Розвиток дитини від 2 до 3 місяців

Розвиток дитини від 2 до 3 місяців
Розвиток дитини від 2 до 3 місяців
В клопотах дні пролітають швидко. Малюка вже не впізнати! Де те крихітне створення, народжене таким безпорадним? Зміни помітніші з кожним днем: погляд більш усвідомлений, рухи впевненіше. Повним ходом мчить паровоз під назвою «Розвиток».

Фізіологія третього місяця

Вже зовсім адаптувалася дитина до існування поза материнської утроби. За третій місяць йому належить «наїсти» ще 800 грамів ваги і додати ще 3-4 сантиметри в зрості. Активно формується травна система. Багато мам, дотримуючись порад старших поколінь, починають в цьому віці вводити штучний прикорм. Не варто поспішати, відповідно до рекомендацій ВООЗ і думкам лікарів-педіатрів, до піврічного віку малюк не потребує сторонньої їжі. Окрім, зрозуміло, корисного і збалансованого материнського молока. Воно багате всіма елементами, які допомагають дитині рости. Єдиним нюансом грудного вигодовування є нестача вітаміну D. Тоді доктор додатково прописує препарати, що містять його.

Сон і їжа

Чіткіше промальовується режим, якого так чекають мама і тато. Малюк все ще спить досхочу, але між відпочинком може цілком присвятити 1-1,5 години спілкуванню і дослідженню навколишнього.

Не забуває він, звичайно, і про харчі. Часом крихітка може проводити біля грудей довгий час. З цього приводу не повинно бути хвилювань. По-перше, зростаючому немовляті потрібна все більша кількість молока, яке він і забезпечує собі активним і тривалим смоктанням (є першорядним стимулятором успішної лактації). А по-друге, він ще не вміє проявляти емоції, а така близькість до коханої мамі – найголовніший спосіб, яким він зізнається їй у коханні.

Психологія третього місяця

Не відстають і темпи психологічного розвитку. Крихітка вже легко розпізнає голоси і обличчя близьких, радіє їх появи. Починає працювати нюх, тепер до маленького носика доносяться і перші аромати. Малюк підтримує бесіду з батьками і каже перші «Агу».

Дитина оволодіває новими способами доносити свої почуття. Уважна мама відразу розрізняє його обурено-голодний або сонливо-утомлений плач. І менше всього в цей час їй хочеться почути раптовий і гучний плач болю, коли, наприклад, заболить животик.

Нові навички

    • До кінця третього місяця більшість дітей цілком впевнено починають контролювати свої руки. Вони наполегливо тягнуться до жаданої іграшки, що потрапила в поле зору. Першим ділом така знахідка відправляється в рот. До цього варто звикнути, рот ще довго буде найважливішим органом пізнання;

    • Зі спинки малюк перевертається на бочок або на животик. Спочатку це виходить незграбно, але з кожним разом виходить все краще. Багато немовлят відкладають «вивчення» цієї навички ще на місяць-два, їх цілком влаштовує і те, що вони бачать перед собою. Не слід переживати з цього приводу. А батькам крихіток-«вертушок» треба бути постійно напоготові і не залишати такого спритного крихітку там, звідки він легко впаде (на пеленальному столику або дивані, також доведеться забути про думки, що подушки, розкладені навколо дитини, можуть не дати йому доповзти до краю );

    • Малюк міцно тримає голівку, вчиться підніматися, спираючись на лікті. З такого ракурсу світ йому здається набагато цікавіше.

Стрімко росте малюк. Смішні моменти цього періоду так швидко вивітрюються з пам’яті. Знайдіть трішки часу, щоб записати те, що відбувається. Ці короткі замітки матимуть неймовірну цінність через якийсь час.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.