7 тиждень – Вагітність на сьомому тижні

Вагітність на 7 тижні
Вагітність на 7 тижні

Дитина

На сьомому тижні дитина вже більш сформована і проглядаються характерні риси людського організму. Прогресує розвиток зачатків тільця, кінцівок та обличчя дитини. Відбувається інтенсивне формування головного мозку. Починає розвиток травний тракт, присутня пряма кишка, з’являється статевий горбок (але ще не визначається стать дитини). Стартує формування тонкої кишки, наднирників, грудини. Розвиваються передня черевна стінка, стравохід і трахея. У малюка зникають зябра і формуються легені. Активно розвивається головний мозок. Плацента потовщується і до стінки матки приєднується пуповина. Права пупкова вена ліквідується і тільки одна тільки ліва залишається.

Крихітне личко малюка стає більш оформленим. Вже можна визначити райдужну оболонку очей, рот і ніс, навіть розрізняються крихітні ніздрі. Добре проглядаються два крихітних пігментних диска збоку на голівці малюка – це майбутні дитячі оченята. Відзначено, що руки малюка на сьомому тижні вагітності ростуть швидше, ніж ноги. До цього терміну дитина може вирости до 8 мм (можна порівняти з горошиною) і в довжині досягти від 5 до 13 мм. Важити крихітка буде не більше ніж 0,8 грам.

Самопочуття мами

На сьомому тижні вагітності у жінки до стінки матки приєднується плодове яйце. Зазвичай, на такому терміні, шийка матки розслаблена, і лікарі-гінекологи не проводять огляд вагітної на кріслі. Призначається тільки проведення аналізів, вимірюється вага і розміри таза жінки. Слиз, що знаходиться в шийці матки, густіє і утворює слизову пробку. Така пробка відгороджує матку від впливу зовнішнього світу. Безпосередньо перед пологами пробка вийде у вигляді так званої «мазні». На сьомому тижні вагітності ореоли молочних залоз (пігментовані ділянки навколо сосків) можуть темніти. Але таке явище при вагітності вважається нормальним.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.