Дитина впала і вдарилася головою – перша допомога

Дитина впала і вдарилася головою - перша допомога
Дитина впала і вдарилася головою – перша допомога
У зв’язку з особливостями фізіології, маленькі діти постійно перебувають у русі. Удари, подряпини, садна і гематоми є звичною справою, і батьки вміють надати своєму синові або дочці першу допомогу. Але що робити, якщо дитина впала і вдарилася головою, як розпізнати серйозність проблеми, про це відомо не багатьом.

Прочитавши статтю, ви дізнаєтеся, що таке струс мозку, як визначити його симптоми і допомогти своєму малюкові. Відповіді на важливі питання, допоможуть прийняти правильне рішення в непростій ситуації і збережуть безцінну життя і здоров’я крихти.

Що робити, якщо малюк постійно падає і вдаряється головою?

Навколишній світ сповнений небезпек, діти можуть зустрітися з ними всюди. Щоб максимально захистити непосиду від біди, постарайтеся дотримуватися ряду простих вимог:

  1. Під час перевезення крихіток в автомобілі використовуйте спеціальні автокрісла і ремені безпеки.
  2. Для катання на дорослому велосипеді придбайте якісне і безпечне велокрісло.
  3.У час катання на роликах, велосипеді, стежте за тим, щоб юні спортсмени обов’язково одягали захисні шоломи.
  4.Учіть малюків, що гойдалки які розгойдуються, каруселі, залізні тренажери небезпечні і під час руху, можуть нанести травму.
  5. Не залишайте немовлят до 6 місяців без нагляду дорослих на сповивальних столиках. Пам’ятайте, крихти 1 року життя дуже часто скочуються з ліжок, диванів і отримують струсу мозку.
  6. Під час гуляння на дитячому майданчику з дитиною до 3 років уважно стежте за ним, ніколи не залишайте його одного поблизу гойдалок, високих залізних гірок, турніків.
  7. З дитинства вчіть малюків правилам дорожнього руху.

Якщо малюк вдарився головою, це може привести до сумних наслідків. Незважаючи на те, що черепна коробка надійно вберігає мозок від зовнішніх чинників, сильна механічна дія може порушити цілісність кісток і структур головного мозку.

Поспішайте до лікаря!

Якщо непосида впав і вдарився головою, це завжди погано. В ідеалі, після нещасного випадку необхідно звернеться в поліклініку, і пройти обстеження у педіатра, окуліста, невропатолога.

Юні дослідники віком 1 та 2 років тільки починають освоювати можливості свого тіла, вони вчаться ходити і бігати. У процесі пізнання світу, крихти часто падають і вдаряються головою об підлогу. Це є причиною занепокоєння батьків.

Мама і тата повинні знати, в яких випадках необхідна обов’язкова допомога лікаря, і коли можна обмежитися самостійним спостереженням.

Зателефонуйте в Швидку допомогу, якщо:

  • Дитині місяць, два, три і він вдарився головою під час падіння з високого пеленального столика.
  • Кроха отримав травму при контакті з гострим предметом (спинка стільця, кут ліжка, двері).
  • Малюк потрапив в автокатастрофу.
  • Бешкетник впав з коляски, дорослого велосипеда на асфальт.
  • Малюк отримав травму потилиці черепа.
  • Присутнє порушення цілісності кісток черепа.
  • Немовля голосно плаче, його тривалий час неможливо заспокоїти після нещасного випадку.
  • Маленький бешкетник сильно вдарився головою об бетон, залізо, асфальтовану поверхню, є значні розсічення тканин.
  • У крихти спостерігаються порушення роботи центральної нервової системи (сплутаність свідомості, непритомність, відсутність дихання, кома, загальмованість, млявість, сонливість, блювота).
  • Є відкрита рана, сильна кровотеча.
  • Малюк отримав удар по голові гойдалокою, тренажером.

Уважно спостерігайте за крихтою, якщо він: впав і вдарився головою з висоти свого росту на м’який килим або лінолеум, його самопочуття і свідомість не змінилося, відсутні ознаки ураження головного мозку.

Якщо маленький непосида вдарився головою, зверніть увагу на його поведінку, зір, наявність болів, зовнішніх пошкоджень. Блювота, нудота, порушення режиму сну, зміна поведінки – несприятлива ознака.

Симптоми струсу мозку

Природа подбала про людину. Вона створила дитину і зробила так, щоб в момент навчання ходіння, при падінні він відбувався лише дрібними подряпинами і гематомами. М’якість і пластичність кісток черепа, дозволяє захистити мозок під час нещасного випадку і знизити ризик розвитку ускладнень. Саме тому, немовлята 1 року життя, часто падаючи з диванів, ліжок, сповивальних столиків не отримують серйозних каліцтв.

Найчастіше, легкі побутові падіння проходять безслідно, проте іноді юні бешкетники можуть серйозно постраждати. Тяжкість травми залежить від: висоти падіння, жорсткості поверхні, наявності гострих кутів, віку потерпілого, сили травмуючого фактора.

Ознаки струсу мозку:

  1. Відсутність свідомості.
  2. Тошнота, блювота, у дітей грудного віку – часті відрижки.
  3. Блідність або синява шкірних покривів.
  4. У малюків до 3 років порушується поведінка. Вони стають млявими, вередливими, сонливими або гіперактивними.
  5. Діти 4, 5,6 років і старше скаржаться на болі в голові, які посилюються при різких рухах і нахилах.
  6. Спостерігається запаморочення, нестійке положення тіла.

Ознаки важкого ураження головного мозку: кома, відсутність свідомості, порушення дихання. Крім загальних симптомів може спостерігатися порушення цілісності черепної коробки, асиметричність обличчя, параліч кінцівок.

Якщо батьки помітили хоча б 1 небезпечну ознака, викликайте швидку допомогу і вирушайте з крихтою в лікарню. Після обстеження травматолога, невропатолога, окуліста лікарі прийдуть до висновку і дадуть рекомендації: чи можна спокійно вирушати з малюком додому або потрібне стаціонарне спостереження.

Більшість легких струсів мозку у дітей проходять безслідно. Як лікування, лікарі призначають заспокійливі засоби. Для якнайшвидшого відновлення рекомендовані спокій, неспішні прогулянки на свіжому повітрі в парковій зоні, повноцінний сон, відсутність розумового навантаження. Під час терапії забороняється напружуватися, нервувати, дивитися телевізор і читати книги.

Як правило, при дотриманні всіх рекомендацій лікарів, юний дослідник повністю відновлюється протягом 2 – 3 тижнів. Переживання, біль і сльози забуваються як страшний сон. Головне завдання батьків отримати з того, що сталося цінний урок і убезпечити своє дитинча в майбутньому.

Якщо дитина часто падає і вдаряється головою, це погано. В майбутньому у нього можуть з’явитися: спонтанні головні болі, порушення уваги і зосередження, погіршення пам’яті, підвищена нервова збудливість.

Не важливо, скільки років або місяців потерпілому, уважно спостерігайте за самопочуттям, як місячної дитини, так і більш старшого бешкетника в 5 – 7 – 12 років. При будь-яких сумнівах, зверніться за консультацією до лікаря.

Здоров’я малюка – це важливо!

Якщо з юним дослідником стався нещасний випадок і у нього спостерігаються небезпечні симптоми, не зволікайте, викличте швидку допомогу. Після огляду, при необхідності, медики транспортують постраждалого в стаціонар. У лікарні, лікар може призначити проходження додаткових обстежень: рентген черепа, МРТ (магнітно-резонансна томографія), УЗД, комп’ютерна томографія, люмбальна пункція.

Дітям до 1.5 років проводять нейросонографію – обстеження за допомогою ультразвуку.

Що робити якщо дитина вдарився головою і у нього відкритий перелом черепа?

Наявність важкої травми можна визначити візуально: носова кровотеча, різний розмір реакції зіниць, крововиливи навколо очей, відсутність свідомості, порушення дихання, серцебиття, цілісності кісток.

У більшості випадків, переломи черепа зустрічаються при дорожньо-транспортних пригодах, після падіння об бетон з висоти.

Небезпечними ускладненнями травми є: смерть, паралічі, парези, епілепсія. Після ЧМТ (черепно-мозкових травм) спостерігається загальмованість, відставання в розвитку, підвищений внутрішньочерепний тиск, заїкання, епілепсія.

Завдання батьків, після нещасного випадку якомога швидше звернутися за допомогою до лікарів. Оптимальним варіантом буде викликати швидку допомогу, так як при багатьох видах травм самостійна транспортування небажана.

До приїзду медиків, якщо малюк знаходиться в свідомості, постарайтеся заспокоїти його, зробити так щоб він не рухався і не вставав. Якщо виклик швидкої допомоги неможливий, акуратно доставте потерпілого в стаціонар на власному транспорті.

Перша допомога при невеликих ударах

Карапуз старше 1 року впав і вдарився головою, ця ситуація зустрічається досить часто. Якщо після того, як стався нещасний випадок, маленький чемпіон, швидко перестає плакати, у нього відсутні небезпечні симптоми, можна зайняти вичікувальну тактику і уважно стежити за поведінкою непосиди. Після ударів часто на місці удару виникають синці, садна і шишки.

Щоб допомогти дитині впоратися з неприємною ситуацією, батьки повинні:

  1.Взять свої емоції під контроль і заспокоїти малюка.
  2.Якщо маленький непосида впав, і на лобі утворилася шишка, прикладіть до місця удару холод на 3 -10 хвилин. Для цього скористайтеся пластиковою пляшкою з замерзлою водою, будь-яким продуктом з морозильної камери. Перед тим як укласти лікувальний згорток на голову, оберніть його кілька разів в чисту бавовняну тканину.
  3. Про докладному лікуванні синців, шишок і саден можна прочитати в статті.

Увага!
Якщо ваш крихта отримав травму, ви звернулися в швидку допомогу і вирушили в стаціонар, з вами після огляду може провести бесіду поліцейський. Закон захищає права неповнолітніх і піклується про їхню безпеку. У разі якщо малюкові буде завдано шкоди через необережність або цілеспрямовано, батьки понесуть за це кримінальну або адміністративну відповідальність.

Висновок

Через неуважність і недогляд батьків, маленькі непосиди у віці від 1 місяця і до 3 – 4 років дуже часто стають жертвами нещасних випадків. Це потрібно пам’ятати і не порушувати елементарні правила безпеки. Заборонено залишаючи дитину наодинці, сподіваючись на його самостійність.

Хлопці від 5 до 12 років потрапляють в неприємні ситуації з вини молодецтва і прагнення відзначитися. Бажання ризикувати своїм життям і віри в всесилля – досить часто супроводжує юнаків і дівчат. Щоб підлітки більш уважно ставилися до свого здоров’я, батьки повинні з дитинства прищеплювати їм правила особистої безпеки. Пам’ятайте, діти – це наше відображення і їх любов до життя закладається в сім’ї, завдяки батькам.

Якщо ваш бешкетник отримав травму голови, у нього з’явилися симптоми струсу або забиття мозку, не втрачайте час і зверніться до лікаря. Своєчасне медичне спостереження та лікування допоможе впоратися з неприємностями і виключить ризик розвитку ускладнень.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.