23 тиждень – Вагітність на двадцять третьому тижні

Вагітність на 23 тижні
Вагітність на 23 тижні
На двадцять третьому тижні ваш крихітка вже в посиленому темпі починає нарощувати жирові відкладення. Хоч він ще виглядає зморщеним і червоним, але його вага збільшилася ще на 100 грамів і загальна вага малюка вже становить 450 грамів. Його зростання більш ніж скромне – всього один сантиметр на тиждень, загалом, близько 30-ти сантиметрів.

Зморщений і червонуватого виду малюк поки не округляється, тому що жировий прошарок не встигає поспішати за активним формуванням шкірного покриву, тому його ніжна шкіра виглядає трохи обвислою. Почервоніння пов’язане з накопиченням пігментів в шкірі, які відповідають за непроникність (непрозорість) шкіри. Активно розвиваються кістки і м’язи, а крихітні пальчики вже прикрашаються майже сформованими нігтями. Пушок, що покриває шкіру малюка, вже набуває більш темного відтінок.

Малятко вже виробив свій індивідуальний режим сну і неспання. А деякі вчені дійшли висновку, що на цьому терміні йому вже можуть снитися сни, так як саме в цей період можна вперше простежити фазу швидкого сну. Він майже весь час присвячує сну і лише на деякий час прокидається, приблизно з проміжком в годину, і то ненадовго.

Його дихальна система на цьому терміні активно розвивається, і хоча його легені ще не розправлені, він регулярно виконує дихальні рухи, тобто тренує систему дихання в передчутті першого самостійного вдиху. Іноді заковтування амніотичної рідини стає причиною гикавки у малюка. Ви можете це й самі відчути по легкому тремтінню в животі, які спостерігаються нетривалий час.

Всі системи життєдіяльності та органи поступово перебудовуються на самостійний ритм роботи. Повністю сформована травна система крихти, а стравохід, шлунок, печінка, тонкий і товстий кишківник, підшлункова залоза вже готові до самостійної роботи. Підшлункова залоза синтезує гормони, у тому числі і інсулін. На цьому терміні вже можна визначити стать дитини, так як вже сформовані статеві органи. І хоча до першого подиху маляти ще має пройти досить часу, він вже зараз робить у хвилину до шістдесяти дихальних рухів.

Організм мами

Цей етап у майбутньої матусі може супроводжуватися больовими відчуттями – переймами Брекстона Хікса. Вони можуть проявлятися у вигляді больових відчуттів і спазму в матці, але турбуватися не варто, це тренувальна підготовка до пологів. Можна відчути м’язові скорочення, поклавши долоню на живіт – це ваша матка перевіряє свої сили, а до справжніх родових перейм ще досить далеко.

Цей період вагітності супроводжується сильною спрагою, оскільки потреби організму в рідині різко зросли. Не варто обмежувати себе в напоях, тільки варто врахувати, що в раціоні вагітної жінки немає місця солодким газованим напоям та консервованим сокам, – морси, соки і навіть звичайна вода будуть набагато корисніші. Любителям чаю потрібно обмежити його споживання, так як саме чай є напоєм, який містить найбільшу кількість кофеїну. Скажіть «Ні!» напоям-енергетикам, тим більше що попередження фігурує на упаковці. Консерванти та барвники – не пожива для вас і вашого малюка.

Якщо ви не хочете набрякати і пухнути – обмежте споживання солі. Тим більше що при рясному споживанні рідини саме сіль є причиною набряків. Забудьте про фаст-фуди, походах в Макдональдс, чіпсах, сухариках, горішках, сушену рибу. Намагайтеся контролювати й коригувати своє харчування. У вашому раціоні на двадцять третьому тижні повинен бути присутнім сир та інші молочні продукти, якщо ви звичайно піклуєтеся про свій кістковий скелет, зуби, а також волосся. Ваша «свобода» потроху наближається до завершальної стадії, тож варто просто насолоджуватися прогулянками і відпочинком.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.