Чи небезпечний рентген при вагітності, чи можна його робити?

Чи небезпечний рентген при вагітності, чи можна його робити?
Чи небезпечний рентген при вагітності, чи можна його робити?
Рентгенографія – поширений і простий спосіб дослідження який дозволяє виявити патологію кісткової системи та внутрішніх органів людини. Суть методу полягає у проходженні через тканини тіла рентгенівських променів і реєстрація їх на спеціальній плівці. Але чи безпечна ця процедура для жінок в той час, коли у них в утробі розвивається і росте нова людина?

Як рентгенографія впливає на вагітність

При рентгенологічному дослідженні організм піддається опроміненню рентгенівськими променями, які негативно впливають на клітини організму, уповільнюючи і порушуючи обмінні процеси в них. Саме тому рентгенологічне обстеження небезпечне для вагітних. Протягом всіх 9 місяців клітини плоду активно діляться, формуючи органи і системи, а порушення в роботі однієї клітини здатне спровокувати незворотні наслідки у всьому організмі. Безсумнівно, в перший триместр рентгенографія небезпечна для плоду, однак у другій половині вагітності вона також вкрай негативно може діяти на зростаючий організм.

Рентген на ранніх термінах вагітності

На ранніх термінах вагітності рентген вкрай небажаний, оскільки порушення диференціювання клітин може призвести до появи вад, несумісних з життям плоду або викликати загибель дитини в утробі. Крім цього іонізуюче опромінення може порушити процес імплантації заплідненої яйцеклітини, в результаті чого можливий розвиток мимовільного аборту.

Наслідки рентгена у вагітних

Найбільш часто все ж рентген призначають у невідкладних станах: переломах кісток, в стоматології при зубному болю, тому, незважаючи на вагітність, жінці доводиться виконувати це обстеження. У таких випадках вагітна повинна знати про ймовірні наслідки та можливості їх уникнути.

Якщо рентген був виконаний в ранні терміни, але при цьому вагітність продовжує нормально розвиватися, значить, випромінювання неторкнулося пліоду і залишилося нешкідливим. При цьому варто враховувати, що щодня ми піддаємося незначному опроміненню з боку навколишнього середовища, тому малі дози можуть не зачіпати плод і не впливати на його розвиток. У разі якщо жінці належить виконати ряд рентгенографій, то необхідний контроль УЗД за станом плоду.

Рентгенографія зубів при вагітності

Рентген зубів вважається найбільш безпечним методом дослідження в порівнянні з великими рентгенографічними дослідженнями інших частин тіла. Прицільна рентгенографія відрізняється малою ділянкою опромінення, тому вплив на плід виявляється мінімальним. Але все одно перед проведенням рентгенографії жінка зобов’язана попередити лаборанта про вагітність і обов’язково використовувати екрануючий фартух на область живота.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.