4 тиждень – Вагітність на четвертому тижні

Вагітність на 4 тижні
Вагітність на 4 тижні

Плід

Початок перетворення плодового яйця в ембріон відбувається найчастіше на четвертому тижні. На цьому етапі ембріон нагадує обриси плаского диска, який складається з безлічі шарів. Відбувається утворення трьох видів зародкових листків, необхідних для початку формування різних тканин і органів.

Внутрішній шар (ендодерма) пов’язаний з утворенням легенів, печінки, підшлункової залози, травної системи. Середній шар (мезодерма) необхідний для розвитку скелета, м’язової системи, нирок, кровоносних судин і серця. Зовнішній шар (ектодерма) бере участь у формуванні шкіри, волосся, очних кришталиків, зубної емалі, нервової системи. Всі клітини від кожного з зародкового листка займають свої певні місця. Виконується формування головки ембріона – дуже ніжної, порівнянної з краплею або сльозою. Під час четвертого тижня відбувається активний розвиток позазародових органів (жовтковий мішок, хоріон і амніон), які забезпечують дихання, харчування, біохімічну підтримку, а також всебічний захист малюка. Хоріон благотворно впливає на генерацію плаценти, а амніон сприяє генерації плодового міхура.

Ознаки вагітності

У жінки четвертий тиждень вагітності характеризується наявністю певних ознак:

    1. Нез’ясовна дратівливість і мінливість настрою.
    2. Підвищена стомлюваність, сонливість.
    3. Набухання і збільшення молочних залоз, незвична чутливість сосків.

Такі ознаки є наслідком появи ферментів в організмі жінки і результатом гормональної перебудови, що свідчить про успішне зачаття і факт вагітності. Однак причинами таких метаморфоз можуть бути і хронічний стрес, перевтома, захворювання шлунково-кишкового тракту і сечостатевої системи, а також такі симптоми можуть проявлятися незадовго до звичайної менструації.

Визначити, вагітна жінка чи ні, можна за допомогою тест-системи, що реагує на появу в сечі хоріонічного гонадотропіну. Цей специфічний гормон притаманний вагітності, і пропорційно терміну вагітності його концентрація зростає. Тест-системи можна знайти в аптеках і магазинах, продаються вони без рецепта лікаря. Виконати такий тест в домашніх умовах неважко. Необхідно тільки точно виконувати вказівки інструкції (використовувати ранкову сечу і т.д.) Тест повинен бути не прострочений. Оскільки рівень хоріонічного гонадотропіну постійно зростає, бажано зробити повторний тест кілька разів. Проте остаточно внести ясність з питання вагітності жінки може тільки візит в жіночу консультацію.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.