Про шкоду і користь мінеральної води під час вагітності

Про шкоду і користь мінеральної води під час вагітності
Про шкоду і користь мінеральної води під час вагітності
Багата мінералами вона замінює прийом вітамінів і навіть деяких препаратів. Адже не дарма з давніх часів хворих направляли на лікування водами в різні санаторії. Для початку варто пояснити, що мінеральна вода класифікується як: лікувальна, лікувально-столова і їдальня. Різниця полягає в кількості солей та мікроелементів.

Столова мінеральна вода

До столових вод відносяться води з мінералізацією 1 г / літр, тоді як лікувальні становлять від 10 г / л. Столова вода призначена для щоденного вживання, без медичних показань.

Лікувальна, лікувально-столова мінеральна вода

Хвороби шлунково-кишкового тракту, печінки, сечостатевої системи, ожиріння, діабету – мінеральна вода є допоміжним засобом при лікуванні цих і багатьох інших захворювань. За хімічним складом мінеральну воду поділяють на шість класів. Так, наприклад, вода з високим вмістом магнію сприятливо впливає на нервову систему, вода багата сульфатами сприяє лікуванню печінки і жовчних шляхів, але категорично забороняється дітям, а лужна (гідрокарбонатна) підходить при лікуванні сечокам’яної хвороби, знімає неприємні відчуття людям з підвищеною кислотністю, хоча її зловживання може призвести до виснаження шлункової секреції і різних захворювань. Головне – це правильний вибір мінеральної води, за її хімічним складом, а також синхронність, доза і час вживання пов’язаний з прийомом їжі.

У питанні підбору мінеральних вод вагітним бажано проконсультуватися з лікарем, а також орієнтуватися на написи етикеток і враховувати індивідуальні особливості організму. Але за відсутності гострих, хронічних захворювань профілактичний прийом лікувальної та лікувально-столової мінеральної води цілком допустимо в невеликих обсягах.

Важливі факти

    – Мінерали і мікроелементи, що містяться у воді, через не правильне зберігання і транспортування втрачають свої цілющі властивості. Тому часто її користь і якість значно перебільшені.
    – Багато виробників мінвод штучно збагачують звичайну воду солями та мінералами. Шкоди для організму від такої технології немає, але питання про користь залишається відкритим.

Газована мінеральна вода

Для збереження мінералів і солей перед розливом води в пляшки її газують за допомогою вуглекислого газу. Всім відомо, що вуглекислота несприятливо діє на травну систему. Проте вважається, що цей процес підсилює лікувальний ефект хлоридно-натрієвих вод. Щоб позбутися від вуглекислого газу слід трохи підігріти воду на маленькому вогні. Зловживання газованими напоями викликає не тільки дискомфорт у всьому стравоході, а й розвиток захворювань ШКТ.

Якщо вживання газованої води не є для вагітної щоденною звичкою, можна дозволити собі таку слабкість. Звичайно мова не йде про солодкі і пофарбовані напої, які є шкідливими для вагітних.

Майбутнім мама варто пам’ятати, що все добре в міру і прислухатися до свого організму. Адже шкода і користь, яку ми йому приносимо тепер ділимо навпіл.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.