Дихальна гімнастика для вагітних

Дихальна гімнастика для вагітних
Дихальна гімнастика для вагітних
Від того, чи правильно людина дихає чи ні, залежить її здоров’я. Вагітна жінка повинна завжди дотримуватися правильного темпу і ритму дихання, так як в цей період її організм гостро потребує великої кількості кисню. Правильно навчитися дихати вам допоможуть заняття йогою, ходьба, особливо на набережних або в парках, де повітря не забруднене, і спеціальна для вагітних дихальна гімнастика.

У чому ж плюси дихальної гімнастики для вагітних і що вона дає вагітним і малюкам?

Коли жінка дихає правильно, навантаження з серцево-судинної системи знімається, а також правильне дихання допомагає вам підготуватися до такого випробування, як пологи. До третього триместру організм потребує кисню в три рази більше, тому дихальна гімнастика просто необхідна жінкам, які виношують дитину. Цей вид гімнастики дозволить кисню легше надходити до малюка і його головного мозку, зменшить токсикоз перших місяців вагітності, набагато поліпшить кровообіг вагітної та зніме навантаження з серця. Плюс до цього всього, дихальна гімнастика сприяє зняттю підвищеного в період вагітності тонусу матки. Про те, коли починати робити таку гімнастику, радитися потрібно з лікарями, практично всі з них радять почати заняття відразу тоді, коли встановили вагітність, щоб звикнути дихати правильно. І робити вправи бажано щодня, аж до моменту настання пологів.

Тепер розглянемо плюси і мінуси дихальної гімнастики для вагітних

До плюсів відносяться: зняття напруги, допомога в розслабленні, стимулювання кровообігу, а також запобігання багатьох недуг, таких, як головний біль, наприклад, який є постійним супутником вагітних, і токсикоз, від якого страждають всі вагітні. Перевагою дихальних вправ також є очевидне зняття навантаження з серця, яке посилено працює, коли ви вагітні. Також правильне дихання дає можливість вашому організму насититися необхідним для головного мозку малюка киснем. Жінки, які виконували дихальні вправи поки були вагітні, в період пологів зможуть дихати більш сконцентровано, а так пологи пройдуть набагато легше. Ще дуже важливий плюс – правильне дихання допомагає розслабити черевні м’язи і м’язи тазу, а це значно полегшує відкриття матки в період пологів. Плюс, цією гімнастикою можна займатися в будь-який зручний час, при ній не потрібні додаткові витрати, якщо, звичайно, це не спеціальні курси. Як видно, у дихальної гімнастики під час вагітності дуже багато плюсів. Мінусів же у такої гімнастики немає, тому що вона спрямована виключно на підтримку здоров’я.

Як правильно робити дихальну гімнастику?

Для того щоб почати дихальну гімнастику, вам потрібно спочатку ознайомитися з тим, як правильно її робити. Навчання правильному диханню найкраще почати з позиції лежачи на спині, злегка зігніть при цьому коліна. Вдихайте повітря носом, видихайте ротом. При вдиху намагайтеся набирати повітря не в легені, а в живіт, коли наберете, спробуйте затримати дихання на хвилину, м’язи промежини при цьому розслабте. Після цього дуже повільно видихайте повітря. Вправа необхідно зробити кілька разів. Кількість вправ за один підхід має бути близько 5, за день необхідно виконати не менше двадцяти. Після того, як ви будете з легкістю дихати, лежачи на спині, спробуйте виконувати ці вправи сидячи або стоячи. Коли ви зможете без особливих зусиль виконувати цю дихальну вправу, ви вже зможете нею займатися скрізь і завжди, наприклад, коли гуляєте або дивитеся телевізор. Як тільки ви виробите в собі звичку до діафрагмального дихання, спробуйте прискорити темп вправ. Для цього підрахуйте, скільки приблизно вдихів і видихів ви робите зазвичай за одну хвилину і поступово збільшуйте цю цифру. У підсумку ви повинні навчитися виконувати глибокі ритмічні вдихи і видихи, які виконуються в різному темпі. При першій фазі пологів ви будете дихати також.

Тепер розглянемо, які види вправ дихальної гімнастики бувають.

  1) Вправа для грудного дихання. Покладіть одну руку на груди, другу – на живіт, вдихніть на повні груди, потім, вдихаючи повітря носом, постарайтеся набрати в легені більше повітря, при цьому, руку, що лежить на животі, намагайтеся тримати нерухомою, тобто ваш живіт не повинен при зітханні надутися. Та рука, яка лежить на грудях, навпаки, повинна підніматися, так як при глибокому зітханні ребра піднімаються. Затримайте на хвилину дихання, після дуже повільно видихайте.
  2) Вправа для дихання із затримкою. Зробіть вдих носом, коли ви закінчите вдихати, порахуйте про себе до десяти і різко видихніть повітря, звичайно, ротом. Поки ви вчитеся, можна виконувати небагато таких вправ, але з часом ви повинні збільшити кількість до 20 видихів-вдихів. Цю вправу рекомендується робити і в період пологів, вона значно полегшить їх процес.
  3) Вправа на поверхневе дихання. Виконується ця вправа ритмічно, легко, швидко і без шуму. Поки ви виконуєте цього вправу, живіт не повинен рухатися, це повинна робити грудна клітина. Вдих і видих за часом повинні бути рівними. Тривалість дихання поступово збільшуйте, в кінці вагітності час дихання має становити не менше 60 секунд, вдих-видих повинні займати 2 секунди.
  4) Вправа на переривчастий подих. Виконується вона наступним чином: рот повинен бути відкритим, язик висунутим, вдихи-видихи повинні супроводжуватися звуком, таким, як дихають собаки. За часом вдих-видих повинен бути близько однієї секунди. Виконувати вправу потрібно півхвилини, потім, із збільшенням терміну вагітності, 60 сек.
  5) Вправа на черевний подих. Положення рук має бути таким же, як і у вправах на грудне дихання. Перед початком видихніть все повітря, потім зробіть зітхання носом, при цьому надуйте живіт. Повинна підніматися та рука, яка лежить на животі, а рука, що знаходиться на грудях, повинна бути нерухомою. Затримайте дихання, потім повільно видихайте і опускайте живіт.
  6) Вправа на повне дихання. Для початку зробіть видих, потім вдих, вдихати при цьому намагайтеся повільно, паралельно піднімаючи живіт. Коли ви закінчите зітхання, затримайте дихання і тільки потім повільно видихайте ротом. Спочатку опускаються груди, потім ребра. Від такої вправи у вас може закрутитися голова, тому не рекомендується робити його більш 4 разів.

  Не лінуйтеся робити дихальну гімнастику, коли ви в положенні, так як всі ці вправи дуже допоможуть вам під час пологів і перейм. Ви зможете контролювати своє дихання, і народжувати буде набагато легше. Багато дівчат, які займалися дихальною гімнастикою вдома або на спеціальних курсах, кажуть, що пологи у них були не такі болючі. Не так ефективні, але також допомагають при пологах деякі види фізичної активності і фізичні навантаження, також вони допомагають вам залишатися у формі, як у період вагітності, так і після.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.