5 тиждень – Вагітність на п’ятому тижні

Вагітність на 5 тижні
Вагітність на 5 тижні

Плід

З п’ятого тижня вагітності малюка вже не порівнюють з плоским диском, а більше він нагадує маленький симпатичний циліндрик (у довжині від 1,5 мм до 2,5). При діленні клітин можна спостерігати певну логіку. Вже можна собі уявляти, де будуть ручки, ніжки, де спинка, де голівка і де животик. Спинна струна, а також нервова трубка уздовж неї вже різняться. Вони – є прообразами, як спинного мозку, так і хребта. Догори розширюється нервова трубка і розплющується, пізніше це буде областю передньої частини головного мозку. Прообразом формування центральної нервової системи дитини є нервова трубка, і вагому роль для її формування грає фолієва кислота (окремо або в складі мультивітамінів).

У центральній області ембріона знаходиться клубок тканин, це починається створення серця (попутно із закладкою гортані, трахеї і верхніх дихальних шляхів). Поетапно починають своє формування і кровоносні судини. А також починають з’являтися зачатки підшлункової залози, печінки та інших внутрішніх органів. Зародок зігнутий у вигляді букви «С». За нервовою трубкою формуються сегменти певної тканини (соміти). Трохи пізніше з них утворюється м’язова тканина і різні тканинні структури. Захист ембріона виконується за допомогою двох оболонок. Таке новоутворення схоже на великий міхур і визначається як жовтковий мішок. Кров’яні клітини, необхідні для ембріона, виробляються саме в такому мішку. Всі разом: ембріон, жовтковий мішок, мембрани і рідина займають 1,5 мм. Їх можна порівняти з малою буквою «о» надрукованого книжкового тексту.

Жінка

На п’ятому тижні вагітності до змін самопочуття, які проявилися на четвертому тижні, додаються нові:

  1. Головні болі, сонливість. Пов’язано з перебудовою організму, який починає працювати на двох.
  2. Прискорене сечовипускання. Є наслідком збільшення об’єму крові, а також поступово збільшується тиск на сечовий міхур зростаючою маткою.
  3. Зниження апетиту, нудота, блювота. Слідство гормонального перестроювання організму.
  4. Невизначена тяга до солодощів або соління.

Проте існує безліч вагітних жінок, які не відчули жодну з перерахованих вище ознак. Весь період їх вагітності проходить без нудоти, блювоти або інших типових симптомів, що вважаються в народі вірними покажчиками на вагітність. Але навіть у тих, хто переживає всі ознаки токсикозу, після 12 тижня настає полегшення. Жінкам, яким токсикоз доставляє значний дискомфорт, необхідно звертатися до фахівця, самолікування в такому випадку абсолютно неприпустимо.

Зазвичай вагітність підрозділяють на періоди – три триместри:

  – Перший триместр триває по 13-й тиждень;
  – Другий триместр в рамках від 14-ї до-27-го тижня;
  – Третій триместр від 28-ї до 40-го тижня.

Стрімкий розвиток малюка відбувається протягом першого триместру. Цей час особливо небезпечний загрозою викидня. Необхідно гранично уважне ставлення до рекомендацій чи порад фахівців, що і буде запорукою здорового протікання вагітності.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.