Догляд за новонародженою дитиною

Догляд за новонародженою дитиною
Догляд за новонародженою дитиною
І ось нарешті ваше Чудо у вас на руках і ви нарешті те дісталися до будинку. Як не нашкодити малюкові і зробити все правильно коли ваш новонароджений вдома?

Зараз і відтепер головне для молодих батьків – поменше турбуватися, побільше відпочивати.

Діти дуже, дуже емпатічним, якщо вони відчувають страх, втома з боку батьків – вони самі теж починають плакати і турбуватися, а маляті дуже потрібні ваш спокій, гарний настрій і усмішка.

Для початку кілька загальних порад:
Завжди підтримуйте голову дитини.
Ніколи не залишайте дитину на пеленальном столику
Як можна частіше викладайте малюка на живіт особливо перед годуванням (якщо звичайно він не сповитий). Ця поза не тільки сприяє процесу травлення і дуже допомагає при коліках, але і покращує кровопостачання мозку.
Щоб дитина менше відригувала – витримуйте його “стовпчиком” у вертикальному положенні поки він не зригне зайве повітря.

Обробка пупкової ранки

Тут потрібно вирішити 2 завдання – продезінфікувати і просушити ранку. Тому обробляти пупкову ранку слід не частіше 2 разів на добу за допомогою звичайної зеленки (розчину зеленки) таким чином, щоб розчин добре проникав вглиб ранки. Через 1,5 тижні можна скоротити до одного разу на добу до повного загоєння.

Як і коли купати новонародженого?

Як і коли купати новонародженого?
Як і коли купати новонародженого?
Купати дитину можна вже з перших днів життя. Краще робити це в кип’яченій воді або додавати у воду марганцівку. Марганцівку варто розвести за добу до купання в окремій тарі, щоб всі кристалики розчинилися і додавати у воду до тих пір, поки вода у ванні не стане блідо-рожевою. Температура води у ванні близько 36 градусів. У перший раз намагайтеся провести процедуру за 5-7 хвилин. Використовувати мило і шампуні варто тільки якщо на це є будь-які серйозні причини. Зазвичай дитина бруднить тільки певні місця і все добре змивається простою водою, а мило може тільки пересушити шкіру або навіть викликати алергію. Рада батькам: дуже зручно купати дитину в дитячій ванні вдвох – один підтримує малюка на руках, другий миє. Головне робити це тоді, коли дитина (як втім і його батьки) перебуває в благодушному настрої. Не потрібно робити це проти волі інакше у дитини може розвинутися боязнь води. Після купання обов’язково обробіть пупкову ранку.

Як одягати дитину?

Поки дитина перебуває в утробі матері, температура навколишнього його середовища дорівнює температурі нашого тіла, 36,6 ° C. Тому в перші півтора тижні свого життя в організмі дитини відбувається акліматизація до наших умов в перебігу якої його потрібно буде одягати тепліше навіть влітку. Однак коли процес акліматизації буде завершений, одягати його в два рази тепліше, ніж ви одягнені самі не потрібно.

Однією з найчастіших помилок батьків є перегрів малюка. Краще переохолодити дитини, ніж перегріти. Є хороший спосіб перевірити, чи добре почувається малюк. Поторкайте його шию або верхню частину спини. Якщо вона волога – значить маляті жарко. Якщо дитина гикає і у нього холодні ручки / ніжки – значить йому холодно. На відміну від почуття холоду, перегрів може прийти непомітно і ніяких зовнішніх сигналів з боку дитини ви не побачите. Обмін речовин у новонародженого протікає дуже швидко і супроводжується виробленням великої кількості тепла, від якого організму дитини необхідно позбавлятися. Якщо вироблене тепло подіти нікуди, організму малюка доводиться виробляти піт, втрачаючи не тільки вологу, але й солі, а запаси і того й іншого у новонародженого вкрай незначні. Тому не бійтеся трошки переохолодити малюка, ви завжди встигнете накрити його ковдрою. Бійтеся зневоднення (навіть невеликий брак рідини в організмі призводить до серйозних порушень роботи органів) і потнички – почервоніння на шкірі від спеки, особливо часто проявляється в області підгузника.

Оптимальна температура повітря в кімнаті 22 ° C.

Виходимо на прогулянку

Виходимо на прогулянку
Виходимо на прогулянку
Гуляти з дитиною можна починати з 7-10 дня життя і чим більше тим краще.

Свіже повітря багате киснем, який сприяє розвитку головного мозку, а вітамін D послужить найефективнішою профілактикою від рахіту.

Зазвичай, перша прогулянка триває близько 15 хвилин, залежить від настрою дитини. В ідеальному випадку гуляти потрібно 2 години вранці і ввечері.

Перший час діти на прогулянці сплять, тому якщо у мами не так вже й багато сил, можна «гуляти» з дитиною виставляючи коляску на балкон.

Чи варто давати новонародженому маляті воду?

Чи варто давати новонародженому маляті воду?
Чи варто давати новонародженому маляті воду?
Якщо ви годуєте малюка сумішшю – однозначно так. Якщо ж ваш малюк на грудному молоці – це ваш вибір. Раніше ніяких пляшок і сосок ніхто не знав і діти чудово себе почували харчуючись тільки грудним молоком. Новонароджені діти рідко відрізняють молоко від води. Для них є тільки почуття дискомфорту і порожнечі в шлунку. Бажано давати воду тільки в разі, якщо дитина втрачає багато рідини з за спеки. Інакше дитина буде відчувати «ситість» і відмовлятися від грудей, що може негативно вплинути на кількість молока у матері. Молоко виробляється у відповідь на смоктання дитини, скільки малюк смоктав груди – стільки молока і прибуде. Також варто відзначити, що склад молока в грудях трішечки різний. На початку годування дитина отримує переднє молоко, воно багате вуглеводами, ріденьке і зовсім не жирне. Їм дитина і втамовує спрагу. Щоб вгамувати голод, дитині необхідно дістатися до «заднього» молока. Це молоко виробляється тільки в момент годування і тільки в ньому містяться всі необхідні для травлення ферменти, білки і жири. Тому якщо постійно допаювати дитини водою, він буде почувати ситість, але не отримає всіх необхідних мікроелементів, так як не отримуватиме достатньої кількості «заднього» молока. Якщо ж дитина навідріз відмовляється від води – не потрібно її гвалтувати, значить їй це просто не потрібно.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.