Передвісники пологів

Передвісники пологів
Передвісники пологів
Рідко так буває, що все відбувається раптово. Будь-яка жінка, навіть якщо народжує вперше, може відчути провісники пологів. Ні, вони зовсім не є ознаками того, що пологи відбудуться в найближчі дні і години. Однак провісники свідчать про те, що наближається закінчення вагітності. Головне, зрозуміти, що це саме вони. І не лякатися цих нових відчуттів.

Передвісники: що може бути?

1. Зміна положення живота

Наприкінці вагітності відбуваються певні анатомічні зміни, при яких у плода з’являється більше місця в животі. Розходяться кістки таза, звільняючи місце в малому тазу. Трохи згладжується нижній сегмент плодовместилища. Зовні це проявиться опусканням живота вниз за рахунок того, що плід переміщається глибше в малий таз.

2. Полегшення дихання

Плодовмістилище більше не тисне знизу на легеневу тканину, стає більше місця в грудях, що дозволяє вагітній жінці легше дихати. Тепер вона може зробити вдих повними грудьми, що значно полегшує життя.

3. Часті візити в туалет

Плід, опустившись вниз, починає значно сильніше здавлювати сечовий міхур. Місця в ньому стає мало, і навіть невелика кількість сечі, що накопилася створює позив до сечовипускання. Постійне відвідування туалетної кімнати при малій кількості сечі говорить про те, що до пологів вже недалеко.

4. Труднощі при ходьбі

Хрящова тканина між кістками тазу розм’якшується, що призводить до розбіжності тазових кісток. Для жінки це створить певні незручності при русі. Хода у неї стає схожою на качину. Можуть виникати неприємні відчуття в попереку.

5. Переймоподібні больові відчуття

Зміни м’язового тонусу плодовмістилища проявляються неприємними відчуттями, які часом можуть походити на справжні перейми. Якщо вони хаотичні і нерегулярні, то не варто хвилюватися. Організм почав тренуватися перед швидким настанням нормальних пологів.

6. Психологічні зміни

У вагітної жінки і без цього нестійка психіка, а вже під кінець може бути несподівана і невмотивована зміна настрою, періоди апатії і незрозумілої втоми, які різко змінюються на бурхливу і агресивну діяльність.

Що б не відбувалося на останньому відрізку вагітності, не треба цього боятися. Все це нормальні етапи підготовки організму до пологів. Якщо є сумніви чи якісь страхи, то потрібно звернеться з питаннями до лікаря. Досвідчений фахівець зможе заспокоїти вагітну жінку, популярно пояснивши про ті зміни, які говорять про швидке народження малюка.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.