Пляшечки для годівлі новонароджених

Пляшечки для годівлі новонароджених
Пляшечки для годівлі новонароджених
До питань, яку пляшечку вибрати чи скільки їх потрібно, приходять жінки, які з яких-небудь причин змушені годувати своїх малюків сумішшю або зцідженим молоком. І це не проблема, адже для комфорту мам виробники створюють все більше нового і цікавого. Давайте розглянемо варіанти разом.

Яку пляшечку вибрати для новонародженого?

Перше, на що ми звертаємо увагу при виборі пляшечки для новонародженого – це матеріал. Основних два види – скло і пластик. Скляні пляшки легко миються, стерилізуються, але цей матеріал досить крихкий і важкий. При падінні на тверду поверхню вона, найімовірніше, розіб’ється. Пластикові, навпаки, легкі, зручні, але швидко виходять з ладу. На цьому матеріалі часто з’являються подряпини, мікротріщини. Завжди виймайте залишки їжі з такої пляшки. Пластик швидко вбирає в себе всі запахи, тому ретельно мийте, просушуйте пляшечки і багаторазові контейнери для молока.

Неважливо якому матеріалу ви віддасте перевагу, головне, вибирайте добросовісного виробника. Завжди просіть сертифікати якості. У складі пластика не повинно міститися бісфенолу-А, фаталатов, а також полівінілхлоридів. Добре зарекомендували себе такі виробники: BornFree, Philips AVENT, Dr. Brown’s, Nuby.

У першу чергу вибирайте пляшку зручну для себе, адже крихітка ще нескоро зможе взяти її руками і їсти самостійно. Є пляшки з широким горлом, в них зручно всипати суміш. Для більш дорослих діток пропонуються моделі зі знімними ручками, а також ковпаками-чашками. Злегка завужені посередині, що нагадують формою пісочний годинник, зручні в обхваті, але миються за допомогою спеціальної щітки або йоржика, це варто передбачити заздалегідь.

Види пляшечок для годування
Види пляшечок для годування

На пляшечці для новонародженого обов’язково повинна бути шкала. Що стосується місткості, то для самих маленьких підійде пляшечка обсягом близько 125 мл. Зрозуміло, з ростом дитини повинен «рости» і обсяг дитячої пляшечки.

Яка повинна бути соска?

Соски на пляшку вибирайте відповідно до віку дитини. Від цього буде залежати розмір і кількість отворів. Для новонароджених призначені соски міні. У них отвори дуже маленькі, щоб при сосанні крихітка докладав максимум зусиль. Основа повинна бути широкою, максимально наближеною до анатомічної, тобто за формою нагадувати мамині груди. Це необхідно для формування правильного прикусу. Такі моделі пропонує виробник Philips AVENT серію Natural.

Philips AVENT Natural — соска
Philips AVENT Natural — соска
Philips AVENT серія Natural - повний набір
Philips AVENT серія Natural – повний набір

Соски виготовляють з силікону або латексу. Перші – жорсткі і довговічні, не мають сторонніх присмаків. Другі, латексні, м’якші, за текстурою нагадують шкіру. Пам’ятайте про термін експлуатації у латексної соски становить 3 місяці, у силіконової – довше.

Останнім часом виробники активно просувають антіколіковую систему. Це або бар’єр біля основи соски, або воздуховідвідна трубка. Але оскільки питання коліків повністю не вивчене, тобто не можна назвати однозначні причини цього явища, на мій погляд, такі пристосування зовсім марні.

Скільки потрібно пляшечок?

Дітям, які перебувають на грудному вигодовуванні на вимогу, пляшечки не потрібні і зовсім, але про всяк випадок одну придбати можна. Бувають ситуації, коли мамі необхідно відлучитися, і для малюка доводиться залишити зціджене молоко. Новонародженим штучникам для початку буде достатньо двох пляшечок по 125-150 мл, для суміші і води. З часом до них додадуться ще дві об’ємом 250-300 мл. Думаю, що купувати чотирьох відразу немає необхідності. Адже в процесі завжди простіше орієнтуватися, що потрібно, а що ні.

Підігрів для пляшок

Найчастіше необхідність в підігріві харчування виникає у мам, які годують малюків зцідженим грудним молоком. Адже найчастіше його доводиться зберігати в холодильнику або морозильній камері. Практично всі сучасні виробники виготовляють пляшечки з розрахунком на те, що молоко або іншу рідину в них доведеться гріти. Можна розігрівати такий продукт на водяній бані або придбати спеціальний підігрівач для пляшечок. Але тим не менш звертайте свою увагу на інструкцію з експлуатації. Категорично не рекомендується гріти материнське молоко в мікрохвильовій печі. В даний час існує вибір самонагріваючихся пляшечок. Вони значно спрощують життя мамам. Їх пропонують фірми-виробники: Yommi, Paundstella, iiamo go та інші.

iimao go - самонагріваючась пляшечка
iimao go – самонагріваючась пляшечка

Загалом, дорогі батьки, вибір за Вами. Головне, робіть його на користь якісної продукції, вивчайте склад Не довіряйте одній лише рекламі і завжди вимагайте сертифікати якості. Чітко дотримуйтеся інструкції, якщо в ній написано, що соску або пляшку кип’ятити не можна, то робити цього дійсно не варто.

Здоров’я Вам і Вашим дітям!Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.