Вибираємо переноску для дитини – кенгуру, ергорюкзак або слінг

Вибираємо переноску для дитини - кенгуру, ергорюкзак або слінг
Вибираємо переноску для дитини
Щоб зробити життя мами трішки зручніше і легше з’являється все більше різноманітних пристосувань по догляду за дитиною.

Такою альтернативою великоваговим і неповоротким колясок і стали, які увійшли до ужитоку «переноски».

Але якщо ще кілька років тому в асортименті були в основному різні «кенгурушки», то тепер з’явилися і слінги, і ергорюкзакі, і хіпсіти.

Давайте розберемося, чим же вони всі відрізняються один від одного.

Рюкзак-кенгуру

Рюкзак-кенгуру
Рюкзак-кенгуру
В рюкзаку-кенгуру карапуз розташовується спиною до мами, обличчям до всього іншого світу. Ніжки його звисають вниз, а підтримка здійснюється тільки за рахунок невеликого основи рюкзачка, в яке і впирається попа дитини. Вважається, що в такій конструкції підвищується навантаження на дитячий хребет. Тому до досягнення піврічного віку вкрай не рекомендується гуляти з малюком в рюкзаку-кенгуру. Та й після 6 місяців перебування в ньому не повинно перевищувати двох годин.

Крім основного недоліку кенгуру – нефізіологічно положення крохи, у перших моделей є й інші недосконалості. У них занадто вузькі плечові лямки. З цієї причини і через відсутність поясного ремінця, плечі і спина мами швидко втомляться і заболять. Але на щастя, в дорогих рюкзаках ці нюанси враховані і виправлені.

Ергономічний рюкзак

Ергономічний рюкзак
Ергономічний рюкзак
Ергорюкзак можна було б назвати аналогом «кенгурушки», але це неправильно. На відміну від недосконалої конструкції рюкзака-кенгуру ергорюкзак зшитий так, щоб забезпечити правильне фізіологічне положення карапуза.

В ергорюкзаці дитина розташовується обличчям до мами. За рахунок широкого підстави ніжки добре підтримуються під колінами і стегнами. Більш того, їх широке розведення навіть є профілактикою дисплазії суглобів. Щільна спинка облягає тіло малюка, притягаючи його до мами, що знімає зайве навантаження з хребта.

Плечові лямки широкі і м’які, їх можна носити паралельно або перехрестити на спині, тоді мамі буде ще легше. Широкий пояс, що проходить по стегнах, знімає частину навантаження з хребта, поперекового відділу, тому улюблена ноша здається зовсім легкою. Все лямки і ремінці застібаються на спеціальні фастекси, які доповнюються страхувальними кріпленнями. Таким чином, малюк з рюкзачка не випаде.

Кататися на мамі в ергорюкзаці карапуз може з 3-4 місяців і до трьох років, в той час як кенгуру розраховані на вагу до 9-10 кілограм. Дитину легко посадити не тільки перед собою, а й за спиною або на боці. Тільки положення «обличчям до світу» немає. Це не випадковість: є думка, що малюка не можна відвертати від мами, він повинен в будь-яку хвилинку мати можливість подивитися на неї і упевнитися, що вона поруч.

Такі різні слінги

Cлінг
Cлінг
Довгі ткані полотна здатні здивувати того, хто побачив їх уперше. Здається немислимим, як ці 5-6 метрів тканини можна обмотати навколо себе, та ще й дитину туди помістити. Але той, хто освоїв намотування слінгів-шарфів, скаже, що це не складніше, ніж зав’язати шнурки. Благо виробників випускають докладні інструкції по користуванню, і в Інтернеті повно грамотних відеороликів і покрокових посібників для початківців.

Слінг-шарф, як і його «брат» з кільцями або май-слінг забезпечує таке ж природне і правильне положення, як і ергорюкзак. Тканина в слінгах використовується діагонального плетіння, вона не розтягується і дозволяє щільно фіксувати дитину. Матеріал буквально обіймає малюка.

Слінг з кільцями хоч і виглядає простіше довгого шарфа, але має деякі недоліки. Через те, що він проходить тільки по одному плечу, навантаження розподіляється несиметрично на спину мами. Зазвичай його використовують для новонароджених дітей і для недовгих прогулянок.

В шарфі також можна носити дитину з першого місяця, але спочатку тільки в положенні лежачи. Вертикально садять вже карапузів постарше, коли вони впевнено тримають голову. Май-слінг відрізняється спрощеною конструкцією, він ближче до ергорюкзаку, в ньому катаються дітки від півроку і старше.

Хіпсіт

Хіпсіт
Хіпсіт
А Хіпсіт більше схожий на невелике сидіння на широкому ремінці, який застібається на поясі. У нього немає ніяких додаткових кріплень, дитину просто садять зверху, притримуючи руками. Його часто вибирають мами бешкетних хлопців, які люблять багато бігати, та й на ручки іноді застрибнути не проти. Для довгих піших променадів Хіпсіт не дуже підходить, зате згодиться для виходу на майданчик.

Вартість перенесень сильно різниться. Дорогі моделі від елітних виробників відрізняються гарною якістю, але і серед дешевших можна знайти гідні варіанти. Але будь-який рюкзак потрібно приміряти на себе, відрегулювати його, посадити малюка і подивитися, чи зручно йому і вам. Слінги-шарфи добре перед покупкою помацати, пом’яти в руках. Бюджетні моделі найчастіше на дотик більш жорсткі, їх доведеться спочатку випрати кілька разів. У багатьох містах працюють спеціальні шоу-руми, де можна приміряти декілька моделей і порадитися з консультантом. А деякі мами, знаючи, що слінги відомих виробників не зношуються після одного власника, і зовсім купують їх з рук.

Але скільки б не коштувала переноска, важливо розуміти її призначення та особливості. Краще вибирати фізіологічно правильні перенесення, а якщо вам в подарунок дістався рюкзак-кенгуру, то не варто нехтувати правилами носіння, щоб не нашкодити малюкові.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.