Надання допомоги при отруєнні дитини ліками – будьте обережні!

Надання допомоги при отруєнні дитини ліками - будьте обережні!
Надання допомоги при отруєнні дитини ліками – будьте обережні!
Лікарські засоби присутні в кожному будинку. Важко недооцінити їх важливість при лікуванні захворювань. В арсеналі молодої матусі напевно є домашня аптечка з безліччю препаратів. Льодяники, таблетки від кашлю, солодкі мікстури, сиропи, вітаміни – речі які діти беруть із задоволенням. Виробники спеціально піклуються про смакові якості своєї продукції. Робиться це в першу чергу для того, щоб малюки брали лікарські засоби із задоволенням і без капризів.

Багато дітей, сприймають ліки, як солодощі. Саме тому, постійно просять пригостити їх. Однак, красиві і смачні медикаменти, прийняті в нерозумних дозах, без свідчення, є дуже небезпечними!

Увага!
Жертвами отруєння лікарськими засобами є в більшості діти від 1 року до 3 років. Від 3 до 7 років діти вже більш усвідомлені, ризик отруєння трохи знижується. До 6 місяців, малюки потрапляють в неприємні ситуації, тільки по повній недбалості і неуважності батьків. Після 12 – 13 років, діти можуть приймати великі дози ліків усвідомлено, як метод суїциду.

Домашня аптечка – доступ тільки для дорослих

Для того, щоб мінімізувати ризик виникнення отруєння медикаментами, дотримуйтесь важливих правил:

  – Ліки ніколи не називайте смачним соком, компотом, цукерками. Діти повинні знати, що медикаменти застосовуються тільки в разі захворювання.
  – Домашню аптечку тримайте поза досяжністю дитини.
  – Не давайте дітям грати з сиропами і таблетками, незважаючи на їх зовнішню красу і безпеку.
  – Дітям після року, пояснюйте, що лікарські засоби, прийняті без дозволу, можуть заподіяти шкоду.
  – Попросіть родичів, що живуть з вами, відповідально ставитися до ліків і не залишати їх без нагляду.

До домашньої аптечки повинні мати доступ тільки дорослі і усвідомлені люди.

Як зрозуміти, що малюк отруївся ліками?

Багато хто думає, що якщо малюк вип’є багато ліків, ознаки отруєння настануть негайно. Але це зовсім не так. У деяких випадках, до появи перших симптомів може пройти від 30 хвилин до 2 – 3 діб. Найбільш небезпечними є прояви, які пізно проявилися. Врятувати дітей в подібних ситуаціях, вкрай проблематично. Організм малюка може бути повністю отруєний і вже присутні патологічні зміни в життєво – важливих органах і системах.

Саме тому, вкрай важливо якомога раніше визначити наявність отруєння і вжити необхідних заходів.

Увага, це повинно насторожити!

  – Ви виявили порожні упаковки з-під лікарських засобів у себе в квартирі.
  – У дитини з’явилася надмірна активність або сонливість.
  – Явною ознакою, нещасного випадку, є безпосередня присутність лікарських речовин в порожнині рота у крихти.

Знаменитий доктор Комаровський вважає, що в більшості випадків, діти можуть прийняти ліки колективно. Саме тому, якщо в сім’ї 2 або більше дітей, то слід опитати і їх.

Головним завданням батьків є виявлення і розпізнання медикаменту, який прийняв малюк. Порожню коробочку або флакон збережіть, і передайте бригаді медиків. Ця дія допоможе лікарям зробити правильні заходи. Залежно від виду препарату, надання медичної допомоги буде різною.

Симптоми отруєння ліками у дітей

Симптоми свідчать про отруєння маленького організму хімічними препаратами:

  1. З боку шлунково-кишкового тракту: блювання, рідкі випорожнення, нудота, відрижка.
  2. З боку центральної нервової системи: запаморочення, непритомність, кома, сплутаність свідомості, галюцинації, марення.
  3. З боку сечі вивідної системи: відсутність сечовипускання, мимовільне сечовипускання.

При важких отруєннях, може спостерігатися кома, відсутність дихання і серцебиття.

Тактика батьків

Батьки повинні бути уважними, спокійними і пильними!

Якщо, ваш малюк отруївся, в першу чергу, викликайте бригаду швидкої допомоги. До приїзду медиків постарайтеся надати першу допомогу самостійно.

Викличте блювоту. Для цього, дайте дитині випити 2 склянки холодної води і спровокує блювотний рефлекс шпателем або кінчиками пальців. З блювотними масами, організм малюка позбудеться від лікарської речовини.

Пам’ятайте! Блювота може допомогти, тільки якщо від моменту прийому медикаменту пройшло не більше 30 хвилин. Категорично заборонено стимулювати блювоту у дітей до 3 років. Якщо отруйна речовина невідомо чи потерпілий знаходиться без свідомості, даний метод також не прийнятний.

Прийом сорбентів. Активоване вугілля є препаратом першої допомоги при отруєнні ліками у дітей і дорослих. Таблетки випускаються в упаковці по 10 штук. Кожна таблетка містить по 250 мг активної речовини. Малюкам дуже важко самостійно розжувати тверді таблетки. Для того щоб малюк не подавився, препарат необхідно розтовкти і залити невеликою кількістю води. Лікувальну суспензія повільно вливайте в рот малюкові, дочекайтеся проковтування.

Розрахувати дозу активованого вугілля, необхідно виходячи з ваги дитини за формулою, 1 гр. ліків = 1 кг ваги малюка.

Надавати допомогу потерпілому, бажано удвох чи втрьох. Одна людина буде отримувати таблетки з упаковки, інший розтирати їх в порошок і заливати водою. Третій повинен вливати підготовлений препарат в дитину.

Активоване вугілля випускається у вигляді порошку, однак педіатри та інфекціоністи вважають, що при отруєнні медикаментами необхідно віддати перевагу таблетки.

Якщо під час прийому сорбенту, крихту вирве, це добре. Продовжуйте надавати медичну допомогу до приїзду лікарів.

При відсутності дихання і серцебиття, використовуйте штучне дихання і непрямий масаж серця. Голову дитини поверніть на бік, щоб він не захлинувся в блювотних масах.

Отруєння ліками – наслідки!

Наслідки залежать від кількості, виду препарату і швидкості надання першої допомоги. При легких випадках, отруєння не залишає наслідків. При важких ураженнях, може спостерігатися інвалідизація дитини і навіть смерть. Терміни реабілітації зазвичай складають більше 6 – 7 місяців.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.