Болі в боці при вагітності

Болі в боці при вагітності
Болі в боці при вагітності
Під час вагітності жіночому організму доводиться адаптуватися до нових для себе умов в усіх відношеннях. Мало того, що на гормональному рівні відбувається повна перебудова, так ще й постійно змінюється вага, навантаження на хребет і м’язи зростає. Тому нічого дивного, що майбутня матуся часто відчуває дискомфорт і больові відчуття то в попереку, то в ногах, а то і в боці заболить або потягне. Але не всяка біль у боці може бути нешкідливою. Хоча, заради справедливості, необхідно відзначити, що ситуації, коли біль у боці дійсно представляє серйозну небезпеку, не так вже й часто зустрічаються.

Про що може сигналізувати біль у боці при вагітності

Почнемо з того, що саме поняття «бік» дуже розпливчасте. В анатомії людини немає такого визначення, медицина теж досить скептично ставиться до такого опису локалізації симптомів. Але вагітні жінки, проте, часто саме так описують деякі свої відчуття, які не стосуються її «животика», попереку, спини або верхньої частини живота.

Отже, біль у боці при вагітності можуть бути двох типів – дискомфорт, пов’язаний з фізіологічними процесами і симптоми різних патологій.

Локалізація також може бути різноманітною – «в боці» може означати і зліва, і справа, і в підребер’ї, і в клубової області. А ще «в боці» може бути на ребрах під руками або під грудьми.

Коли біль у боці при вагітності безпечний

Будь-який біль – це сигнал про якісь негаразди в організмі. І ставити самостійно діагноз не можна – це загрожує дуже великими проблемами. Тому в будь-якому випадку необхідна консультація фахівця. Але лякатися заздалегідь теж не варто – адже найпоширеніша причина болю в боці при вагітності – це фізіологічні процеси. Зазвичай ці болі не гострі, з’являються за певних умов і тривають короткий час, після чого зникають.

На першому місці знаходиться дискомфорт, пов’язаний з особливостями травлення. Якщо вагітна страждає запорами, то дуже часто її турбує тупий тягнучий біль у лівій клубовій області. Щоб позбутися такої проблеми, необхідно налагодити режим харчування, позбутися від запорів. Можливо, знадобиться прийом м’яких проносних засобів, але їх прийом повинен бути узгоджений з лікарем.

Друге місце в хіт-параді болів у боці займає дискомфорт, викликаний зростаючою маткою. У процесі розвитку дитини матка збільшується, змінюється її становище щодо інших органів – вона зміщує органи, впирається в них, віджимає артерії і нерви. Звідси і дискомфорт. Не варто забувати також і про м’язи і зв’язки – під дією зростаючої ваги матки вони напружуються і розтягуються, що теж призводить до больових відчуттів.

У третьому триместрі до цих причин приєднується активність малюка. Він вже досить підріс до цього часу, щоб його рухи стали для мами досить відчутними. А якщо дитина впирається в який-небудь орган черевної порожнини, то неминуче з’являється біль.

Лікувати і знеболювати стани, пов’язані з положенням матки і дитини не потрібно. Досить правильно організувати свій спосіб життя – відпочинок повинен чергуватися з помірною фізичною активністю, одяг має бути зручним, не сковувати рухів. Не завадить і носіння спеціального бандажа для вагітних.

Іноді вагітні жінки скаржаться на біль у боку під руками. Це пов’язано зі зростаючими грудьми – молочні залози готуються до лактації, стають об’ємніше і важче. Тому м’язи, що підтримують груди, відчувають додаткове навантаження. Вирішити цю проблему легко – потрібно просто правильно підібрати бюстгальтер.

Гострий біль у боці при вагітності – привід негайно викликати лікаря

Набагато рідше біль у боці при вагітності є сигналом про загострення хронічного захворювання або гострої патології.

Гострі стани слід підозрювати, якщо:

    – Гострий біль локалізується в правому боці над клубовою кісткою, супроводжується нудотою і підвищенням температури (гострий апендицит);
    – Сильний гострий біль локалізується внизу праворуч або ліворуч, супроводжується кров’яними виділеннями або втратою свідомості (на ранніх термінах це може бути позаматкова вагітність, на більш пізніх – кіста яєчників);
    – Сильний, нестерпний біль починається з лівого підребер’я, швидко стає оперізуючим, супроводжується високою температурою і блювотою (гострий панкреатит);
    – Сильний біль у правому підребер’ї, нудота (гострий холецистит, жовчнокам’яна хвороба).

Дуже рідко болі в лівому боці пов’язані з селезінкою. Але якщо жінка була в ситуації, за якої була можлива травма живота (падіння, аварія), то не слід ігнорувати біль в лівому боці.

При підозрі на гострі стани жінку слід укласти, покласти холод на живіт і викликати швидку допомогу.

Болі в боці, як симптом хронічних захворювань

Навіть якщо до вагітності було проведено всебічне обстеження і лікування, цілком можливо, що під час вагітності ваші хронічні захворювання знову нагадають про себе. Найчастіше болем у боці проявляються захворювання, пов’язані з нирками – пієлонефрит, нирково-кам’яна хвороба, гломерулонефрит.

Якщо біль «оселився» праворуч у підребер’ї і супроводжується нудотою, відрижкою, відчуттям важкості, то слід подумати про гастрит, холецистохолангіт та інші захворювання шлунково-кишкового тракту.

Щоб не запустити захворювання і не завдати шкоди своєму майбутньому малюку, при будь-яких болях у боці під час вагітності потрібно обов’язково звернутися до лікаря, щоб вчасно визначити причину болю і почати адекватне лікування.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.