Чи безпечний Називін під час вагітності

Чи безпечний Називін під час вагітності
Чи безпечний Називін під час вагітності
Називін є препаратом вибору в лікуванні риніту. Від інших засобів від нежитю він відрізняється своєю швидкою дією і тривалим лікувальним ефектом. Вагітність – особливий період у житті жінки, тому часто задають питання: чи можна Називін використовувати під час вагітності?

Фармакологічні властивості

Основним компонентом Називіна є оксиметазолин. Його дія подібна адреналіну: він зв’язується з адрено рецепторами і сприяє звуженню судин. У результаті використання Називіна зменшується набряк слизової носових ходів і скорочується кількість виділень з носа.

У рекомендованих в інструкції дозах оксиметазолін не проникає в кровотік, тому, говорячи про безпеку використання Називіна, необхідно строго розуміти, що цей препарат безпечний лише в незначних дозах. При передозуванні адреноподобні ефекти починають виявлятися у всіх органах жіночого організму, в тому числі і матки. При цьому знижується матково-плацентарний кровотік, і плід відчуває гостру гіпоксію, що може негативно відбитися на його стані.

Також для здоров’я вагітних небезпечні побічні дії препарату у вигляді гіпертензії, тахікардії, нудоти або головного болю.

Показання до застосування

Способи застосування

Двічі на день Назівін закапують по 2 краплі в кожну ніздрю.

Протипоказання

Аналоги

    • Назол;
    • Назоспрей;
    • Оксиметазолін;
    • Нокспрей.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.