Як вибрати суміш для малюка?

Як вибрати суміш для малюка?
Як вибрати суміш для малюка?
Всі джерела говорять про користь грудного молока і воно, безперечно, найкорисніше і природне харчування для малюків. Але як себе почувають мами, які змушені годувати дітей сумішшю? Адже педіатри та фахівці з грудного вигодовування твердять, що перехід на суміш повинен бути строго обґрунтованим, а деякі підносять інформацію настільки перебільшено, що складається враження, що годування грудьми – це єдиний обов’язок і призначення всіх мам. Ми не будемо судити ні тих ні інших, а лише допоможемо розібратися жінкам, які з яких-небудь причин вдалися до вибору суміші, адже трапляються ситуації, коли штучне вигодовування – це єдиний вихід.

Як вибрати суміш

Суміші бувають рідкі та сухі, більшу частину ринку займають останні.

Суха суміш являє собою сухий порошок, який залишається залити водою певної температури, згідно з інструкцією.

Рідка – це вже готове харчування в тетропакі. Його лише прогрівають до потрібної температури. Мінус такої суміші в тому, що термін придатності у неї всього кілька днів, та й для транспортування вона не завжди підходить.

В першу чергу вибір суміші для здорової доношеної дитини здійснюють за віковими показниками. Є суміші, які найбільш прийнятні для харчування новонароджених, а є універсальні, наприклад, від 0 до 12 місяців. Але в цілому категорії виглядають так:

  – Від 0 – такий вид суміші підходить для дітей з перших днів життя, а також призначається недоношеним, з малою вагою малюкам;
  – Наступна категорія – від 1 до 6 місяців;
  – Від 6 місяців до 1 року;
  – Від 1 року і старше.

З ростом і дорослішанням крихти потреби його організму також ростуть і змінюються. Відповідно склад і енергетична цінність суміші теж повинні змінюватися, про що і подбали виробники, дитячого харчування розділивши його за віковими категоріями.

Як зрозуміти, що суміш не підходить малюкові?

  – У дитини виникли алергічні реакції, висипань або почервоніння на шкірі.
  – Розлади з боку шлунково-кишкового тракту. Запор або рідкий кал, метеоризм, здуття животика.
  – Дитина неспокійна, виглядає хворобливо.
  – Часті і рясні зригування сигнал про те, що слід звернути увагу на склад суміші і замінити її.

Небажані симптоми можуть виникнути при переведені дитини на іншу суміш, особливо в ранньому віці до 4-6 місяців. Тому без гострої потреби і призначення лікаря не варто міняти суміш.

Якою сумішшю годувати дитину

Якщо малюк схильний до алергії, то педіатр може призначити гипоаллергену суміш, наприклад, Нан або Нутрилак гіпоалергенний. Для дітей з низьким гемоглобіном і старше 3 місяців є суміші з підвищеним вмістом заліза – Енфаміл з залізом, Сімілак з залізом. Малюкам з непереносимістю лактози фахівці розробили суміш, яка містить соєвий білок. При порушеннях роботи кишечника призначають кисломолочні суміші.

Яку суміш вибрати? Вибір виробника – питання не найпринциповіше. Зрозуміло, краще довірити свій вибір фірмам, давно зарекомендували себе на ринку. Порадьтеся зі своїм педіатром. Адже досвід дитячих лікарів дозволяє зробити певні висновки. А лікувальні суміші призначаються дитині тільки лікарем. Давати таку суміш для профілактики, з власної ініціативи не можна.

Які суміші підходять для недоношених дітей

Малюки, які народилися недоношеними, потребують особливого збалансованому харчуванні. У деяких випадках у дітей не розвинений смоктальний рефлекс і мамам доводиться давати їм зціджене молоко. Але без природних механізмів, прикладання до грудей на вимогу, зберегти лактацію – далеко не просто. І тоді на допомогу мамам приходить спеціалізована суміш, яка задовольняє потреби організму маловагих і недоношених діток. Чим вона відрізняється від звичайної, адаптованої? У недоношених дітей висока потреба в поживних речовинах, а такі суміші за своїм живильним складом і набором вітамінів задовольняють потреби крихти, як і на 3 триместрі внутрішньоутробного розвитку. До складу включені речовини, що сприяють швидкому зростанню, дозріванню і розвитку внутрішніх органів, зміцненню нервової і імунних систем. Спеціалізована суміш максимально наближена до грудного молока, надає мінімальне навантаження на незрілу травну систему немовляти, легко засвоюється, що також важливо.

Деякі мами вважають, що суміші є причиною колліков у дітей. Це не завжди так, тим більше, коли мова йде про недоношених діток. Справа в тому, що травна система новонародженого (особливо малюка, який народився раніше терміну) налагоджується кілька місяців незалежно від того на якому вигодовуванні він знаходиться грудному або штучному. Тому не поспішайте робити висновки або міняти суміш, зрозуміло, якщо такий стан крихти не підживлене іншими небажаними симптомами.

Які суміші підходять для маловагих і для грудних дітей

Суміші для маловагих і недоношених дітей відрізняються від адаптованих сумішей для грудних дітей тим, що в них міститься підвищена кількість легко засвоюваних білків і жирів, високою калорійністю, низьким вмістом лактози. До їх складу входить таурин, L-каротин, нуклеотиди і додатковий комплекс вітамінів, необхідний дитині для повноцінного розвитку.

Спеціалізовані суміші для маловагих і недоношених дітей: Nutricia – Пре Нутрилон, Nestle – Нан Пре, Альпрена, Hipp – Хіпп пре, Semper – Семпер Лемолак, Friesland – Фрісопре. Кожна з них має свої особливості і показання до застосування, тому за конкретними рекомендаціями слід звернутися до лікаря. Лікар призначать суміш в залежності від віку, ступеня зрілості і ваги дитини. Зокрема, Нутрилон-пре призначають малюкам з вагою менше 1,8 кг. Коли малюк досягне цієї ваги його переводять на інший вид суміші. Для недоношених і маловагих малюків неприпустимо використання звичайної суміші, це призведе до нарощування жирової, але не кісткової тканини, як необхідно дитині. Суміш на основі соєвого білка також заборонена в використанні.

Які суміші підходять для місячної дитини

Доношеній новонародженій дитині з вагою в межах норми, як і місячному малюку, підійде адаптована суміш. Такий вид суміші також наближений по складу до грудного молока, і насичений вітамінами відповідно до вікових потреб організму крихти. Як правило, до складу такого харчування входять компоненти, що поліпшують роботу травної системи малюка, сприяють раціональному набору ваги і розвитку м’язової тканини.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.