Нежить у немовлят: як допомогти дитині

Нежить у немовлят: як допомогти дитині
Нежить у немовлят: як допомогти дитині
Всі ми, мами і тата немовлят, знаємо, яка це мука – нежить у немовляти, часто затяжний і тому викликає страх у батьків: так чи пройде цей риніт взагалі?! Але причини нежиті можуть бути дуже різними:

  – Банально погані умови навколишньої обстановки дитини (сухе і запорошене повітря, наявність ароматизаторів різного походження тощо).
  – Прорізування і зростання зубів.
  – Респіраторні інфекції.

Якщо діяти рука об руку з педіатром, то вдасться швидко встановити причину появи нежиті. Головне – не упустити початок недуги.

Основні симптоми

Нежить може викликати у грудничка тільки місцеву реакцію:

  – Спочатку – водянисті слизисті виділення з порожнини носа, що провокують шкірні ушкодження під носиком дитини.
  – У міру погіршення стану – набряк, що викликає потовщення слизової в носі.
  – Звуження носових проходів, що виявляється утрудненим диханням і закладенням носа.

Іноді нежить викликає захисну реакцію всього організму грудничка:

  – Млявість, слабкість дитини.
  – Зниження смоктальної активності, що пояснюється або зниженням апетиту через загальну слабкість, або неможливістю смоктати молоко через закладеність носика.
  – Біль у м’язах, що, природно, супроводжується плачем малюка.
  Висока температура.

Принципи лікування нежитю

Важливий правильний підхід до лікування нежитю грудничка. Основне – обережність. Особливо – у виборі ліків для закапування в носові проходи. Якщо в складі крапель знаходяться антисептики і антибіотики, то ні під яким виглядом не можна застосовувати такі краплі без консультації лікаря. Зокрема, тому, що дані препарати можуть викликати сильну сухість в носі, і це серйозно позначиться на загальному стані грудничка.

Зрозуміло, лікування слід розпочати з виклику лікаря додому. Тільки фахівець визначить стратегію боротьби із захворюванням. Адже нежить може виявитися як одним із симптомів якоїсь хвороби, так і проявом інфікування лише носової порожнини. Значить, і терапевтичний вплив на риніт буде різним.

Краплі від нежитю

Лікарські форми – краплі від нежиті – поділяються на окремі види відповідно до механізму їх дії. Це можуть бути очищаючі краплі; краплі, що містять імуноглобуліни; краплі з антибіотиками; краплі-антисептики. Судинозвужувальні краплі, як показує практика, для лікування немовлят краще не застосовувати.

Самостійно (без лікарського призначення) рекомендується застосовувати виключно очищаючі краплі. В їх основі – фізрозчин хлориду натрію або морська вода – це, наприклад, «Аквамаріс» і «Маример». Клінічні дослідження довели високу ефективність очищувальних препаратів та їх абсолютну безпеку.

Природні компоненти і відсутність сильнодіючих складових роблять ці краплі незамінними при лікуванні нежиті у немовлят. Очищаючі краплі розріджують носовий слиз, і він потім легко відходить, не засихаючи в носі і не перетворюючись на корочки, які так заважають малюкові дихати. А наявність важливих морських мікроелементів сприяє запобіганню ушкоджень носового епітелію і допомагає відновити вже пошкоджені ділянки.

Мазі для носа

Мазі слід використовувати, також дотримуючись порад лікаря. Наприклад, оксолінова мазь показана при вірусному риніті, та й то в самому його початку. Віброцил – судинозвужувальна мазь з протиалергічним компонентом, і тому тільки лікар вирішує, наскільки виправдано застосування даної мазі для крихітної дитини. Використання мазей з ефірними маслами сприяє появі алергії, так що краще відмовитися від них, поки дитина так мала. Будь-яку мазь наносять близько носика грудничка і злегка перед ніздрями.

Відсмоктування слизу

Прочистити носик, щоб полегшити дихання немовляти, допомагають аспіратори. Дитя саме ще не в змозі відсморкатися, тому батькам потрібно постійно звільняти носові проходи від слизу за допомогою цього пристосування. Воно сконструйоване з урахуванням анатомічної будови носика малюка і тому не створює дискомфортні відчуття.

Народні методи лікування

А ось їх краще не використовувати взагалі, поки немовляті не виповниться хоча б рік. Всі ці доморощені засоби хороші, коли сім’я живе на безлюдному острові – тоді вже такий порятунок потопаючих – доцільний…

Але якщо ми живемо «посеред цивілізації», то потрібно лікувати дитя грамотно. Адже практично все, що входить в арсенал народної «терапії», має рослинне походження. І для ослабленого крихти-грудничка будь яка речовина може виявитися сильним алергеном або виявитися фактором, який досить несприятливо впливає на здоров’я дитини.

Навіть материнське молоко у вигляді крапель в ніс – і то далеко не завжди вдалий спосіб вилікувати нежить. Оскільки молоко – живильне середовище для патогенів, то закопування їх – вірний шлях до погіршення стану грудничка.

Словом, тільки у тісній співпраці з педіатром можна здолати цей докучливий недуг. Головне – тримати себе «в струні» і не впадати у відчай. Адже і ми точно так же росли у своїх батьків на руках – маленькі і з сопельками. Не переживайте: нікуди не подінуться і виростуть здоровими і наші улюблені, ненаглядні, золоті дітки!1 коментар

 1. настья

  Це добре коли е такі люди

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.