Кровотеча під час вагітності: що робити?

Кровотеча під час вагітності: що робити?
Кровотеча під час вагітності: що робити?
Виношування плоду – це час, коли не повинно бути ніяких кров’янистих виділень з піхви. Про це треба пам’ятати завжди: виявивши навіть мінімальні ознаки кровотечі під час вагітності на будь-якому терміні виношування, необхідно звертатися за медичною допомогою (до лікаря або по швидкій допомозі в лікарню).

Кровотеча при вагітності: фактори ризику

Стандартне обстеження, яке проводиться у всіх вагітних жінок, передбачає виявлення всіх можливих причин для ускладнень. В тому числі, виявлення ризику кровотечі під час вагітності. Лікар оцінить анамнез жінки, результати аналізів і досліджень, виділивши наступні фактори ризику:

  • Вік вагітної жінки (від 35 і старше);
  • Особливості перебігу попередніх вагітностей та наслідки минулих пологів;
  • Наявність мікробної інфекції в піхву;
  • Ендокринні розлади;
  • Гінекологічні хвороби;
  • Місцезнаходження плаценти;
  • Аномалії розвитку у плода;
  • Стан шийки матки.

Під час виношування плоду важливі всі нюанси і дрібниці. Якщо є фактори ризику, то лікар обов’язково дасть рекомендації щодо профілактики і призначить лікування для попередження кровотечі під час вагітності.

Що робити в 1 триместрі

Оптимально проводити прегравідарну підготовку, щоб усунути частину можливих проблем ще до зачаття. При затримці менструації і виявленні 2 смужок в тесті на вагітність, необхідно в найближчі дні звернутися до лікаря: не потрібно відкладати перший візит до лікаря – чим раніше будуть виявлені фактори ризику, тим менше шансів для ускладненого перебігу бажаної вагітності. При виникненні кровотечі при терміні до 12 тижнів вагітності необхідно:

  • Негайно звернутися до лікаря;
  • Зробити УЗД органів малого таза;
  • Почати прийом препаратів прогестерону (Duphaston по 1 таблетці 3 рази на день).

Цього буде цілком достатньо для усунення проблеми, якщо причинами кровотечі стали імплантація, гормональна недостатність яєчників або зовнішні впливи (теплові процедури, стрес). За допомогою ультразвукового сканування можна виявити грубі пороки розвитку у плода, позаматкову вагітність і вагітність яка не розвивається, при яких ніяке лікування яке зберігає не проводиться. При наявності запалення і гінекологічних хвороб лікар призначить терапію в залежності від діагнозу.

Вагітність можна зберегти, якщо ембріон знаходиться в матці, у нього є серцебиття, і немає аномалій розвитку. На тлі прийому лікарських препаратів мала кровотеча припиняється протягом 1-2 днів. При рясних кров’яних виділеннях бажано проводити лікування в умовах гінекологічного стаціонару.

Допомога у 2 триместрі

Будь-яка кровотеча під час вагітності при термінах з 14 до 28 тижнів відноситься до вкрай небезпечних ситуацій. У більшості випадків впоратися з проблемою в домашніх умовах неможливо. Виявивши кров, вагітній жінці необхідно викликати екстрену допомогу: швидка відвезе до лікарні, де зроблять все можливе для збереження вагітності. Найгірші причини кров’яних виділень з піхви – передлежання плаценти, вроджені вади розвитку і відкриття шийки матки: в обох випадках лікування проводиться тільки в умовах цілодобового спостереження в стаціонарі.

При виявленні інфекції в піхву або при наявності ознак загрози невиношування можна проводити лікування в амбулаторних умовах. Лікар призначить протизапальні свічки, які усунуть запалення. І дасть рекомендації щодо зниження тонусу маткової стінки (для цього в більшості випадків досить приймати MgB6 по 2 таблетки 3 рази на день).

Кровотеча в 3 триместрі – що робити?

Плід вже великий, до закінчення вагітності зовсім близько, але спокійний перебіг 3 триместру необхідний для дозрівання дитини. Кровотеча під час вагітності при термінах від 28 до 37 тижнів може стати причиною передчасного розродження незрілим і малою вагою плодом, тому важливо строго виконувати всі рекомендації лікаря щодо запобігання несвоєчасного появи малюка на світ. Обов’язковим профілактичним заходом є лікування запалення в піхві і сечових шляхах – це найкраща міра щодо запобігання передчасному розкриття плодового міхура і відходження навколоплідних вод. Бажано не допускати травм, падінь і гострих стресових ситуацій. І строго виконувати лікарські рекомендації з прийому препаратів, призначених для збереження вагітності.

Незалежно від вираженості кров’яних виділень з піхви в 3 триместрі вагітній жінці треба викликати швидку допомогу і виїхати в пологовий будинок: тільки в умовах спеціалізованого стаціонару можна надати ефективну допомогу і запобігти настанню передчасних пологів.

У кожної вагітної жінки все індивідуально: вагінальна кровотеча при вагітності – це завжди небезпечна ситуація, яка вказує на якесь неблагополуччя або серйозну проблему у майбутньої мами або плода. Головні завдання – вчасно виявити причину і зробити все можливе для збереження життя плода. Важливо розуміти – в більшості випадків ефективне вирішення цих завдань можливе лише в умовах гінекологічного стаціонару або пологового будинку.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.