Спеціальні дитячі суміші

Спеціальні дитячі суміші
Спеціальні дитячі суміші
Грамотно підібрати суміш малюкові не завжди просто, особливо якщо малюк алергік чи має проблеми з травленням. Існують спеціалізовані суміші, розроблені відповідно до особливостей організму. Деякі компоненти молочної суміші можуть викликати алергію у певної категорії дітей, наприклад, є малюки, які не переносять білка або лактози. Такі дітки потребують особливого харчування, яке не зашкодить і не викличе небажаних реакцій.

Існують спеціалізовані суміші для дітей: з лактазою недостатністю, алергіків, анемією, проблемами травної системи, для недоношених і маловагих, а також малюків з особливими захворюваннями.

Суміші при анемії

Відсоток дітей з дефіцитом заліза досить великий, тому виробники сумішей розробили спеціальне харчування, показане при анеміях. Також суміші з підвищеним вмістом заліза призначають недоношеним і слабким діткам. Зрозуміло, суміш – це не ліки від анемії, але вона допомагає залізу засвоюватися в організмі. У деяких випадках суміші з підвищеним вмістом заліза призначають для профілактики. До таких сумішей відносяться: Фрісомел, Нан, Нутрилон тощо.

Суміші при проблемах з травною системою

Деякі малюки мають недостатньо зрілу і зміцнілу травну систему. Одним з проявів цього можуть бути часті відрижки. Цю проблему не можна залишати без уваги, оскільки крім занепокоєння і плачу малюк погано набирає вагу, а в його організм не надходить достатньо необхідних поживних речовин. В такому випадку доречно підібрати казеїнову суміш або суміш з крохмалем. Її дія така, що в шлунку формується так званий згусток, який утворює в’язку масу, і перешкоджає рефлюксу. При таких проблемах з травленням допоможуть суміші Нутрилон Атірефлюкс і Семпер Лемолак. Крохмалисті суміші мають і закріплюючу дію, тому їх також призначають малюкам із слабким калом.

Для нормалізації роботи травної системи є суміші з про- чи пребіотиками: НАН кисломолочний, Нутрилон Омнео 1, Семпер Біфідус, Лактофидус і багато інших. Ці суміші містять лакто-і біфідобактерії, які благотворно впливають на мікрофлору дитячого кишечника. Призначаються малюкам при запорах, оскільки бактерії відновлюють і нормалізують функціонування травної системи. При запорах буде актуальна Семпер Біфідус – суміш з лактулозою, яка сприяє спорожненню кишечника.

При нестачі панкреатичних ферментів, порушення функцій підшлункової залози малюкам призначається суміш з мінімальною кількістю жирів – Хумана ЛП + ЦСТ або Алфаре.

Суміші для дітей з лактазою недостатністю

При лактазній недостатності кишечник дитини не справляється з розщепленням молочного цукру. Захворювання може бути вродженим або набутим. Суміші для таких малюків або не містять лактозу зовсім, або містять, але в малій кількості.

Спеціальні серії низьколактозних сумішей є у фірм: Нутрилак, Нутрилон, Хумана. Безлактозні: Енфаміл Лактофрі, Нутрилак, Нан і ін.

Суміш призначається лікарем за результатами обстеження і аналізів дитини. При нормалізації роботи кишечника доктор може перевести малюка на звичайну суміш.

Суміші для недоношених і маловагих дітей

Маловагі і недоношені малюки потребують особливого харчування, завдяки якому розвивається кісткова маса. Звичайні адаптовані суміші не відповідають всім потребам організму таких крихіток. Спеціальне ж харчування має весь комплекс вітамінів і мінералів, які повинні отримувати діти в процесі останніх місяців внутрішньоутробного розвитку. Як правило, виробники в назві позначають такі суміші словом «пре» або цифрою «0». Наприклад, Пре-Нутрилон, Пре-Нан, Хумана 0 і ін.

Будь-яка лікувальна суміш дається тільки за рекомендацією лікаря, а не за власною ініціативою. Адже при нерозумному підході лікувальним харчуванням можна навіть нашкодити здоров’ю малюка.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.