ваша майбутня дитина вже добре чує, вона вміє ковтати і смоктати, розрізняє смаки. Його внутрішні органи продовжують формуватися і скоро будуть повністю готові до здійснення своїх функцій. Нервова система активно накопичує нейрони і удосконалює зв’язки між ними. На корі головного мозку поступово формуються борозни і звивини. Мама вже може порахувати рухи плоду, до яких може прислухатися, так як саме вони є показниками занепокоєння або дискомфорту малюка. Як правило, малюк повинен здійснювати рухи кожні 10 хвилин.

Організм матусі

Стрімка прибавка вагітної жінки у вазі може стати причиною зростаючого навантаження на шкіру і м’язи. Шкіра на животі та стегнах розтягується і починає свербіти. Не варто піддаватися бажанню почухати сверблячі місця, буде тільки гірше. Краще рішення цієї проблеми – спеціальні лосьйони, гелі, креми від розтяжок. Знімає свербіж і запобігає мікротравмам і регулярне зволоження шкіри маслами.

Все більше піднімається матка і збільшується в розмірах. Ваш живіт вже добре видно оточуючим, а середину його прикрашає випираючий вперед пупок-ґудзичок. На цьому терміні вагітності ви можете зіткнутися з неправдивими тренувальними скороченнями матки. Турбуватися не варто, так як вони не несуть загрози для дитини і не стануть причиною викидня. Молочні залози починають виділяти молозиво – жовтувату напівпрозору рідину, яку ні в якому разі не потрібно видавлювати. Придбайте натуральну нижню білизну, без випираючих швів, з широкими бретелями. Пам’ятайте, що невдалий вибір білизни – одна з головних причин формування на шкірі грудей розтяжок.

Активні поштовхи малюка можуть сигналізувати про брак кисню. Варто побільше гуляти на свіжому повітрі, бажано подалі від діючих підприємств, гучних і загазованих вулиць. Поштовхи можуть стати причиною вашого перенапруження і втоми. Постарайтеся заспокоїтися і розслабитися, відпочити в тиші, послухати спокійну мелодію, прийняти теплий душ, полежати. Втома частково пов’язана і зі зміщенням центру ваги, і зі зміною постави. Іноді можуть з’явитися тягнучі болі в спині. Зайва набрана вага збільшує і без того значне навантаження на ваше тіло. Харчуванню, на всіх етапах вагітності, варто надавати важливе значення. Дитині потрібні вітаміни, а вам здоров’я. Гармонійне і здорове харчування зможе забезпечити вас усім необхідним.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.