Прянички для діток на замовення
На замовлення прянички для ваших діток

Температура при вагітності, як збити. Базальна і нормальна температури

Температура при вагітності, як збити. Базальна і нормальна температури
Температура при вагітності, як збити. Базальна і нормальна температури
Перші тижні вагітності протікають зазвичай у радісному передчутті дива. Майбутня матуся чуйно відслідковує зміни у своєму самопочутті, особливо, якщо вагітність довгоочікувана. І однією з причин для занепокоєння стає зміна температури тіла. Будь-яке відхилення від заповітної позначки 36,6 ° С відразу розцінюється, як ознака захворювання і привід негайно бігти до лікаря. Але це не завжди вірно. Отже, яка температура при вагітності вважається нормальною?

Злегка підвищена температура на ранніх термінах вагітності вважається нормою, так як має цілком з’ясовні фізіологічні причини. Під впливом змін в гормональному фоні і підвищення рівня прогестерону температура піднімається до 37,0 – 37,1 ° С і може залишатися на таких цифрах досить тривалий час. Також підвищення температури тіла майбутньої мами в деяких випадках є наслідком банального перегріву – досить прогулятися містом пару годин на осонні або необачно піти на пляж, і до вечора стовпчик термометра може підскочити навіть до 38 градусів. Але така температура швидко спадає і не супроводжується характерними для запалення симптомами.

Настання вагітності і базальна температура

Звичку щодня вимірювати свою температуру багато жінок набувають ще до вагітності. На цьому етапі це необхідно для визначення овуляції і обчислення найбільш сприятливого часу для зачаття. Подальші регулярні виміри дозволяють попередньо діагностувати – настала вагітність чи ні. Базальна температура при вагітності залишається такою ж, як і при овуляції – 37 – 37,4 ° С, у деяких жінок може досягати і 38 ° С. Хвилюватися не варто, це нормально. Якщо зачаття не відбулося, то через 12-15 днів після овуляції показники знижуються до 36,6 – 36,7 ° С. Але 100% впевненості в настанні вагітності цей метод не дає, для точної діагностики необхідні додаткові дослідження.

На ранніх термінах нормальною вважається температура до 37,3 ° С.
Базальна температура при вагітності коливається в межах 37 – 38 ° С.

Коли температура при вагітності є симптомом хвороби

При вагітності температура 37 і навіть до 37,5 вважається нормальною на ранніх термінах. Це за умови, що інших симптомів, що свідчать про захворювання, немає. Однак за дев’ять місяців очікування може відбутися що завгодно – від елементарної застуди до серйозної інфекції, і тоді підвищення температури тіла стане сигналом про початок хвороби.

У першому триместрі причиною високої температури, вище 37,5 – 38,5 ° С, стають ГРЗ, грип та ангіни. Пояснюється це деяким зниженням імунітету жінки під час вагітності – природа подбала про малюка і передбачила механізми пригнічення активності маминої імунної системи, щоб не викликати передчасного відторгнення «чужорідного» тіла з материнського організму. Але цими «благими намірами» природи з радістю користуються всілякі віруси і бактерії, і дуже активно починають атакувати «слабкі місця» майбутньої мами. Частіше це носоглотка, і тому ангіна чи ГРВІ так часто докучають жінкам в цікавому положенні.

Але не тільки ГРЗ можуть бути причиною високої температури. Так, на терміні 3-5 тижнів температура 37,5 – 37,8, що супроводжується інтенсивними болями і кров’яними виділеннями, може бути симптомом позаматкової вагітності або викидня.

Висока температура при вагітності (другий і третій триместр особливо) буває не тільки через застуду. Практично всі гострі запальні захворювання – пієлонефрит, цистит, гастроентерит, пневмонія, герпетична інфекція та багато інших, супроводжуються сильним гіпертермією – понад 38,5 ° С.

Субфебрильна температура (37,3 – 38,0) може бути ознакою загострення хронічного запального процесу, а також симптомом таких грізних захворювань, як цитомегаловірус або туберкульоз. Тому будь-яке підвищення температури – достатня підстава для візиту до лікаря, в деяких випадках краще зробити це негайно.

Як збити температуру під час вагітності

У першому триместрі незначна зміна температури є нормою і не потребує лікування.

При простудних та інфекційних захворюваннях підвищення температури – це імунна відповідь, за допомогою якого організм протистоїть агресору. Тому, якщо ртутний стовпчик на градуснику не перетнуло позначку в 38 ° С, то збивати таку температуру не потрібно.

Основна рекомендація для такого випадку – це постільний режим і рясне тепле пиття. Це допоможе швидше провести детоксикацію організму і позбутися від жару.

Під час вагітності небезпечним вважається підвищення температури вище 38 градусів в терміни до 12 тижнів і після 30 тижнів. На ранніх термінах це небезпечно для плоду, на пізніх – погрожує передчасним відшаруванням плаценти.

Якщо при вагітності температура 38 і висока – вище 39, швидко піднімається, супроводжується запамороченнями, нудотою, порушенням свідомості та іншими симптомами сильної інтоксикації, то можна прийняти препарат з парацетамоломПанадол, Еффералган, Цефекон-Д.

Хороші результати дають фізичні методи охолодження – холод на голову, на магістральні судини (під колінами, на зап’ястя і в ліктьові згини); обтирання прохолодною водою або слабким оцтовим розчином.

Якщо при високій температурі долоні і стопи залишаються крижаними, жінка відчуває сильний озноб, то необхідно дати гаряче питво і зігріти – так вдасться швидше прибрати спазм периферичних судин, почнеться посилена тепловіддача, і температура знизиться.

Якщо не можете збити температуру на протязі доби, або вона продовжує зростати – обов’язково зверніться до лікаря!Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.