Годування грудьми – інформація та поради для молодих матусь

Годування грудьми - інформація та поради для молодих матусь
Годування грудьми – інформація та поради для молодих матусь
Ви вагітні, і скоро у Вашому житті трапиться прекрасна подія – на світ з’явиться довгоочікуване диво. А можливо, пологи вже завершилися благополучно. Але Вам ще належить виростити малюка міцним, сильним і здоровим. Для цього потрібно годувати дитину грудьми.

При виборі харчування крихти – годування грудьми або штучне годування, мамі варто пам’ятати, що краще грудного молока для маляти нічого немає. Материнське молоко містить всі речовини, які потрібні немовляті в кількості, що відповідає його потребам. Формування імунітету маленького чоловічка, його ріст і розвиток; мова і прикус; материнська любов і зв’язок з мамою – ось неповний перелік того, що набуває дитя.

Годування грудьми

Годування грудьми – непросте завдання. Дуже часто годують мами стикаються з безліччю проблем. Ось тільки деякі з них:

  1) Відсутність молока або навпаки, занадто велика його кількість.

  2) Проблема друга, яка виходить із перших: лактостаз (застій молока) і, як наслідок, мастит.

  3) Груди можуть текти, що приносить жінці чимало клопоту.

  4) Тріщини на сосках заподіюють біль при годуванні груддю.

  5) Для багатьох матусь постає питання про те, в якому становищі краще годувати дитину.

  6) Кроха може віддавати перевагу при годуванні одній і тій же груді (що також загрожує лактостазом).

  7) Приблизно до чотирьох місяців у дітей відбувається встановлення мікрофлори. Тому мамі необхідно стежити за власним раціоном – все, що Ви скористаєтесь в їжу, буде відбиватися на стані кишечника Вашого малюка.

  8) Дуже корисно навчитися робити масаж грудей – в якості профілактики маститу.

Почати варто з того, що якщо Ви вибрали для свого чоловічка годування грудьми, варто відмовитися від пустушки і пляшечок з соскою. Дітям складно переходити знову на груди після годування пляшкою. Якщо Ви не можете погодувати грудьми в силу будь-яких причин або хочете дати дитині зціджене молочко, використовуйте спеціальну дитячу ложечку.

У деяких посібниках рекомендується годувати малюка по годинах. Тим самим порушується фізіологічність прийомів їжі: годування груддю слід виробляти на вимогу. Зазвичай діти самі через тиждень – два виробляють режим харчування.

Догляд за грудьми годуючої матусі

Обов’язково здійснюйте догляд за грудьми, який включає в себе:

 • Щоденну гігієну – обмивання перед годуванням і після.
 • Обробка спеціальними засобами, що містять провітамін декспантенол. Він прискорює регенерацію тканин – чудово допомагає при тріщинах на сосках.
 • Носіть спеціальну білизну для годуючих мам.
 • Використовуйте прокладки для бюстгальтера; якщо на сосках є тріщини, варто придбати гелеві, щоб не посилювати травматизацію соска. Прокладки також позбавлять від проблеми течі молока поза годування.

У період між годуваннями масажуйте груди круговими рухами. Тільки за годинниковою стрілкою і тільки від периферії до соска! Під час масажу варто звернути особливу увагу на що з’явилися грудочки і ущільнення: їх необхідно розтерти.

Годування грудьми починайте кожного разу з іншого боку. Треба годувати лівою груддю по черзі з правю. Якщо груди не спорожняються повністю, зціджуйте. Зціджене молоко зберігайте в холоді – холодильнику. При годуванні зцідженим молоком підігрівайте його до тридцяти семи градусів.

Як тримати немовляти під час годування грудьми

Годувати дитину можна і лежачи, і сидячи. Найзручніше зазвичай положення «напівлежачи в кріслі», мама притримує малюка за сідниці і притискає його животиком до свого живота. Підберіть положення так, щоб годування грудьми здійснювалося без напруги для Вас і крихти і приносило задоволення.

Як тримати немовляти під час годування грудьми
Як тримати немовляти під час годування грудьми

Підборіддя немовляти повинен упиратися в груди матері, рот відкритий широко, вивернута нижня губа, нижній частині ареоли (навколососкового кружка) не видно. Біль при годуванні – ознака того, що дитина розташована неправильно по відношенню до грудей. Якщо Ви хочете поміняти груди під час годування, обережно натисніть на кут рота малюка, і він відпустить сосок.

Дивіться, щоб дитина не упирався носиком: інакше акуратно натисніть на груди в цьому місці так, щоб дихання було вільним.

Насолоджуйтеся спілкуванням з крихіткою!Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.