Забобони: Чи можна показувати дитину до 40 днів або хрестин

Забобони: Чи можна показувати дитину до 40 днів або хрестин
Забобони: Чи можна показувати дитину до 40 днів або хрестин
Деякі жінки після пологів змінюють своє ставлення до прикмет. Навіть самі скептично налаштовані після настанов мам і бабусь починають замислюватися … Так, коли можна показувати дитину світу? Напевно, це питання цікавить не тільки забобонних мам. Адже крім забобонів є й інші чинники, які насторожують тільки що народивших. Повір’я говорять одне, лікарі – інше, а здоровий глузд – третє. Розберемося, де ж істина?

Повір’я говорить, що не можна показувати дитину людям до 40 днів або до хрестин. Пояснюється це тим, що душа немовляти не зміцнилася в тілі і він вразливий і схильний пристріту. Чи варто в це вірити? Питання суто суб’єктивне. Якщо раніше ви не мали подібних упередження, то і не беріть в голову. Думаю, що з нами відбувається те, у що ми щиро віримо. Тому, якщо у вас вже є забобони щодо цього, то краще не грайте на своїх же нервах. Запросіть гостей тоді, коли самі будете до цього готові. З реальних аргументів можна навести той факт, що в перші півтора місяці у жінки налагоджується лактація. А для цього малюк повинен практично цілодобово перебувати біля грудей матері. Зрозуміло, в таких умовах гості будуть доставляти незручності. Якщо ж ви не приймаєте близько до серця різні забобони, то в принципі здорові люди не представляють реальної небезпеки для крихти. Будь який педіатр підтвердить, що не бажано приймати в гості дитсадівських дітей, тому вони найчастіше є переносниками інфекцій абсолютно безпечних для них самих і смертельно небезпечних для нещеплених новонароджених.

Деякі мами під будь-яким приводом не хочуть показувати своїх новонароджених дітей свекрухам. Найчастіший аргумент – зурочить. Насправді, давайте собі зізнаємося, що в більшій мірі ми побоюємося моралей. Напевно, мало таких свекрух, що не наставляють невісток. На жаль, за моїми спостереження відносини з мамами чоловіків не складаються у 90% жінок. Картина сумна, яка часто передається з покоління в покоління, спочатку бабуся не дружила зі своєю свекрухою, потім мама, а потім і діти переймають давню традицію. Причини того, що відбувається криються по обидві сторони.

Багато молодих мам самі допускають панування над собою. Наприклад, свекруха думає, що допомагаючи, вона отримує певні права, тому з часом увірватися в особистий простір – стає для неї нормою. Грамотно організуйте свій побут, більш розумно – вимагайте допомоги від чоловіка, ніж від його мами. Свекруха може прийти в гості, погуляти, пограти з малюком, але, якщо вона відверто порушує межі дозволеного, не соромтеся їх чітко позначити.

Одна моя знайома розповіла мені наступне. Вона людина незабобонна, але кожен раз від парафій свекрухи її малюк впадав в істерику. Можна було б подумати, що це пристріт, але причини виявилися більш явними. Візити мами були вкрай рідкісними, а щодо малюка вона вела себе як своя (взагалі, вона і була своя, але дитина про це не знала). Вона обіймала його, розмовляла гучним, захопленим голосом, ніби тільки вчора з ним розпрощалася. Нескладно було здогадатися, що крихітка почав відчувати і відрізняти чужих від своїх і своїм тривожним плачем давав це зрозуміти. Тому не поспішайте у всіх проблемах шукати причини в потойбічному. Якщо свекруха здорова і адекватна людина не бачу сенсу ховати від неї дитину, тим більше не можна заперечувати той факт, що у вашому малюку тече і її кров теж. Відносини зі свекрухою потрібно налагоджувати, зрозуміло, не на шкоду своїй родині, в ідеалі це бажання повинно бути взаємним. Чого не варто робити бабусям та іншим родичам, так це цілувати крихту. Йому абсолютно не потрібні чужі бактерії.

Отже, коли ж можна показувати дитину світу? Якщо ви людина забобонна, то ваше право його не показувати стільки, скільки вважаєте за потрібне. Реальних причин ховати малюка від людей немає. Що стосується оглядин і прийому гостей, то тут важлива емоційна і фізична готовність самої мами. Пам’ятайте, що годуючим жінкам не можна перевтомлюватися. Якщо ваші родичі і друзі наполягають на прийомі, а ви категорично не готові до цього, то делікатно перенесіть захід, поясніть ситуацію або запропонуйте прийти, але без церемоній. Відразу обмовлюся, що із застудою до вас у гості поспішати не варто. А в іншому, життя доводить, чим простіше мама ставиться до цих моментів (і не забиває собі голову, тому прийме безліч), тим спокійніше дитина.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.