Чи можна приймати Мукалтин під час вагітності

Чи можна приймати Мукалтин під час вагітності
Чи можна приймати Мукалтин під час вагітності
Фізіологічне зниження імунітету у вагітних часто стає причиною частих респіраторних інфекцій, які в деяких випадках ускладнюються запаленням нижніх дихальних шляхів. Бронхіт, пневмонії і навіть банальні застуди супроводжуються болісним кашлем з важко відокремлюємим мокротинням.

Мукалтин – рослинний препарат від кашлю, тому, на відміну від фармацевтичних синтетичних засобів, він не має побічних дій. Але чи повністю Мукалтин безпечний для вагітних?

Фармакологічні властивості

Мукалтин – препарат на основі екстракту кореня алтея, який відомий своїми відхаркувальними і протизапальними властивостями. Діюча речовина алтея рефлекторно стимулює секрецію бронхіального слизу, перешкоджаючи тим самим застою в’язкого секрету в просвіті дихальних шляхів. Скупчення великої кількості мокротиння провокує кашель, завдяки якому відбувається звільнення бронхів від патологічного слизу. Таким чином, основна дія Мукалтину направлена на перетворення сухого нав’язливого кашлю у вологий і продуктивний.

Так як Мукалтин містить тільки рослинні компоненти, то прямих протипоказань до застосування під час вагітності теж немає. Проте оскільки до кінця не вивчено вплив екстракту алтея на плід, то рекомендується перед прийомом Мукалтину отримати консультацію лікаря.

Показання

Спосіб застосування

Добова доза Мукалтину для вагітних складає 100 мг, що прирівнюється до 2 таблеток препарату.

ПротипоказанняЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.