3 тиждень – Вагітність на третьому тижні

Вагітність на 3 тижні
Вагітність на 3 тижні
Третій акушерській тиждень вагітності – перший тиждень життя нової людини.

Плід

Початок третього тижня (або кінець другого) вагітності – найоптимальніший час для планованого зачаття. Після сім’явиверження мільйони сперматозоїдів мчать по фаллопієвій трубі через піхву. Кілька сотень сперматозоїдів рухаються до яйцеклітини, виділяючи особливий фермент. Але тільки один сперматозоїд зможе прорвати оборону захисного бар’єру яйцеклітини. Це і буде моментом зачаття, після якого почнеться особливий хімічний процес, що не дає можливості іншим сперматозоїдам проникнути в яйцеклітину.

Сперматозоїд розсмокчеться в яйцеклітині. А його ядро з генетичною інформацією батька возз’єднається з хромосомою яйцеклітини – хранителем генетичної інформації матері. По закінченню трьох діб після запліднення, що нагадує за формою ягоду шовковиці, зародок складається з 32 клітин. По закінченню третини тижня кількість клітин збільшиться до 250, і форма буде нагадувати порожню кульку в діаметрі 0,1 мм (але може бути до 0,2 мм).

Організм жінки

Через кілька днів по закінченню запліднення, у жінки з боку яєчника, який виділив запліднену яйцеклітину, біля верхньої області внутрішньої порожнини матки, прикріплюється бластоциста. Вона є порожнистою, заповненою рідиною зародковою бульбашкою, скопиченням клітин. З цього моменту можна говорити про вдало зачаття, що сталося, і про те, що жінка вагітна.

Бульбашка закріплюється більш надійно після десяти днів від початку зачаття. Після цього на поверхні бульбашки виникає маса ворсинок, які впроваджуються в ендометрій. Деяка кількість клітин збільшується до стану, як у зародкового пухирця, що виділяє ферменти. Такий процес провокує перебудову всього організму жінки. Одним з можливих наслідків ферментів, які виділяються, є припинення місячних.

Слизова матки поступово наростає і обволікає собою плодове яйце. У результаті цього генерується плацента – орган, необхідний для захисту і харчування дитини протягом усього терміну вагітності.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.